Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

LAN-1xUSB port

washek (6)|27.12.2009 12:03
Mám doma staré PC (OS=W98) a chtěl jsem si na něm zprovoznit USB (abych mohl používat flash paměť). Nejprve jsem zkusil instalovat řadič USB, ale bez úspěchu. Prošel jsem na netu mnoho diskuzí a strávil na tom moře času, ale bohužel nic nevedlo k úspěchu. Teď mne zaujala redukce od firmy i-Tec, která umožňuje sdílet přes LAN síť jedno USB zařízení (flash,tiskárna,....). Mám PC napojen na wi-fi router, takže by se dalo říci, že by to mohlo u mne fungovat. Ale problém je v tom, že u toho zařízení uvádějí podporu od OS W2000 (XP,Vista,....). Nějak mi totiž uniká ta závislost na OS. Když se to zařízení (ne zrovna nejlevnější - 1000Kč) tváří jako server, tak k tomu mohu přistupovat přeci přes LAN z jakéhokoliv počítače (který splňuje elementární předpoklady)? Máte s tímto (nebo něčím podobným) někdo z vás už zkušenost? Díky za poznatky (nebo radu).
Dojigiri (1629)|27.12.2009 17:36
A tenhle driver jsi náhodou nezkoušel? U jednoho známýho na flashku na W98 zabral ...

http://www.technical-assistance.co.uk/kb/usbmsd98.php
The lachiM (39)|29.12.2009 19:23
Win 98 už jsou trošku mimo dnešní techniku, podpora neni, málo co novýho k tomu připojíš...mám doma už dost strarý pc, kde mi ještě W98SE běží, do pc jsem si dokupoval hardware s dvěma USB porty, samozřejmě někde na webu microsoftu stáhl nějaké ovladače a flashky běžely...do doby, než jsem připojil flashku 1GB, tu mi to už nenašlo...doba byla už jinde a flashky nekomunikovaly s OS staršími než W2000...k některým flashkám jsem našel ovladače na stránkách výrobce, někteří je tam neměli...pokud máš doma router, ke kterýmu by se dala připojit ta flashka, tak to zkus řešit tak, jinak můžeš nechat na tom druhém PC nechat sdílet složku, kam by jsi z flashky kopíroval věci...jinak to řešení za litr by teoreticky podle mne (nezaručuji) mělo fungovat i s W98 přes CLI, v GUI bych si tim už tak nebyl jistý...zlus kdyžtak mrknout na ty stránky výrobce, jestli tam nemá náhodou drivery na W98...
washek (6)|1.1.2010 11:30
[quote=The lachiM;332254]Win 98 už jsou trošku mimo dnešní techniku, podpora neni, málo co novýho k tomu připojíš...mám doma už dost strarý pc, kde mi ještě W98SE běží, do pc jsem si dokupoval hardware s dvěma USB porty, samozřejmě někde na webu microsoftu stáhl nějaké ovladače a flashky běžely...do doby, než jsem připojil flashku 1GB, tu mi to už nenašlo...doba byla už jinde a flashky nekomunikovaly s OS staršími než W2000...k některým flashkám jsem našel ovladače na stránkách výrobce, někteří je tam neměli...pokud máš doma router, ke kterýmu by se dala připojit ta flashka, tak to zkus řešit tak, jinak můžeš nechat na tom druhém PC nechat sdílet složku, kam by jsi z flashky kopíroval věci...jinak to řešení za litr by teoreticky podle mne (nezaručuji) mělo fungovat i s W98 přes CLI, v GUI bych si tim už tak nebyl jistý...zlus kdyžtak mrknout na ty stránky výrobce, jestli tam nemá náhodou drivery na W98...[/quote]

OK. Mě spíše šlo o to, zda někdo toto zařízení už používá (a má s tím vlastní zkušenost). Přeci když se to má chovat jako např. síťová tiskárna, tak není nutné nic instalovat na PC. V rámci domácí LAN-ky najdu nové zařízení (s IP adresou) a na něho se pak dostanu (myšleno flash paměť).
astec (1823)|1.1.2010 11:34
Zkus tento Service pack pro W98 od DuckDaffy
http://www.winpack.org/index.php

Nebo USB driver odsud
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
washek (6)|2.1.2010 11:06
Problém je v tom, že nemám second edition (mám jen holé W98).
astec (1823)|2.1.2010 12:03
Nevidím problém, stačí jen číst.