Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Leadtek WinFast PX7600GS - Problém se stíny

H@wk //ST// (5)|12.2.2007 19:19
Mám problém s touto graf. kartou, funguje normálně až na jednu maličkost, a to jsou stíny ve hrách. Všechny jsou strašně kostrbaté, nemyslím na úrovni pixelů, ale jsou tam přímo zuby jako u pilky... akorát v pravém úhlu.
Všiml jsem si toho poprvé v jedné starší hře, řekl jsem si, že s tím má asi problémy, ale když jsem zjistil, že to je ve všech hrách, zkoušel jsem jiné forceware, hledal v diskuzích, ale na nic jsem nepřišel.
Dokáže někdo poradit, děkuji

Intel Pentium 4 524, 3633 MHz
MSI P4N SLI XE-F
Dual 1536 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM) (2x256,2x512)
WinFast PX7600 GS
BlackFrog (563)|12.2.2007 19:44
[QUOTE=H@wk //ST//]Mám problém s touto graf. kartou, funguje normálně až na jednu maličkost, a to jsou stíny ve hrách. Všechny jsou strašně kostrbaté, nemyslím na úrovni pixelů, ale jsou tam přímo zuby jako u pilky... akorát v pravém úhlu.
Všiml jsem si toho poprvé v jedné starší hře, řekl jsem si, že s tím má asi problémy, ale když jsem zjistil, že to je ve všech hrách, zkoušel jsem jiné forceware, hledal v diskuzích, ale na nic jsem nepřišel.
Dokáže někdo poradit, děkuji

Intel Pentium 4 524, 3633 MHz
MSI P4N SLI XE-F
Dual 1536 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM) (2x256,2x512)
WinFast PX7600 GS[/QUOTE]
nějaký screen by nebyl? neni to jen špatné nastavení detailů?
H@wk //ST// (5)|12.2.2007 20:19
Tady screen z BF-DC mod, jde to tam poznat nejlépe.
Vypadá to ve všech hrách stejně (NFS,HL2,FARCRY,FEAR atd...)
Už jsem zkoušel měnit detaily, ale nic nepomohlo.
Stín.JPG
wizaard (913)|12.2.2007 20:22
BlackFrog to, myslím, vystihl ideálně. Speciálně u stínů strašně záleží na nastavení detailů v té oné konkrétní hře. Mimochodem dokonce ani nastavení detailů na maximum není výhrou, protože prostě ty stíny někdy takové jsou (viz. např. Mafia - vím, špatný příklad - i při nastavení stínů na maximum je má silně zubaté a podobně to má spousta her). Možná je to do jisté míry ovlivněné grafickou kartou a její podporou, těžko říct. Každopádně screenshot by se hodil.
BlackFrog (563)|12.2.2007 20:24
[QUOTE=H@wk //ST//]Tady screen z BF-DC mod, jde to tam poznat nejlépe.
Vypadá to ve všech hrách stejně (NFS,HL2,FARCRY,FEAR atd...)
Už jsem zkoušel měnit detaily, ale nic nepomohlo.[/QUOTE]
no tak tohle sem teda eště neviděl, čekal sem prostě že v tomhle případě pod vrtulníkem bude ostře řízlej obdélník nebo mnohoúhelník, ale takovýhle vlnky:stupid
H@wk //ST// (5)|12.2.2007 20:25
[QUOTE=BlackFrog]no tak tohle sem teda eště neviděl, čekal sem prostě že v tomhle případě pod vrtulníkem bude ostře řízlej obdélník nebo mnohoúhelník, ale takovýhle vlnky:stupid[/QUOTE]

Tak to jsi ještě asi neviděl čtverec pod autem v NFSC...

EDIT: a nejsou to vlnky, z blízky jsou to ostře řezané hrany...
tgfh (2985)|13.2.2007 16:25
Vypadá to opravdu blbě, myslím si, že by to tak vypadat nemělo. U hodně her jsou stíny "škaredé", ale takto by to vypadat opravdu nemělo (podle mě).
Hardwarovou chybou to asi nebude.

Ještě se trošku rozepiš o tvém pc..
H@wk //ST// (5)|13.2.2007 17:30
Mám to v podpisu, jinak mám XP SP2. Osobně si myslím, že to bude chyba grafiky, ale chtěl jsem se zeptat, abych jí případně nemusel jít reklamovat.
Jinak kámoš má tu samou, sice na jiné sestavě, ale tohle mu nedělá.
Doufám, že je to grafárnou,a bude to záležitost kusu, nerad bych, kdyby to bylo jiným HW...
Leroj (271)|13.2.2007 17:42
[QUOTE=H@wk //ST//]
Jinak kámoš má tu samou, sice na jiné sestavě, ale tohle mu nedělá.
Doufám, že je to grafárnou,a bude to záležitost kusu, nerad bych, kdyby to bylo jiným HW...[/QUOTE]

Tak to není nic jednoduššího než jí u něj vyzkoušet, případně tu jeho u sebe a bude hned jasný kde je chyba :)
H@wk //ST// (5)|13.2.2007 17:48
[QUOTE=Leroj]Tak to není nic jednoduššího než jí u něj vyzkoušet, případně tu jeho u sebe a bude hned jasný kde je chyba :)[/QUOTE]

:D jej, že mě to nenapadlo. Už mi to tak nemyslí.
Dík zkusím to.
wizaard (913)|13.2.2007 20:29
[QUOTE=H@wk //ST//]Tady screen z BF-DC mod, jde to tam poznat nejlépe.
Vypadá to ve všech hrách stejně (NFS,HL2,FARCRY,FEAR atd...)
Už jsem zkoušel měnit detaily, ale nic nepomohlo.[/QUOTE]
Já nevím, no... když je to ale u kamaráda jiné na stejné kartě, asi bude někde problém, ale přesto bych na kartu nesázel, protože to by (podle mě) způsobovalo daleko závažnější problém.

Když jsme tak u toho, mně ten stín přijde úplně normální, na mém PC v Battlefieldu II stíny taky vypadají takhle. No ale jak říkám - nevím...

Každopádně v jiném PC bych kartu samozřejmě vyzkoušel, za to nic nedáš, ale konkrétně u tohohle problému bych to viděl spíš na problém ovladačů, DirectX nebo tak něco.