Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB nebylo rozpoznano..

Tommula (232)|18.1.2010 17:59
Zdravim panove, aby toho nebylo malo pribyl mi dalsi problem, dela to vlastne od zacatku (par dni) co jsem presel z XPP na W7P 64bit.
Problem spociva v "nefukcnich" prednich USB portech. Zadni USB funguji normalne, mam je obsazene prakticky vsechny, az na 2 a dopredu mam vyvedene klasicky 2 co jsou na case elite 330 + ctecka karet ktera ma 1 USB a zbytek karty, oboji samozrejmne pripojene do desky, a vzheldem k hotovym konektorum v celku i spravne.
Na XPP nebyl zadny problem az ted po preinstalovani pc.. je fakt ze jsem zmenil i hardware ale case a ctecka zustaly puvodni, takze v nich problem neni.

No ale k veci, problem je takovy ze kdyz pripojim flash nebo ext.hdd do prednich usb W7 napise ze zarizeni nebylo rozpoznano. tyka se to flash 8gb Corsair, 160GB ex. disku,16GB Sandisku... vsechno je zarozeni neni rozpoznano, ve spravci zarizeni je unknow device, zkousel jsem odinstalovat nezname zarizeni ale stejne to k nicemu nevedlo, zkousel jsem natvrdo nastavit velkopacitni zarizeni ale taky nic..
az jsem zjistil ze kdyz prvni pripojim 4gb flash (asi A-data) tak ta jede normalne... kdyz 4 gb vytahnu a dam do toho sameho USB bud toho corsaira nebo i exterak tak jiz funguje taky normalne....(i ta druha flash) :(
pokud ty same veci pripojim zezadu neni zadny problem, mam zezadu natvrvalo pripojenou 4gb corsaira na readyboost a funguje v pohode, takze je to jen tim predkem ale nejak to moc nechapu :(

ovladace mam aktualni, win update taky pravidelne aktualizuje win, mam je legalne. sestava bezi na i5-750,GA P55-UD3,4GB DDR3,TV Tuner Leadtec.... W7 Proff.64b

nemate nekdo nejaky rozumny tip proc by to????
diky :)

edit: omlouvam se za slohovku.... :)
Richmond (8084)|18.1.2010 18:07
V prvni rade bych se ujistil jestli mas tu ctecku dobre zapojenou (tzn. na spravny 5-ti pinu jako 1 zarizeni). Ja mel podobnej problem kdyz jsem prvni zapojil tiskarnu a pak hdd tak zarizeni nerozpoznano a odpojilo mi to tiskarnu, opacne to fungovalo s opacnym efektem.
edit: ctecka = 5-ti pin
Tommula (232)|18.1.2010 18:19
ta ctecka ma klasicky siroky konektor jak predni usb takze nejde dat jen na prvni pulku nebo tak...
Richmond (8084)|18.1.2010 18:21
A mas ji zapojenou pred nebo za usb na prednim panelu? Zkus to az za panelem, nektery desky maji tendenci vypinat dalsi zarizeni a pak to hodi takovouhle haluz
BTW
Tommula (232)|18.1.2010 18:26
no vidis to nevim, akorat kua ted jsem to zasrouboval :-D a vzhledem k bajecnemu pristupu ke konektorum a k mem skvele svazani kabelu to bude vesele :-D zkusim to prehodil a dam echo
Tommula (232)|18.1.2010 18:52
tak jsem ty dva konektroy prhehodil a stejne to nepomohlo, stejny vysledek zarizeni nebylo rozpoznano....a ted uz se nechce chytit ani ta mala flash... :(

edit: ale kdyz dam kartu z fotaku do ctecky tak normalne funguje.... :(takze baborad-....

edit1: tak jsem to cele znova prekontroloval, a vsechno v poradku tak nevim :( nejake ovladace pro USB pod W7 se mi nezda, vzdyt to vymizelo uz v 98ckach... je fakt ze na vistach mi taky corsairy nejely ale tam byl problem jinde :(
r34ktor (7477)|19.1.2010 14:54
Richmondovým obrázkem bych se zrovna neřídil. Tvoje deska to má naopak (+5V (červený drát) vpravo). Také zkontroluj, zda není náhodou zapojen pin 10.

Link na manuál: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Tommula (232)|19.1.2010 16:57
[quote=r34ktor;339803]Richmondovým obrázkem bych se zrovna neřídil. Tvoje deska to má naopak (+5V (červený drát) vpravo). Také zkontroluj, zda není náhodou zapojen pin 10.

Link na manuál: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste][/quote]

podivam se na to ale myslim ze neni ze to je zapojene jen 8pinu a dva jsou prazdne s tim ze jeden je zality aby se nedal konektor otocit.. jinak dneska jsem zkousel a zkousim jine OS...

W7 64 - zarizeni nebylo rozpoznano
W7 32 - zarizeni nebylo rozpoznano
WXP 32 - zarizeni nebylo rozpoznano

a pritom na EP35-DS3 kterou jsem mel predtim fungovalo vse normalne...

zacinam mit podezreni na desku :( ze je vadna nebo tak neco.... :rolleyes:

edit: tak jsem to jeste prekotroloval ma to zapojene z toho konektrou USB opravdu jen 8 pinu a 9 je prazdny a10 zaslepeny, nebo opacne, no kazdpoadne to jinak dat nejde, uz jsem zkousel i zapojit jen predni panel bez ctecky ale porad to same, i kdyz dam jen cteckua predni panel nezapojim.... uz mi opravdu dochazi moznosti :(

edit2: takze sem zapojil samotny predni panel do F_USB2 a ejhle flashka i hdd se chytly uplne normalne...
pripojim ctecku do F_USB1 a zarizeni nebylo rozpoznano... takze to vypada ze z nejakych duvodu odesla ctecka..nebo spis na ni dela bordel usb port, jelikoz porty pro karty jedou.... no tak zkusim zpet W7 zda se ma hypoteza potvrdi ze to dela ctecka tak to bude super :)

edit3: vypadato ze opravdu problem vyresen, ze to z nejakeho duvodu delala ctecka karet...sice ctecka jela ale ten usb port tam asi delal neplechu, kdyz je odpojena tak krasne jede predni panel i ve W7... takze zitra zkusim ctecku v jinem PC a pripadne pomaze na RMA... :)

diky :) :D
|Mio| (1333)|19.1.2010 20:03
Vzpomnel jsem si az ted, ale k te ctecce je celkem dost dlouhej privod a muze na nem dochazet k chybam prenosu, zkus ho co nejvic zakroutit do mini svazku a odstinit.

Uz jsem to jednou resil a pomalejsi USB 1.1 makalo ale USB 2.0 nebylo rozpoznano a ani se nepreplo na pomalejsi.
Tommula (232)|21.1.2010 06:11
diky za radu, ale vcera jsem tu ctecku vyreklamoval za jinou a ta funguje bez problemu :)