Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Můj podělaný život

specnatz (0)|18.1.2010 23:36
Zajímalo by mě zda by někdo z vás chtěl žít můj život. Bydlím sám v panelákovém bytě, nemám žádné kamarády, přátele, chodím jenom do práce kde se se mnou nikdo nebaví. Trpím těžkou sociální fobií, kterou léčím už přes deset let, ale přes to všechno se můj stav jen zhoršuje. Už mám problémy i zajít do krámu. Absolvoval jsem několik terapií i na dlouhodobém pobytu, ale několik psychiatrů mi na rovinu řeklo, že se z toho nedostanu. Už nemám moc sílu na takový život. Poslední dobou se mezi lidmi hrozně klepu a je to asi dost vidět. Co by jste na mém místě dělali vy?
Tech (22)|19.1.2010 00:36
specnatz mám podobný problém, ale nebudem to rozoberať verejne. Musíš byť na tom už dosť zle, keď ideš s kožou na trh. Neviem Ti sľúbiť že Ti pomôžem, pretože ani neviem či sa so mnou stotožníš, takže ak máš záujem o výmenu životných poznatkov podobného typu, alebo o výmenu názorov musíš sám uznať že minimálne môžeš žiadať tích, ktorí majú podobný problém. A to je už čistý rez do súkromia inak to nemá zmysel. A to sa nedá verejne. Takže ak máš záujem, napíš mi súkromnú správu.

Ahoj.
Kozouš (500)|19.1.2010 04:11
Asi nikdo by s tebou neměnil, nicméně mnoho lidí takový život žije a někteří si to dokonce ani neuvědomují.
Bohužel tento problém postihuje čím dál tím více lidí viz http://en.wikipedia.org/wiki/Hikikomori

Mimochodem, jak píše Tech, nejsi sám, já do této skupiny bohužel také patřím. Chce to však pomalu, ale jistě léčit (žádné medikamenty!), např si najít přítelkyni/přítele a začít "normálně" žít, chodit ven atd... jinak se to bude jen a jen zhoršovat. Ano, teorii mám zmáklou... Ovšem nedaří se mi to uvést do praxe. Pracuji z domova, takže jsem schopen třeba týden i déle nevystrčit hlavu ven z bytu.:o
specnatz (0)|19.1.2010 12:27
Díky za podporu hoši. Kozouši tobě bych vřele doporučil, častější opouštění bytu, aby ses nedejbůh nedoslat do takovejch sraček jako já. Já jsem naprosto extrémní případ kam až může sociální fobie(podle psychouše spíš vyhýbavá porucha osobnosti) zajít. Už ani nedávám chození po ulici, jen tak si sednout na lavičku v parku taky nezvládnu. Jsem nervózní jako prase, když je někdo poblíž. Ano vím, že sem magor, ale bohužel s tím nemohu nic dělat.
xmarek (1676)|19.1.2010 13:14
[quote=specnatz;339751]Ano vím, že sem magor, ale bohužel s tím nemohu nic dělat.[/quote]Ale můžeš. Najdi si nějakou jinou zálibu než sedět před počítačem a přestaň komunikovat se světem jen přes klávesnici. Já se ku příkladu chodím odreagovat do fitka. Já se taky s lidma s fochu moc nekamárádím, protože to kolikrát ani nejde. Ani nevím a mám kudlu v zádech. Ve fitku to může být každému u pr.. Samozřejmě všude se najdou pitomci, ale např. ve fitku se s nima nemusím bavit. :p
specnatz (0)|19.1.2010 17:43
Sorry já bych se tam nikdy jít nedonutil. Furt bych si myslel, že tam na mě někdo čumí a přišli by na mě moje stavy, znám to. Musel bych odtamtud utéct. Jsem rád, že aspoň po práci si odpočinu od lidí. Cvičím doma na podlaze :D
VLAN (656)|19.1.2010 19:06
Víš, nevím jestli je samota problém. Já také nejsem středem pozornosti, můžu ti říct, vůbec mi to nevadí. Našel jsem si pár přatel, s těmi čas od času komunikuji a tím to končí. Možná to někdo odsoudí, a řekne že to nemám v hlavě v pořádku, ale mě život typu Vlk samotář vyhovuje(tak většinu času samotář).

