Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Hd3650 agp bsod

daemon64 (86)|29.12.2009 19:56
Zdravím,
koupil jsem si do staršího PC grafickou kartu Sapphire Radeon HD3650 (AGP) jako náhradu za porouchanou GF6600GT. Nejprve jsem neinstaloval ovladače z CD, ale stáhl jsem nejnovější (9.12) z internetu, pustil jsem si hru Toca Race Driver, odjel pár kol a pak se to celé zaseklo a po chvilce se ukázala BSOD s nápisem, že ovladač zařízení uvázl v nekonečné smyčce (ati2dvag). Několikrát jsem to ještě zkusil a výsledek stejný. Odinstaloval jsem ovladače a nainstaloval ovladače z CD. Spustím hru, odjedu pár kol, obraz se opět zasekl a po chvilce se mi ukázalo okno VPU recovery, že adaptér byl resetován, protože přestal odpovídat na příkazy ovladače, pak hra zase chvíli běžela a opět dokola.

Hledal jsem na internetu, našel jsem spoustu podobných problémů, ale nikde řešení. Pak jsem narazil na stránky tady, řídil jsem se do puntíku tím návodem a stále dostávám BSOD (VPU recovery vypnuto) nebo VPU recovery hlášku (pokud je zapnuto v CCC). Dělá to i např. s free hrou TORCS. V dxdiag se žádné artefakty, jak zmiňuje návod, neukazují.

Pak jsem to zkusil ve Windows 7 x64 RC (do teď zkoušeno ve Windows XP SP3 32bit) s ovladačem, co je dodán přímo se systémem a tam to funguje naprosto bez problémů a nic nepadá, takže to vypadá na problém ovladače. Problém však je, že RC verze brzy bude končit a nemůžu si dovolit jít za 4500 Kč koupit Windows 7.
Vždycky jsem měl grafické karty od Nvidie, ale do AGP jsem už žádnou novou kromě slabé GF6200 nenašel a tak jsem šel do toho Radeonu. A jak vidím, byla to chyba. Už se s tím trápím druhý týden a nic, pořád to samé, ať zkouším jakoukoliv verzi ovladačů, podepsané či nepodepsané. Jak vůbec můžou takovou kartu prodávat, bez funkčních ovladačů?

Deska: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Procesor: AMD Athlon 64 3000+ 2 GHz (sc754)
Operační paměť: 1GB (2x512) DDR
johny__g (6387)|29.12.2009 20:10
Předchozí ovladače jsi odinstaloval jak, pokud vůbec? Co ovladače čipsetu, jsou instalované?
robky (3195)|29.12.2009 20:13
AGP Hotfix - prever, či sa to nezlepší.
daemon64 (86)|29.12.2009 20:38
@johny__g:
V přidat/odebrat programy jsem smazal vše od ATI, po restartu jsem ještě použil Driver Cleaner, ovladače čipsetu jsem přeinstaloval také. A tím vším jsem si prošel několikrát.

@robky:
AGP Hotfix jsem zkoušel (viz. odkazovaný návod), kromě verze 8.10 i v jiných (9.11 jsem zkoušel) - nepomáhá.

---
Jsou nefunkční ovladače na CD pro oficiálně podporovaný systém důvodem k reklamaci? Jenže už to vidím, skejsne to tam 30dní (takže jsem na 30dní bez PC) a pak mi řeknou, že je karta v pořádku, budu ji muset reklamovat 3x, abych měl nárok na vrácení peněz, takže 3 měsíce ...
daemon64 (86)|30.12.2009 12:12
Tak jsem to byl dneska v CZC reklamovat a rovnou mi nabídli vrácení peněz. Neberte to :-) Teď najít nějaký obchod, kde mají AGP karty od nvidie.
speedsnail (4876)|30.12.2009 12:20
K tomu procesoru imho nic výkonějšího než bazarová 7600GS, X1650pro nemá smysl..
matyyy (2527)|30.12.2009 12:23
[quote=daemon64;332408] Teď najít nějaký obchod, kde mají AGP karty od nvidie.[/quote]
v czc maj nějakou 7600ku to byly poslední grafiky od nvidie pro AGP (kokrétně 7800gs,7900gs 7950gt z těch lepších)