Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nový notes s předinstalovaným OS W7

MartinH1 (1)|1.12.2009 07:34
Dobrý den,
rád bych požádal o radu. Pořídil jsem si nový notebook Acer Aspire 5738G s předinstalovaným W7 home premium 64b. U notebooku nebylo přiložené instalační DVD s W7. Známý se mi zmínil, že je to již dneska běžná praxe a firmi argumentují ochranou životního prostředí.

Věc je ta, že bytostně nechci být závislý na os, který mi někdo nainstaloval nebo na záloze, kterou si z této instalace můžu udělat. Nemá někdo zkušennost, zda je možné od výrobce získat legálně kopii instalačního média k OS ke kterému mám klíč?

Předem děkuji.
M
|Mio| (1333)|1.12.2009 08:37
v podstate muzes pouzit jakekoli originalni instalacni medium, ani nemusi byt od vyrobce.

Ale vyrobce take dodava instalacni DVD, staci ho kontaktovat, popripade prodejce.

Ale levny to zrovna neni.
kevin00 (10238)|1.12.2009 09:00
Od výrobce žádné DVD nedostaneš, neboť OS je zálohován na skryté partition na HDD. Proto nedostaneš ani žádné DVD. Při prvním spuštění NTB si DVD se zálohou OS můžeš vytvořit. Pokud budeš chtít systém reinstallovat, musíš tuto možnost povolit v BIOSu (D2D Recovery) a po restartu stiskni Alt + F10. Dále pokračuj podle instrukcí instalátoru.