Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přecod z vist na 7 ku

aumirek (166)|3.12.2009 15:06
Zdarec mám takovej problém a prosbu. Koupil jsem krabici vista a je tu možnost skoro zdarma přejít na 7 ky.Ale tu je jeden nepřekonatelnej problém.Za prvé ty stránky a komunikace potom je anglicky no a když tohle vše pominu tak microsoftu nejsou dobré mé peníze pokud je pošlu na jejich učet.Musí to bejt internetovou platební kartou a tu já ami nikdo známej nevlastní a vlastně nechce vlastnit ani náhodou.Pokud by se našel někdo ochotnej a vyřídil to včetně platby budu vděčnej a nechci to zdarma odměna dle domluvi pokud ne mám smulu a zustanu u vist
pas!k (3765)|3.12.2009 20:14
[quote=aumirek;322871] Koupil jsem krabici vista a je tu možnost skoro zdarma přejít na 7 ky.Ale tu je jeden nepřekonatelnej problém.[/quote]

Nebudu zastirat ze nerozumim ani tomu zbytku kterej jsem necitoval ale minimalne tohle bys mel fakt asi nejak rozepsat protoze asi nebudu jediny kdo netusi o cem pises. A predstava ze ti nekdo na zaklade teto informace neco zaplati je opravdu hodne naivni :)
odb (505)|3.12.2009 20:52
Nepoznam presne podmienky ziskania licencie win7 ale ak ti naozaj ide o win7, tak zavolaj na linku MS, oni ti tam poradia a budes im aj rozumiet. Ako vsade aj tam potrebujes mat stastie a nenatrafit na blbca ale vo vseobecnosti mam s nimi dobre skusenosti.
aumirek (166)|3.12.2009 22:20
pask tak po méně chápavé koupil jsem visty krabicová verze s nárokem zdarma přejít na visty teda asi za nějakých 200 kč.A jak jsem psal musím na stránkách microsoftu požádat o to CD které ovšem jsou jen anglicky navíc zaplatit internetovou kartou ne to poslat jen na jejich učet.Tu nevlastním.A jelikož jsem srozumitelně napsal že to nechci zdarma tak to bude asi znamenat že tomu dotyčnému zašlu předem na jeho učet peníze plus dohodnutou odměnu načež on tou kartou to zaplatí za mne v eurech.Takže riziko nesu já že pošlu peníze a on to nezaplatí
Ps po ODB ano volal jem tam jsou rozumni poradily mi bohužel mi sami řekli že s nimi musím komunikovat na jejich anglických stránkách a navíc platit tou kartou co nemám
pas!k (3765)|4.12.2009 07:05
[quote=aumirek;323148]pask tak po méně chápavé koupil jsem visty krabicová verze s nárokem zdarma přejít na visty teda asi za nějakých 200 kč.A jak jsem psal musím na stránkách microsoftu požádat o to CD které ovšem jsou jen anglicky navíc zaplatit internetovou kartou ne to poslat jen na jejich učet.Tu nevlastním.A jelikož jsem srozumitelně napsal že to nechci zdarma tak to bude asi znamenat že tomu dotyčnému zašlu předem na jeho učet peníze plus dohodnutou odměnu načež on tou kartou to zaplatí za mne v eurech.Takže riziko nesu já že pošlu peníze a on to nezaplatí
Ps po ODB ano volal jem tam jsou rozumni poradily mi bohužel mi sami řekli že s nimi musím komunikovat na jejich anglických stránkách a navíc platit tou kartou co nemám[/quote]

No vidis to uz je lepsi .. jeste si oprav to ze prechazis z vist na visty a je to ok :)
Na jakou verzi win7 presne budes prechazet ? Instalacni medium ti nekdo muze uploadnout ... Ta platba tech 200 kc to je jen z ato ze dostanes placku? Kupon s cislem na win7 uz mas? Nebo jak to je ?
aumirek (166)|4.12.2009 10:36
nevím teda jak alle já psal srozumitelně i ten nadpis je že chci přejít z vist na 7 ky pravda v té druhé reakci jsem to popletel.A je také celkem jasné z prvního příspěvku že chci využít jejich nabídku přechodu zdarma.A v tom případě je známo že mohu přejít jen na stejnou edici a jazykovou mutaci.Ano těch 200 kč je za tu placku a za ttu licenci na 7 ky.Ale to je celkem známá a i tu probíraná věc.A pokud by sis přečetl muj puvodni článek tak pochopíš a nemusíš mne podezírat že jsem tak hloupej a chci at někdo za mne něco zaplatí.
pas!k (3765)|4.12.2009 10:48
Hele nevim jestli sis toho vsiml ale ja se ti tu snazim pomoct pokud o to nestojis staci rict ..

