Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Kam si program co zapisuje

Neregistrovaný (0)|28.12.2009 20:48
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Je možné nějak zjistit kam si program co zapisuje?
Třeba když na netu naleznu nějaký dobrý soft tak by mě celkem zajímalo kam si co ukládá a poznamenává abych věděl jestli mi na disku neudělá bordel atd.
Celkem by mě zajímaly programy které už mám nainstalované kam si co ukládají ale spíše by mě hlavně i zajímaly programy které jsem ještě nenainstaloval ale chystám se....
Jde to nějak zjistit?
Snažím se totiž udržovat na disku pořádek a nechci nějaké programy které mi na disku udělají nějaký nepořádek.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
kevin00 (10238)|28.12.2009 21:03
O programu, který Ti předem sdělí, kam se bude daný software instalovat nevím. A řekl bych, že ani není potřeba, neboť stačí používat hlavu a neinstalovat vše, co mě napadne, natož co mi doporučí nějaká "souper trouper" reklama na internetu. Každý tebou instalovaný program má svou domovskou stránku a lze ho dohledat i přes Google, takže si můžeš zjistit "co je zač".
Naopak programy pro odinstalaci a "zametení stop" po instalovaných programech existují, např. Revo Uninstaller.
scratchy27 (315)|29.12.2009 21:08
Na disku Ti zase až tak velký bordel nic neudělá (většinou). Horší je to už s registry, které zanáší kde co.
Z těch odkazů co psal astec, bych z osobní zkušenosti doporučil Sysinternaly, pro Tebe by byly konkrétně vhodné DiskMon (pro realtime sledování aktivity disku), a Process Monitor (mimo jiné realtime sledování registrů).
Ale jak už zde zaznělo, všechno se dá ohlídat selským rozumem a správným výběrem toho co nainstaluješ ;)
Neregistrovaný (0)|29.12.2009 22:52
njn...většinou se snažím instalovat známé a ověřené programy.
Jenže teď přemýšlím nad koupí jednoho programu a nevím jak je to s jeho kvalitou. Proto jsem myslel že by se to z dema které je možné stáhnout dalo nějak zjistit...
scratchy27 (315)|29.12.2009 23:05
[quote=Neregistrovaný;332328]njn...většinou se snažím instalovat známé a ověřené programy.
Jenže teď přemýšlím nad koupí jednoho programu a nevím jak je to s jeho kvalitou. Proto jsem myslel že by se to z dema které je možné stáhnout dalo nějak zjistit...[/quote]

A o jaký program jde? Třeba to tu někdo zná a poradí nebo doporučí něco jiného.