Prostě jsou lidi, kterým samota vadí, a lidé kteří si na ni zvykli.
johny__g (6387)|19.1.2010 19:27
[quote=specnatz;339751]Díky za podporu hoši. Kozouši tobě bych vřele doporučil, častější opouštění bytu, aby ses nedejbůh nedoslat do takovejch sraček jako já. Já jsem naprosto extrémní případ kam až může sociální fobie(podle psychouše spíš vyhýbavá porucha osobnosti) zajít. Už ani nedávám chození po ulici, jen tak si sednout na lavičku v parku taky nezvládnu. Jsem nervózní jako prase, když je někdo poblíž. Ano vím, že sem magor, ale bohužel s tím nemohu nic dělat.[/quote]

A když jsi někde kde lidi nejsou? Co se sebrat a vyrazit někam kde nikdo není? Já mám třeba takového koníčka, při kterém půl dne prochodím po lese (mimo užívané cesty) a nepotkám živou duši. Výborný relax.
VLAN (656)|19.1.2010 19:49
[quote=johny__g;339946]A když jsi někde kde lidi nejsou? Co se sebrat a vyrazit někam kde nikdo není? Já mám třeba takového koníčka, při kterém půl dne prochodím po lese (mimo užívané cesty) a nepotkám živou duši. Výborný relax.[/quote]

Hledáš Kešky? Nebo se jentak procházíš,
specnatz (0)|20.1.2010 15:33
[quote=johny__g;339946]A když jsi někde kde lidi nejsou? Co se sebrat a vyrazit někam kde nikdo není? Já mám třeba takového koníčka, při kterém půl dne prochodím po lese (mimo užívané cesty) a nepotkám živou duši. Výborný relax.[/quote]

A to chodíš po lese s detektorem kovů? To je výborný koníček, taky jsem o tom přemejšlel. Jenom se bojím až najdu ostrou munici, že ji nebudu umět zneškodnit :D
johny__g (6387)|20.1.2010 15:47
[quote=specnatz;340278]A to chodíš po lese s detektorem kovů? To je výborný koníček, taky jsem o tom přemejšlel. Jenom se bojím až najdu ostrou munici, že ji nebudu umět zneškodnit :D[/quote]

