Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s rychlostí

Tichman (62)|5.12.2009 11:04
Dobrý den, mám takový záludný problém s rychlostí internetu na mém stolním pc.... Začalo to všecko včera večer kdy jsem prohlížel net a najednou jsem zaznamenal enormní spomalení internetu tak sem skusil takove ty zakladni veci jako vypnout zapnout wifi reset pc vypnout zapnout router a tak nic nepomohlo tak sem skusil rychlost na notebooku a tak překvapivě beží vše jak má a na pc který je k routru připojený kabelem taky vše beží v pohodě jinak tento problém se mi stal už jednou cca před měsícem ale nechtělo se mi to nějak řešit tak pomohlo zformátování a pak všechno jelo jak mám ale abych to pokáždé řešil formátem to se mi nelíbí.... pro upřesění

PC:
CPU: AMD Athlon 64 X2 5000+
MB: Gigabyte GA-M56S-S3
GPU: MSI HD3870
RAM: 4*1GB Kingston 800 MHz
Wi-fi karta: Asus WL-138G V2
OS: Win XP Profi SP3 32-bit

Jo a pro představu toho spomalení tak snažím se změřit rychlost a měřím to už asi 15 minuta ještě jsem nezměřil .... předem díky za jakékoli rady
ex_ (170)|5.12.2009 11:18
projeď pc například pomocí Malwarebytes' Anti-Malware, klidně to může způsobovat nějaký škodlivý kód.

edit/ v tom případě to vypadá na tu wifi kartu. Je možnost ji zkusit v jiném pc ?
Tichman (62)|5.12.2009 11:23
řekl bych že škodlivím kódem to urči nebude protože tento problém sem už tady jednou měl....

tak sem to projel a nic PC mám čisté .... a navíc sem asi tak 3 dny zpět posílal logy na viry.cz kvůli preventivce a tam mi take potvrdili že tam nic nemám
hl.hl (1387)|5.12.2009 11:56
Problem jsi sice mel, ale dole pises, ze jsi ho resil formatovanim. Takze bych moznost nejake haveti predem nevylucoval.

Zkus se podivat na data (pakety) odesilane a prijimane z tveho PC. Pak bych se pri nepripojeni zadneho dalsiho pocitace podival kolik dat protece pres router. Pak jeste jestli je moznost alespon docasne pripojit PC kabelem, zakazat Wifi a jestli se neco zmeni.
Tichman (62)|5.12.2009 12:05
pakety právě že se nepřenášejí skoro vůbec... du skusit ten pc připojit pomocí kablu a pak dám vědět....

edit: takže PC sem připojil normalně přes kabel a všecko šlape jak má .... takže já to vidím na chybu někde v té wifině popřípadně nastavení wifiny...
hl.hl (1387)|5.12.2009 12:19
Tak, jeste jsi psal tusim o notebooku. Ten je asi taky pres wifi. Zkus ho na stejnem miste (mozna o trochu dal od routeru) jak se bude chovat. Pak bych proscanoval jestli neni v okoli nejaky AP na stejnem nebo podobnem kanalu. U nekterych wifi karet je to videt v sw k nim dodavanym nebo pak pouzit program netstumbler.
Tichman (62)|5.12.2009 12:31
tak přcházím s novými poznatky poté co sem odskoušel připojení přes kabel tak sem na tom samém místě skusil i wifi a šlapalo tak snesu pc zpět na původní místo a světě div se vše šlape jak má takže opravdu nechápu co se mohlo stát ... ale i přesto díky za váš čas :)