Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zdroje: Vyhořel mi zdroj a kdoví co ještě

Neregistrovaný (0)|3.12.2009 11:35
Jméno tazatele: Vinc

Znění dotazu:
Ahoj,
včera mi zničehonic uprostřed hraní jedné hry odešel zdroj. Mám na něj stále záruku ale nejsem si jistý, jestli se nespálilo víc komponentů. Popíšu vám tedy jak se to stalo a vy mi podle toho snad pomůžete.

Zničehonic pc vyplo a cítil sem, že se něco spálilo. Vyhodilo mi to zásuvky, tak sem je šel nahodit. Když sem je nahodil, zapojil sem znovu počítač do proudu a zapnul. Hned nato se ozvala rána (nic velkýho ale rána to byla) a pc se znovu vypnulo. Tentokrát to smrdělo ještě víc. Vyndal sem zdroj abych se přesvědčil odkud ten zápach šel a opravdu to bylo ze zdroje.

Co si o tom myslíte? Byla to poprvé jen pojistka na zdroji která ho vypnula? A nebo se poprvé spálila třeba grafická karta a až při druhém zapnutí odešel kvůli tomu zdroj?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
tomas.p (66)|3.12.2009 11:37
Fotka by nebyla?
Mě když odešel zdroj tak sebou vzal spíš desku než grafiku. Pokud je komplet pc v záruce zkus ho reklamovat celé.
Vinc2 (0)|3.12.2009 11:55
vyfotit to muzu ale nic byste tam nevideli..na prvni pohled to vypada vsechno stejne..dnes rano sem si prohlizel jak zakladni desku tak grafickou kartu a niceho sem si nevsiml... jinak ja mam koupene vsechny soucastky u jedne firmy ale sestavoval sem si to sam...myslite ze bych jim mel poslat vsechno ikdyz je to pravdebodobne bez zavady?
tomas.p (66)|3.12.2009 12:27
[quote=Vinc2;322818]vyfotit to muzu ale nic byste tam nevideli..na prvni pohled to vypada vsechno stejne..dnes rano sem si prohlizel jak zakladni desku tak grafickou kartu a niceho sem si nevsiml... jinak ja mam koupene vsechny soucastky u jedne firmy ale sestavoval sem si to sam...myslite ze bych jim mel poslat vsechno ikdyz je to pravdebodobne bez zavady?[/quote]

Pokud je to slušná firma, tak by tam mělo být možné to alespoň otestovat a zjistit co odešlo.
johny__g (6387)|3.12.2009 12:49
Nemáš možnost si třeba půjčit jiný zdroj a PC zkusit? Jaký zdroj to vlastně byl? EC nebo LC Power? Většina zdrojů by měla mít nějaké pojistky, že v případě poruchy nespálí nic jiného, praxe je bohužel trošku jiná.
vinc3 (0)|3.12.2009 13:12
Dal sem do pc jiny zdroj ( podstatne slabsi tak sem se trochu bal ) a nastesti vse funguje. Takze posilam na reklamaci pouze zdroj. Kdyby to nekoho zajimalo tak to byl: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

byl sem s nim za ten rok a pul co sem ho mel spokojeny..hry mi nikdy nepadali,prezil mnoho vypadku eletriny a byl behem hrani her pekne zticha
tomas.p (66)|3.12.2009 13:15
[quote=vinc3;322841]Dal sem do pc jiny zdroj ( podstatne slabsi tak sem se trochu bal ) a nastesti vse funguje. Takze posilam na reklamaci pouze zdroj. Kdyby to nekoho zajimalo tak to byl: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

byl sem s nim za ten rok a pul co sem ho mel spokojeny..hry mi nikdy nepadali,prezil mnoho vypadku eletriny a byl behem hrani her pekne zticha[/quote]

Tak to máš štěstí. Njn Fortron, tam prej trošku ta kvalita upadá, ale já přežil u starého pc přes 5let s nějakým neznačkovým shitem.
speedsnail (4876)|3.12.2009 13:35
Jo, fortrony jsou aspon tak kvalitní že neodpálej věci v kompu. Tedy mě se to s nimi zatim nestalo (dvoum po letech vytekly/bouchly kondíky a PC nešlo zapnout, ale toť vše. Nic nezničily)
StD (1963)|3.12.2009 14:05
[quote=vinc3;322841]Dal sem do pc jiny zdroj ( podstatne slabsi tak sem se trochu bal ) a nastesti vse funguje. Takze posilam na reklamaci pouze zdroj. Kdyby to nekoho zajimalo tak to byl: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

byl sem s nim za ten rok a pul co sem ho mel spokojeny..hry mi nikdy nepadali,prezil mnoho vypadku eletriny a byl behem hrani her pekne zticha[/quote]

Hmm, já ho mám tentýž ve druhé mašině už asi čtvrtým rokem a vůbec o něm nevím - navíc je umístěn v BigToweru uprostřed pod předělem skříně a tahá ten pc plně osazený (4-5 HDD, 2x DVD-RW, všechny PCI plné...). Halt smůla.