Uhodls. Ale raději hledám tam, kde nějaké boje neprobíhaly. Zatím sem z munice našel jen pár ostrých nábojů do pušek, pár střel z těžkých kulometů - jen průbojné naštěstí, samozřejmě kila nábojnic (i z leteckých kanónů). Nejsem ten typ co hledá aby to pak zpeněžil, nejvíc mě baví nacházet mince, staré, novější, je to jedno, potěší mě cokoli. Jo a díry po sobě zahrabávám, většinou sám nepoznám jestli jsem na tom místě už něco kopal nebo ne.
Při nálezu ostré munice by mě ani nenapadlo ji zkoušet zneškodnit nebo se v ní vrtat, jednoduše zavoláš 158, přijedou pomáhači a ochránci, zavolají si pyrotechnika a ten si to odveze. Občas se nějaký blbec snaží nalezenou munici rozebírat, radostí nad nálezem rozhazuje rukama až 15 metrů daleko. Na Nově pak mají obvyklou krvavou vložku, kterou si plebs tolik žádá.
czhunter (775)|20.1.2010 17:07
Náhodou, já bych ti to (kromě té sociální fóbie) docela záviděl.
Nic tě nikde nedrží, nemusíš nic dokončit, pracuješ, tak si třeba našetři nějaký prachy a můžeš jet rok chodit po Himalájích nebo po Andách, můžeš odjet do ostrovního kláštera nebo dobít jižní pól nebo prostě cokoliv chceš...
specnatz (0)|21.1.2010 16:08
johny__g: Samozřejmě jsem si s tím vlastnoručním likvidováním munice dělal srandu, nejsem úplnej šílenec. Já bych to všechno tahal ke mě do paneláku a až by by nastal čas k odchodu, obložil bych se tou municí, všechno polil benzínem a škrtl. BUM!(i toto je legrace, policie Čr ať zůstane v klidu). Myslíš, že mi bude stačit detektor, skenující povrch do 20 cm hloubky?
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 20:57
Hm, tak to je drsny. Musis si vzdycky kdyz znervoznis rikat... je to jen v me hlave, je to jen v me hlave :-). Co si najit aspon jednoho kamarada nebo kamaradku, nejlip s podobnym problemem - abyste na sebe "blbe neciveli", treba na to chozeni do lesa...
Honza23 (490)|22.1.2010 21:16
Takových lidí jako jsi ty je určitě mnohem víc.Ale to co je ze všeho nejhorší je zavírat se doma a sedět jen u PC.To potom člověk akorát nad vším moc přemýšlí a tím je to jen zhoršuje.Zkus si najít nějaké jiné aktivity,kde by jsi se mohl s někým skamarádit.
Píšeš tady,že už máš strach i dojít si nakoupit,tak to zřejmě vypadá na sociální fobii a nejlepším lékem je právě tyhle situace vyhledávat a časem se to rozhodně zlepší.Z počátku to bude určitě těžký,ale chce to vydržet.
Držím palce.
specnatz (0)|24.1.2010 20:47
[quote=ICEBOSS;341096]Hm, tak to je drsny. Musis si vzdycky kdyz znervoznis rikat... je to jen v me hlave, je to jen v me hlave :-). Co si najit aspon jednoho kamarada nebo kamaradku, nejlip s podobnym problemem - abyste na sebe "blbe neciveli", treba na to chozeni do lesa...[/quote]

Ono takovejch lidí je málo a je celkem problém je i najít. Já ve svém okolí o nikom podobným nevím. Vím že se občas dělaj srazy podobně postižených, třeba v Praze, Brně, ale i na ten bych asi nemohl jet.
Jandaskunk (2330)|24.1.2010 22:26
Myslím, že zůstat a být sám je v tomhle případě to nejhorší, když nemůžeš vydržet být s lidmi, tak co začít třeba u zvířat? Pořídit si psa, začít s ním chodit na procházky, třeba po ránu, kdy moc lidí venku není.
hl.hl (1387)|24.1.2010 22:34
[quote=specnatz;339881]Cvičím doma na podlaze :D[/quote]

A zkousel jsi cvicit na te podlaze s nejakou babou?
astec (1823)|24.1.2010 22:35
Asi bych Ti doporučil návštěvu psychologa. Ten by Ti asi pomohl nejvíce. Jen zahodit stud a předsudky
Kozouš (500)|26.1.2010 12:27
[quote=astec;341738]Asi bych Ti doporučil návštěvu psychologa. Ten by Ti asi pomohl nejvíce. Jen zahodit stud a předsudky[/quote]

Pokud nenarazí na "psychology" jako já. Sotva jsem vešel už mi psali léky (antidepresiva atp.), což jsem pochopitelně odmítl.:angry

Popovídat si s někým bohužel nestačí, rozhodně ne dlouhodobě.

