Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Neustálé minutové výpadky Wi-Fi sítě?

maarkii (292)|30.11.2009 11:34
Prosím potřeboval bych poradit,zda výpadky připojení k netu může způsobovat něco jiného než zařízení Wi-Fi.Poskytovatel připojení je neochotný a dopředu avizuje zaplacení všech jeho nákladů vůbec za pouhou cestu k zákazníkovi.Výpadky nastávají prakticky každou hodinu i několikrát za hodinu na minutu,dvě někdy tři.Nenačítají se jakékoliv www stránky,případně se www stránky nenačtou na první klik,ale až na druhý.Rád bych vyloučil chybu na svém PC.
Dále má venkovní anténa Wi-Fi(čtverec 10x10cm) je vzálena pouhých cca 40m od centrálního sběrného bodu uzlu(antén) poskytovatele a je mezi přímá viditelnost.Už jsem zkoušel pohnout s mou anténou,ale bez výsledku.
EditorPO (2819)|30.11.2009 11:49
Ake technicke zariadenia pre pripojenie na internet mas doma?

Doporucoval by som nabootovat nejaku live distribuciu linuxu, aby bola istota, ze chyba nie je v tvojom PC.
maarkii (292)|30.11.2009 12:20
Posílám foto zařízení wi fi.
Změnou prohlížeče netu na Mozilu nepomůže?
DSCN3098.JPG
EditorPO (2819)|30.11.2009 12:26
[quote=maarkii;321638]Posílám foto zařízení wi fi.
Změnou prohlížeče netu na Mozilu nepomůže?[/quote]
To je klasicke (aj ked uz stare) klientske zariadenie. U neho boli bezne restarty pri poklese urovne signalu. Ak ho mas pri sebe, tak pri vypadku internetu sa pozri, ci sa nahodou zariadenie prave nerestartovalo.

Samozrejme vyskusaj aj iny prehliadac.

Taktiez si mozes nechat bezat v DOS okne prikaz napriklad "ping http://www.google.com -t", aby si vedel, ci mas stale konektivitu.
Rosta43 (154)|30.11.2009 12:28
[quote=maarkii;321625]Prosím potřeboval bych poradit,zda výpadky připojení k netu může způsobovat něco jiného než zařízení Wi-Fi.Poskytovatel připojení je neochotný a dopředu avizuje zaplacení všech jeho nákladů vůbec za pouhou cestu k zákazníkovi.Výpadky nastávají prakticky každou hodinu i několikrát za hodinu na minutu,dvě někdy tři.Nenačítají se jakékoliv www stránky,případně se www stránky nenačtou na první klik,ale až na druhý.Rád bych vyloučil chybu na svém PC.
Dále má venkovní anténa Wi-Fi(čtverec 10x10cm) je vzálena pouhých cca 40m od centrálního sběrného bodu uzlu(antén) poskytovatele a je mezi přímá viditelnost.Už jsem zkoušel pohnout s mou anténou,ale bez výsledku.[/quote]