[quote=aumirek;323294]A v tom případě je známo že mohu přejít jen na stejnou edici a jazykovou mutaci.[/quote]

Uz se tu bavime druhej den takze jsme skoro rodina to uz bys i mohl prozradit o jakou edici se jedna.

[quote=aumirek;323294]Ano těch 200 kč je za tu placku a za ttu licenci na 7 ky.Ale to je celkem známá a i tu probíraná věc.[/quote]

Kde? Jinak ja jsem jen zkoumal zda nemas nejaky update kupon na kterym je numero a resis pouze nakup instalacniho cd/dvd to by se dalo resit tim uploadem ..

Nevim kde porad beres tu jistotu ze z toho co jsi tu napsal je vsehno jasne .. Ja osobne stale netusim o jaky upgrade se jedna mohl bys aspon hodit link na ms kde je to vysvetleno nebo predpokladas ze kazdy kdo ti bude chtit poradit si to pujde zjistit sam?
aumirek (166)|4.12.2009 13:50
no jelikož jsem už na začátku psal že jsem koupil vity krabici zajisté každej chápe co tím myslím a i mezi laiky je dost známo že kdo zakoupil visty v určitém časovém období má možnost přejít na 7 ky zpusob postupu se liší u krabice a u OEM.Tudíž jsem ani nepovažoval za nutné dávat tu link na oficiální stánky microsoftu.Navíc pokud by měl někdo zájem mi pomoct tak vše ostatní si mohu domluvit s ním osobně.A pokud to opravdu neznáš tak ten kupon dávaj u OEM u krabice musíš zažádat sám zaslat jim licenční číslo a kopii faktury tudíž je uplne nepodstatné o jakou edici se jedná pošlou ti identickou jen v 7 kách.Ale opravdu mám za to že muj prní dotaz byl celkem srozumitelnej
pas!k (3765)|4.12.2009 17:05
[quote=aumirek;323378]no jelikož jsem už na začátku psal že jsem koupil vity krabici zajisté každej chápe co tím myslím a i mezi laiky je dost známo že kdo zakoupil visty v určitém časovém období má možnost přejít na 7 ky zpusob postupu se liší u krabice a u OEM.Tudíž jsem ani nepovažoval za nutné dávat tu link na oficiální stánky microsoftu.Navíc pokud by měl někdo zájem mi pomoct tak vše ostatní si mohu domluvit s ním osobně.A pokud to opravdu neznáš tak ten kupon dávaj u OEM u krabice musíš zažádat sám zaslat jim licenční číslo a kopii faktury tudíž je uplne nepodstatné o jakou edici se jedná pošlou ti identickou jen v 7 kách.Ale opravdu mám za to že muj prní dotaz byl celkem srozumitelnej[/quote]

Ok pokud je vsechno tak vseobecne znamo nepovazuji tedy za dulezite sem dal prispivat presto preji hodne stesti skoda ze jsem se za celou dobu nedozvedel o jakou verzi tech sedmicek se jedna .. snad bude mit nekdo dalsi vic stesti :)
aumirek (166)|4.12.2009 17:38
[quote=pas!k;323496]Ok pokud je vsechno tak vseobecne znamo nepovazuji tedy za dulezite sem dal prispivat presto preji hodne stesti skoda ze jsem se za celou dobu nedozvedel o jakou verzi tech sedmicek se jedna .. snad bude mit nekdo dalsi vic stesti :)[/quote]
dobře nechme toho obracíš a překrucuješ to stále dokola jak ti zrovna pasuje a když o řeknu hrubě tak tě ani nemusí zajímat o jakou verzi se jedná snad jen duležitá informace je jestli krabice nebo OEM vše ostatní už řeší microsoft do toho nemám ani já ani ty co mluvit.I když jsem jasně napsal že to chci za uplatu tak si hned měl za to že za mne nebude nikdo nic platit.Takže nevadí zustanu u vist tak hrozné zase nejsou.
pas!k (3765)|4.12.2009 17:42
[quote=aumirek;323517]Takže nevadí zustanu u vist tak hrozné zase nejsou.[/quote] OK lock