Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s routrom D-Link DI-524 a Internetovím pripojenim od T-Com (SK)

Solitario (72)|30.12.2009 20:27
Dobrý deň, bývam na Slovensku na dedine, kde je dostupný iba DSL internet, konkrétne od T-com. K tomuto internetu mám od providera modem značky Glitel GT-318RI. Do tohoto modem mi vedie telefonny 4linkoví kábel a z modemu vychádza sieťoví 8 linkoví kábel, ktorý mi vedie do počítača. Kedže by som chcel okrem PC pripojit aj notebook cez Wi-Fi, kúpil som si router D-Link DI - 524 stým, že sieťoví kábel čo ide z modemu zapojím do wi-fi routru a pripojím jak PC tak aj Notebook cez Wi-Fi, ktorů mi zabezpečí router, lenže narazil som na problém, s ktorým si neviem rady. Po pripojení Modemu s routrom a router z PC mi internet nefunguje, ked spustím sprievodcu nastavenia pripojeni z CD ktoré bolo k routeru, začnu se proklikávat Next, Next, Next tak nakonec se instalace nedokonči a vyhodí to hlášku "cable is not properly connected please check the cable connection and the modem status" Káble su pritom pripojené správně, neviem si rady, a prosím Vás o pomoc, je možné, že tento router nespolupracuje s internetovím pripojením od T-Com?
hl.hl (1387)|30.12.2009 21:06
Napis do jakych portu mas co pripojeno, jak je nastaven router a jak mas nastaveno sitove pripojeni na PC.
Solitario (72)|31.12.2009 07:32
Prve chcem poďakovať za ochotu pomôcť mi s týmto problémom. Zapojenie kabeláže je následovné:

V Routeru je nastavené základné nastavenie pred zapojením som ho aj vyresetoval. V PC je nastavené všetko na automaticky Protokol TPC/IPv4 je tiž automaticky. Proxy server nieje použitý.
robky (3195)|31.12.2009 08:47
Zadával si pri tej inštalácii z CD aj prihlasovacie údaje, IP adresy a podobne?
Ak nie, vo web prehliadači zadaj http://192.168.0.1/, zrejme bude pre prihlásenie potrebné heslo pre užívateľa admin( pokiaľ si router resetoval, malo by tam byť admin:notsure). V položke WAN nastav PPPoE a vyplň potrebné údaje podľa zmluvy o pripojení (user name, password, prípadne IP adresu/y ....)
|Mio| (1333)|31.12.2009 10:00
Jen pro jistotu, kdyz poustis pruvodce, nas ten PC pripojeny do routeru zaroven kabelem??

Ta hlaska totiz znamenna ze ne. Na PC musi byt v nastaveni sitoveho pripojeni vybrana volba pridelovani IP i DNS z DHCP
r34ktor (7477)|31.12.2009 12:38
Obávám se, že ti tu nikdo rozumně neporadí. Glitel GT-318RI je sám o sobě router, který vyžaduje pro zprovoznění s dalším routerem dodatečnou konfiguraci. Ovšem jeho dokumentace, kterou jsem nalezl, je bídná (chybí v ní kompletní popis konfigurace pomocí webového rozhraní).

Pokud to umí, přepni ho do bridge módu. Poté na D-Linku nakonfiguruj PPPoE.
eraser (0)|6.1.2010 13:08
[quote=r34ktor;332724]Glitel GT-318RI je sám o sobě router[/quote]
Presne tak, tzn. jeho routerovacie funkcie sa môžu deaktivovať.

[quote=r34ktor;332724]Pokud to umí, přepni ho do bridge módu. Poté na D-Linku nakonfiguruj PPPoE.[/quote]A prepnutím do pasívneho módu, resp. bridge - most sa dané funkcie deaktivujú a router prevezme routerovacie vlastnosti a taktiež zabezpečí aj samotné "vytáčanie" pomocou PPPoE.

V inom prípade by následne stačilo zakúpiť bežný switch a modem nechať v režime router a taktiež by bolo možné pripojiť viac počítačov, ktoré by zdielali internetovú prípojku.

A v prípade, že by bolo potrebné zaviesť wifi, tak stačí na switch napojiť AP.

[quote=Solitario;332579]modem značky Glitel GT-318RI, router D-Link DI - 524[/quote]Pozri si tento návod, určite ti ozrejmí kopu technických termínov a možno i pomôže v konfigurácii modema a routera.

DSL/Cable pripojenie a zdieľanie (+wifi)

Jediná výnimka v tvojom prípade je v integrovanom router+wifi zariadení, čiže jedna krabička ti plní funkciu routera a AP, tzn. nastavenie IP pre AP v danom návode môžeš ignorovať.