Spusť v příkazové řádce tracert jyxo.cz a výsledek zde napiš
SpuSť v příkazové řádce ipconfig /all a hodnoty řádky výchozí brána ( něco jako 192.168.1.250) sem napiš
maarkii (292)|30.11.2009 13:01
A jak se do příkazové řádky dostanu?
mstejska (2912)|30.11.2009 13:44
Start => Spustit -> cmd ->zmackni Enter
maarkii (292)|30.11.2009 14:34
Posílám fota výsledků
IP.jpg IP1.jpg
maarkii (292)|30.11.2009 14:48
Jak vidno z prvních dvou fotek(jedné z nich) tak nějaký problém nastává,neb tam schází první tři pozice,posílám tentokrát výpis úplný na foto
ip2.jpg
EditorPO (2819)|30.11.2009 15:13
[quote=maarkii;321692]Jak vidno z prvních dvou fotek(jedné z nich) tak nějaký problém nastává,neb tam schází první tři pozice,posílám tentokrát výpis úplný na foto[/quote]
V tom prvom pripade si nemal konektivitu ani na tvoj Ovis, ale pokial ho mas v bridge mode, tak nebola konektivita na vysielac.
maarkii (292)|30.11.2009 15:45
Bridge mode snad určitě není-nesvítí kontrolní dioda "bridge" na Ovis wi-fi jednotce.
Mám dojem že v tom 1.případě(fotce) nastal výpadek a znovu se obnovil v průběhu toho testu trasování?Jinak kde může být celkově problém?Prohlížeč Mozila sice funguje určitě rychleji než zak.rvený exploler,ale stejné výpadky netu nastávájí také...
Bohužel Ovis jednotku mám na půdě,ale možná mě nic jiného nezbude než mět v pohotovosti žebřík a v případě delšího výpadku 1-2min bleskově kouknout na Ovis jednotku zda se zrovna neresetuje.
astec (1823)|30.11.2009 16:17
spust si dosovké okno příkazem cmd
a napiš ping první číslo -t
budou běhat řádky kde bude mimo jiné číslo následované ms (milisekundy). Jakmile přestanou běhat řádky s čísly okamžitě zjistíš nefunkčnost spojení. Jen tak pro zajímavost proveď a screen dej sem
maarkii (292)|30.11.2009 17:31
astec:už jsme ten příkaz v dos provedl s pink googl, a mám furth stažené okno s tím v liště a když mě nejde otevřít něáká stránka,tak i na tom goglu pink se objeví výpadek.časy jsou tam většinou pod 20ms
astec (1823)|30.11.2009 18:27
Chtěl jsem aby jsi pingal to zařízení co je na půdě. Chtěl jsem aby jsi ukázal odezvu co je na pingu mezi Vtvým PC a zařízením. Ještě taková malá úprava napiš ping -t -l 1024 IP adresa zařízení. Tím zatížíme spoj z PC k zařízení
maarkii (292)|1.12.2009 11:10
Zkontrolujte prosím zda jsem ten příkaz zadal správně a opravdu mě to ověřuje okamžité spojení mezi PC a Ovis Wifi jednotkou.Zatím je odezva 3-4ms.A nezpozoroval jsem žádný výpadek připojení(zatím se šlo vždy připojit dnes)Pokud se nepůjde připojit na net a ping pojede,tak je logicky závada dál...mezi Ovis a venkovní anténou nebo přímo v Ovis nebo v bezdrát přenosu k mé venkovní anténě...?
ping ovis.jpg
Rosta43 (154)|1.12.2009 13:50
[quote=maarkii;321948]Zkontrolujte prosím zda jsem ten příkaz zadal správně a opravdu mě to ověřuje okamžité spojení mezi PC a Ovis Wifi jednotkou.Zatím je odezva 3-4ms.A nezpozoroval jsem žádný výpadek připojení(zatím se šlo vždy připojit dnes)Pokud se nepůjde připojit na net a ping pojede,tak je logicky závada dál...mezi Ovis a venkovní anténou nebo přímo v Ovis nebo v bezdrát přenosu k mé venkovní anténě...?[/quote]

Ještě bych rozjel pingy na tu druhou adresu v druhém řádku.
To je pravděpodobně vysílač. A tak poznáš, kde to padá jestli u Tebe - to co máš nebo na vysílači to co jsem napsal
maarkii (292)|1.12.2009 14:44
Tak mě spojení na net spadne už na 1.místě-jak je vyfocené na poslední foto.Ted odpoledne mě na cca minutu několikrát nešla načíst různá www stránka a v té samé chvíli nešlo ani ping dle posledního fota.Takže bud je chyba přímo v mém PC nebo stejně v té jednotce Ovis na půdě??
Ještě by mě zajímalo,zda skutečně ten příkaz ping pro spojení od mého PC do Ovis jednotky wi-fi,monitoruje vlastní simulací vysíláním a příjmáním dat mezi PC a Ovis(vlastní simulace trvání spojení) nebo jen sleduje tok dat mezi aktuálními otevřenými a otvíranými www stránkami mnou??
astec (1823)|1.12.2009 21:40
[quote=maarkii;322016]Tak mě spojení na net spadne už na 1.místě-jak je vyfocené na poslední foto.Ted odpoledne mě na cca minutu několikrát nešla načíst různá www stránka a v té samé chvíli nešlo ani ping dle posledního fota.Takže bud je chyba přímo v mém PC nebo stejně v té jednotce Ovis na půdě??
Ještě by mě zajímalo,zda skutečně ten příkaz ping pro spojení od mého PC do Ovis jednotky wi-fi,monitoruje vlastní simulací vysíláním a příjmáním dat mezi PC a Ovis(vlastní simulace trvání spojení) nebo jen sleduje tok dat mezi aktuálními otevřenými a otvíranými www stránkami mnou??[/quote]

Pokud nejde ping na první adresu co jě asi OVIS, tak nepujde net dále. Můžeme předpokládat že je v háji OVIS.
Ping monitoruje, zda dané zařízení je dostupné. Nemonitoruje služby, ale pouze dostupnost. Takže to bypadá že za Tvými problémy je s největší pravděpodobností OVIS, tudíž reklamovat toto zaříení, nebo koupit nové
maarkii (292)|1.12.2009 23:13
To zařízení Wi Fi jednotku by snad měl poskytnout poskytovatel připojení,vždyt mu platím každý měsíc,jak to máte vy?Musím stejně ještě mět v pohotovosti žebřík a v případě minutového výpadku kouknout na Ovis,zda se resetuje(rozsvítí se všechny diody a zhasnou a pak nabíhají i s rozvícenou error,která samozřejmě zhasne)
Eventuálně můžu ještě zkusit půjčit přenosný PC,zda chyba přece jen není v mém PC...