Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém s ATI radeon hd 4570 512mb u asusu

endelopa (3)|25.12.2009 19:08
hraju hru the sims 3 a cca dva měsíce před začátkem školy vůbec problém s hrou nebyl..ani s grafikou. Jak jsem začala pendlovat z baterie na elektřinu (přepíná se grafická karta) tak mi hra začala jít nestandartně co se týče grafiky..objevují se černé pruhy a to někdy i ve velké míře..myslím,že je to někde v nastavení,ale vůbec nevím,co s tím mam dělat..prosím poraďte..:(
johny__g (6387)|25.12.2009 19:16
Aktuální ovladače máš? Trošku popiš kdy se ty chyby v obraze objevují - náhodně, hned po startu, po delším hraní, když jede notebook na baterii nebo ze sítě ....?
endelopa (3)|25.12.2009 19:31
od začátku hraní po celou dobu,nikdy nezmizí..občas se akorát objeví na jiném místě a v jiném množství..nevim o aktuálních ovladačích,v tomhle se vůbec nevyznam:D
johny__g (6387)|25.12.2009 19:40
Dělá to i jiná hra nebo benchmark? Ve 2D je vše v pořádku? Ovladače zatím necháme být, pokud to dřív jelo dobře a teď ne tak to pravděpodobně ovladači není.
endelopa (3)|25.12.2009 19:48
jiná hrá mi tohle nedělá..ona má taky dost vysoké nároky,ale to tenhle počítač splňuje a šlo to úplně normálně..mě příjde,že se někde něco přenastavilo,nebo přeplo a od té doby to prostě nejde standartně..nevym,jestli ostranit stávající ovladač grafické karty a nainstalovat jiný..
johny__g (6387)|26.12.2009 14:17
Tím určitě nic nepokazíš.
iiaa13 (2)|23.2.2010 13:28
Zdravim vsechny,
prosim o radu. Mam asi stejny problem. Nejdrive jsem myslel, ze je to OS win7 - ale zkusil sem snad vsechno a tim to asi nebude. U jedne hry (WOW) se mi pri vykreslovani postav hodi hrozne cerne pruhy a nejde hrat, protoze neni nic videt tak si myslim, je to grafickou kartou. Zkusil jsem preinstalovat ovladace (i pres mobility madder), ale stale nic. Na jinem PC mi to jede bez problemu. Nevite co stim? Moc diky za rady.
tady je screen toho co mi to dela [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
danito (1)|26.2.2010 10:43
Ahojky.Já před týdnem koupil dceři Asus KA-50 a je tam tahle karta a narazil jsem na podobný problém.Nedělají se mi černé pruhy ale ve hře AGE of EMPIRES II mi to prostě zobrazuje špatně barvy a taky hledám řešení zatím marně.Přesně tohle mi totiž dělala i karta HD 4670 v PC a po marném boji,jsem vyměnil kartu na nVidii.Kdo tuhle hru zná,tak ví,že když je moře červeno zeleno modrý,tak to prostě není ono.Prostě mi to při hře vypadávalo a nikdy jsem nezjistil proč mám najednou jakoby barvy špatně.Slabší GF 7600GS s tím potíže neměla.Ale tohle píšu jen kdyby někdo věděl čím to je.
Tobě píšu,protože jsem zjistil,že 4570 má údajně stejnou spotřebu jako 3200,která je integrovaná a tak jsem prostě v biosu nastavil u volby karty napevno dGPU(v "advanced" úplně dole)NO ale obecně si myslím,že některé hry prostě ATI neudělá,takže ji prostě na NB nehraju.Ještě zkusím dát Vin XP a přeinstalovat ovladače(na nějaké starší)Hodně štěstí.danito@seznam.cz
Smeli (2302)|26.2.2010 11:12
Být vámi zkusil bych počkat pár týdnů na podporu mobility radeonů v Catalyst 10.3, podle mě je chyba spíše v SW než v HW
iiaa13 (2)|11.3.2010 08:03
Tak jsem zkusil přeinstalovat systém na xp - nic. Dal jsem tam snad všechny možné ovladače - nic. V biosu sem se hrabal - ale kartu jsem tam nikde nenasel. Uz vazne nevim:(
gart (1)|8.5.2010 22:43
Zdravím. Mám noobook Asus X61S (s ATI radeon HD 4570) a mam uplne sejný problém. U náročnějších her jako Race driver GRID, The Sims 3 nebo MOTO GP 08mi nějakým způsobem "blbne" grafika. Přes obrazovku mám barevné pruhy z textur. Pokud někdo víte co s tím prosím o radu.

Jen dodámže jsem měl stejný průběh jako endelopa. Začalo to u Race driver GRID ale až tak po 1-2 mesících hraní (když jsem začal využívat nb převážně na baterce a na zdroji více méně jen nabíjel)