Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Windows 7 vs grafická karta

qwertas (37)|7.1.2010 14:43
Mám problém Windows 7 cs Ultimate 64 bit.

Moje sestava:
CPU: e8400
MB: Gigabyte GA-P35-S3G - Intel P35 [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
GPU: Sapphire HD 3870 Blue PCB 512MB, PCI-E [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RAM: Kingston DIMM 2048MB DDR II 1066MHz KHX8500D2K2/2G [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
RAM: Kingston 2x2GB DDR2 1066 MHz CL5 (KHX8500D2K2/4G) [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
HDD: 2x Hitachi Deskstar P7K500 - 500GB SATA II [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Zvuk: Creative Labs Sound Blaster Audigy SE OEM [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

To je asi vše podstatné ze sestavy. A teď k problému.

V Win xp vše chodilo v pořádku. V RC verzi Win7 64bit, na které jsem běhal 3 měsíce také. Po instalaci ostré verze Ultimate 64bit ale začal stroj zlobit. Vždy nějakou dobu po instalaci chodí bez problémů tak jak má, hry spustím normálně. Ale! Po několika dnech ?(někdy týdnech, jednou i po více než měsíci?) se mně v počítači něco pokazí. Poprvé to nejvíce vidím na hře Comand & Conquer generals. Vím je to stará hra, není tedy zaručena kompatibilita. Jenže hra po nainstalování vždy běží v pořádku, po čase ji ale není možné spustit a vždy se mne objeví hláška, že si mám zkontrolovat svou grafickou kartu, jestli má dostatečný výkon ?(ATI 3870 na hru z roku cca 2001?) a jestli mám v PC nainstalován Directx minimálně verze 8.1. Což je divné, protože pokud vím, tak bez ?(asi?) verze 10.1 Win 7 ani nespustím. Samozřejmě, když spustím directx konzoli vidím všude, že mám verzi 11, ovladače grafické karty pracují bez problémů apod. Když jsem prolezl všelijaká nastavení windows přeinstaloval jsem ovladače graf. karty, přeinstaloval directx nejnovější verzí staženou ze stránek microsoftu, nic nepomohlo a přitom se vše tváří, že je vše v pořádku. No kdyby nešla spustit jedna hra, byť výborná, tak by se ještě tolik nedělo. Ale, mne takhle nejde naisntalovat už druhá ?- nemohu nainstalovat, resp. spustit Modern warfare 2, která by přece na windows 7 měla být připravena. A když spustím jiné hry, tak vidím citelné oslabení výkonu. Některé hry spustím a hlásí, že mám slabou konfiguraci PC a tak musely upravit nastavení obrazu dle mé grafické karty. Znovu říkám, ve win XP 32bit jsem neměl jediný problém. Setkal se někdo s něčím podobným? Nebo má někdo nějaký nápad co s tím? Budu rád za jakoukoli pomoc. Už jsem dost zoufalý, protože win 7 bych nerad opouštěl a instalovat win 7 32 bit se mne moc nechce ?- přeci jen stroj jsem stavěl s vyhlídkou využití 64 bit OS a programů.
Aytech (475)|8.1.2010 20:00
Novy Cod je sice na W7 pripraveny, nevim ale jak na 64bit. Pokud nejaka aplikace neni pro 64bit, tak ten OS ji musi nejak simulovat, a tim samozrejme klesne vykon.
Nezkousel jsi zpustit ji v XP Compatibility rezimu?
stawo (30)|8.1.2010 23:44
aky mas zdroj ? btw, modern warfare 2 bezi na 64bit 7 bezproblemov...
qwertas (37)|9.1.2010 10:52
Jj zkoušel jsem XP compatibility, SP2 i 3, Vista compatibility a nic. Prostě mně to napsalo že není možné něco spustit, co to už nevím. Tuším že v názvu bylo něco stream. COD MW2 spusti na 64bit win 7 jde, kamarád má stejnou distribuci windows jako já a COD bez problémů spustí. Na zdroj jsem ve výčtu HW zapoměl. Mám Seasonic 500W. Myslím, že tam by problém být neměl
Jeff Brawo (109)|9.1.2010 11:36
[quote=Aytech;335641]Novy Cod je sice na W7 pripraveny, nevim ale jak na 64bit. Pokud nejaka aplikace neni pro 64bit, tak ten OS ji musi nejak simulovat, a tim samozrejme klesne vykon.
Nezkousel jsi zpustit ji v XP Compatibility rezimu?[/quote]
:runaway:notsure
Tak tady se asi nekdo ustrelil, proc by pod 64b os kazda spustena 32b aplikace musela byt nejak simulovana do 64b? :stupid

a napajeni grafiky je na ze samostatne vetve?
urcite je to ale divne, ze to nejakou dobu jede v poradku, a pod RC a XP zadny problem. Jeste je moznost spatnych ovladacu k desce, protoze nacpat pod w7 od vyrobce nebo treba od intelu (ackoliv jsou novejsi) je nekdy nemozne.
Aytech (475)|9.1.2010 12:35
[quote=Jeff Brawo;335790]:runaway:notsure
Tak tady se asi nekdo ustrelil, proc by pod 64b os kazda spustena 32b aplikace musela byt nejak simulovana do 64b? :stupid
[/quote]
To jsem jen tak spekuloval, nejsem odbornik ale vim ye treba v 64bit Linuxu nejde spustit applikace psanou na 32bit. V win to ale nejak jde, mel jsem Visty 64bit a byla tam slozka Program Files x86, nevim ale presne jak to funguje :confused:
|Mio| (1333)|9.1.2010 17:10
zkus nasledujici:

1. smazat prefetch soubory (slozka v adresari Windows myslim)
2. nainstaluj hotfixy W7 x64 ktere nejsou k dispozici pres Win Updates
[SPOILER=Tenhle balik]http://thepiratebay.org/torrent/5137427/Offline_Windows_7_Updates_Pack_20510_x64[/SPOILER]
|Mio| (1333)|9.1.2010 17:12
zkus nasledujici:

1. smazat prefetch soubory (slozka v adresari Windows myslim)
2. nainstaluj hotfixy W7 x64 ktere nejsou k dispozici pres Win Updates
[SPOILER=Tenhle balik]Offline_Windows_7_Updates_Pack_20510_x64[/SPOILER]