Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Domácí wifi

kanabis (254)|15.1.2010 14:51
zdravim
potreboval bych v byte(klasika panelak) wifi sit pro notebook a PDA. Bude mi stacit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] ?
Rad bych neco co umi N-ko, nestalo to moc a dosah aby byl po celem byte coz zvládá i Macbook. Nejlepe kdyby byl ze suntechu. Predem dekuju
Logout (4018)|15.1.2010 17:53
Jo, stačit bude. Jak seš připojenej na internet?
kanabis (254)|16.1.2010 10:50
jasne. aktualni router sic wifi umi ale je na nej pripojena antena zvenku. Takze az koupim ten novy tak ho na to napojim sitovym kabelem.
Logout (4018)|16.1.2010 11:49
Pokud tam už router máš, tak Ti stačí APčko. Tzn. zařízení, který nedělá NAT, pouze přeposílá pakety z ethernetu na wifi a opačně. Popř. router, kterej umí vypnout routování (většinou se to menuje režim bridge).
Vzhledem k tomu, že o moc levnější AP než todle ale neseženeš (zkus se kouknout), tak to furt je dobrej kandidát na koupi. Ale radši bych zkusil najít manuál, jestli to jde přepnout do režimu bridge.
kanabis (254)|16.1.2010 12:58
u toho co mám neni kam strcit antenu. je tam jeden kulaty konektor na venkovni antenu a potom jen sitove. Je to straightcore WRT-312 pokud jsem to na dlak dobre precet.
Levnejsi udelatko na suntechu nemaji.
Logout (4018)|16.1.2010 20:27
Jo, APčko je přístroj, kam strčíš ethernetovej drát a má anténu.
Router má navíc router, skoro vždy je standardně nakonfigurovanej na NAT. Tzn. bys ho musel překonfigurovávat, nebo by Ti např. nemohlo fungovat přesměrovávání portů.

Nebo ještě jinak - router máš. Tak k čemu druhej? To co nemáš je převod wifi/ethernet. K tomu slouží AP. Wifi router je v podstatě router+AP. Takže když koupíš todle, tak
budeš mít zbytečnej router navíc. Dá se sice vypnout, ale lepší varianta je koupit rovnou jen AP.

Je pravda, že levnějc ho asi neseženeš. V tom případě je asi nejlepší to koupit, ale přestavit ho do režimu bridge.
kanabis (254)|16.1.2010 22:13
Tak se jeste kouknu na ty AP. Uvidime jestli neco najdu.

Edit: Nic levnejsiho na alfe a czc neni.
Logout (4018)|16.1.2010 22:39
Jo, kup ten tplink. On je tak levnej že APčko by stejně nebylo levnější. Akorát budeš mít trochu víc práce s konfigurací, ale to zvládneš :-)
kanabis (254)|17.1.2010 09:57
to pujde. kdyztak sem napisu
Belbas (362)|21.1.2010 16:57
Zdravím koupil jsem si router TP-Link WR841ND. K počítači jsem ho zapojil zdárně, ten jede parádně jen wi-fi nějak nefunguje. Nastavil jsem vše kromě příručky až do bodu QSS (Quick Secure Setup). Notebook prostě sít nenajde. Pokud má někdo s těmito routery zkušenosti ozvěte se prosím.
Tady jen stav...

Wireless Radio: Enable
Name (SSID): TP-LINK_E4AFEA
Channel: Auto
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate: 300Mbps
MAC Address: 00-27-19-E4-AF-EA

Edit: Pardon chtěl sem založit nový topic, prosím o přesunutí.