PS: Ber to jako výzvu svého aktuálního života. Pokud neuspěješ, budeš si muset vše tolikrát zopakovat dokud tyto problémy nepřekonáš. O tom je život.
Pokud jsi svůj boj vzdal, o suicide ani neuvažuj - nemá to totiž cenu jelikož ničemu neutečeš.
specnatz (0)|26.1.2010 12:38
[quote=Kozouš;342200]
Pokud jsi svůj boj vzdal, o suicide ani neuvažuj - nemá to totiž cenu jelikož ničemu neutečeš.[/quote]

Jako že se s tím budu muset porvat v příštím životě? Jak jsi na takovou teorii vůbec přišel, máš důkazy?
xmarek (1676)|26.1.2010 14:23
Není to definitivní konec, pane. Je to začátek. Sloužil jsem tolika pánům a teď se těším na sladkou odměnu v křemíkovém nebi. :D
Liqid (410)|26.1.2010 14:45
Nastesti mam jen fobii z ryb, takze si dokazu predstavit, co prozivas. Kazdopadne bych svuj zivot nemenil za tvuj. Ale je pravda, ze znam par lidi s soc. fobii, ale i ti maji par nejblizsich, kteri jin nevadi do jiste miry.
johny__g (6387)|26.1.2010 15:48
[quote=specnatz;340658]johny__g: Samozřejmě jsem si s tím vlastnoručním likvidováním munice dělal srandu, nejsem úplnej šílenec. Já bych to všechno tahal ke mě do paneláku a až by by nastal čas k odchodu, obložil bych se tou municí, všechno polil benzínem a škrtl. BUM!(i toto je legrace, policie Čr ať zůstane v klidu). Myslíš, že mi bude stačit detektor, skenující povrch do 20 cm hloubky?[/quote]

Záleží dosah na co. Na 1 Kčs je to slušný, ale 20 cm na radlici z pluhu je hodně mizerný :-). Kdyby jsi chtěl nějak poradit, klidně sz.
16cmfan (2153)|31.1.2010 19:13
Hádejte, kto je ten Lan Gastovski :D Náš socio-fobik :D Jak sem zistil Koleso, Spectnatz atd. si docela známa firma po internetu... :D Jo, ale aspon sem se pobavil... sem nemocnej (chřipka) a takhle si aspon krátim cas, dokým nestiahnem nejaky dobry film na vecer...

:D

[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] :D :D :D
http://michal-kolesa.spaces.live.com/blog/
https://www.tvfreak.cz/michal-kolesa-1/ctenar

Možná se mýlim, ale dosti se podobá :D
specnatz (0)|31.1.2010 23:16
Ne já fakt nejsem Michal Kolesa, už jsem to kolegovi vysvětlil. A doufám, že se mu až tak nepodám.
16cmfan (2153)|1.2.2010 07:41
Ok, ja to už nereším... aspoň né tu... stačí spamovani...
Draken (1578)|5.2.2010 10:15
lidi nevim neziju sam ale jsem od narozeni dost introvert, extrovertem se jaksi stavam az kdyz ty lidi dobre znam... ale myslim že člověk který žije sám ma miliony veci které, může dělat aby se zabavil...
např:rybaření, fotografovaní-příroda možná i jiné objekty XD,sport (ať už chodit fandit nebo si jit treba zabehat),ruzne kroužky (šachy třeba), a hlavně bych intenzivně začal hledat partnera/partnerku a to ať se stydim sebevíc (prptože to v týhle situaci je stěžejní věc, která v případě že se do sebe zamilujete vyřeší celou situaci za vas) ... a co se takle upřimě jít a prostě v pátek večer vožrat ... tam pak i často někoho potkáte ... a co rodiče co je taky občas navštívit ... nevim možností je moc a i kdyby ste začli hrát mmorpg hry tak uděláte líp než doma čumět do zdi ... tam se taky najdou lidi co jsou spíš samotáři ale nakonec se z nich vyklubou dobří byť třeba jen "virtuální" přátelé (se kterými se osobně nepotkáte) a bude si moc pokecat po skype, a těšit se každej den těšit až ten druhej bude zase online a pokecáte ...
xmarek (1676)|5.2.2010 11:22
Zatraceně zase jsem v depresi. Nesplňuji ani jedno kriterium. :cry
Draken (1578)|5.2.2010 11:43
nebreč nebo se přidám :cry
specnatz (0)|17.2.2010 13:00
Rozjel jsem stránky o sociální fobii, můžete zavítat.
http://sfob.blog.cz/