Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: Virus na stránce?

Neregistrovaný (0)|22.1.2010 22:10
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Hodně jsem používal stránk http://www.eslpod.com pro stahování podcastu a zdokonalování angličtiny.

Jenže dneska jsem tam vešel a avast začal houkat a prý našel nějaký virus.

Zde screen z log souboru: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co si mám o tom myslet? Vždycky jsem této stránce věřil a myslel jsem, že z ní můžu bez obav stahovat. Možná že to není schválně a autoři o tom ani neví, nevím... Můžou byt nebezpečné i ty mp3 podcasty které mám stažené, nebo které bych stáhnul?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 22:16
Mne to tam zadny virus nehlasi (Avira), imho plany poplach.
kevin00 (10238)|22.1.2010 22:21
Právě jsem se na stránce chvíli pohyboval, spouštěl a stahoval některé podcasty, stažené extra skenoval pomocí ESS a žádnou nákazu mi antivir nehlásí. Přidávám se k Iceboosovi, jedná se o planý poplach.
Neregistrovaný (0)|22.1.2010 22:36
No ono já vážně nevím co si mám o tom myslet. Teď dnes když tu stránku navštívím tak už mi avast nic nehlásí, ale fakticky přísahám že včera večer mi avast při návštěvě té stránky houkal a hlásil ten vir. (jednalo se přesně o tuto stránku http://www.eslpod.com/website/show_podcast.php?issue_id=8150606 kterou jsem navštívil přes rss)
Fakt divné a nerozumím tomu. Teď fakt nevím jestli té stránce mužu důvěřovat a bezpečně stahovat podcasty nebo ne. Pro mě jsou ty podcasty celkem důležité :D

P.S.: nebo je možné, že když už včera mi ten avast hlásil vir tak dneska už se nebude opakovat a už to nehlásí? Ale včera jsem tu stránku navštívil dvakrát po sobě a avast houkal tak nevím...

Divné...
kevin00 (10238)|22.1.2010 22:42
Stahoval Avast mezitím nějaké aktualizace ? Je možné, že s updatem Ti Avast signalizoval planý poplach ("chyba ve vir. definici") a dalším updatem již byla vir. definice upravena a tím i odstraněn (napravena chyba) planý poplach.
Neregistrovaný (0)|22.1.2010 22:47
No jestli stahoval, tak to nevím, ale asi určitě jo...

A je možné, že tam ten vir byl, ale nebyl to úmysl autora webu? A teď už jej z tama odstranil?
kevin00 (10238)|22.1.2010 22:50
[quote=Neregistrovaný;341180]A je možné, že tam ten vir byl, ale nebyl to úmysl autora webu? A teď už jej z tama odstranil?[/quote]

To už se asi nedozvíš, leda kontaktovat autora webu. IMHO jednalo se o planý poplach, toto jednou z čas udělají všechny antiviry ;)
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 22:53
avast ma planych poplachu plno, nemam ho rad, podle me je to spatny antivirus, stejne jako avg...
kevin00 (10238)|22.1.2010 23:03
[quote=ICEBOSS;341188]avast ma planych poplachu plno, nemam ho rad, podle me je to spatny antivirus, stejne jako avg...[/quote]

Jako ochrana před viry to nebude to nejhorší řešení - Nový test antivirů
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 23:12
Tyhle testy... vzdycky jednou za cas. Ale stejne.

1. misto muj oblibeny KAV.
2. misto AVIRA ZADARMO!
3. misto avast...
avg nekde uplne vzadu, je to strasny antivirus, pomaly a nic nenajde, z pocitace dela zpomalenou kalkulacku.


a ted ty uvedene plusy:

Avira:
very high detection rates, low system impact, free version
Coz jsou 3 veci, ktere po antiviru chci

Avast:
high malware detection, fast on demand scan, free version
hm... to uz nezni jako idealni antivirak, ale jako "najdete neco, co tam napisem".

avg:
easy to use (LOL), free version, link scanner...

Proste AVG primo nesnasim a avast nemam rad...
Neregistrovaný (0)|22.1.2010 23:25
No ale pokud se nepletu, tak avira je jen v angličtine ne?
ICEBOSS (3435)|22.1.2010 23:29
jo... to je pravda, ale to nekomu vadi?

je potreba umet:

Scan - skenovat system,
Update - update...
Guard Activated - aktivována ochrana

deny acces - odeprit pristup
delete - smazat...

Kvuli temhle 5 slovickum nikdo nemusi trpet na AVG a podobne.
Smeli (2302)|23.1.2010 09:17
S avastem 4.x sem míval dost problémy co se týče falešných poplachů, od dob 5ky ani jeden. Za to jsem alergický na AVG a poslední dobou i NOD, který byl tak paranoidní, že skončil v koši.

Jinak na té stránce nic... :)
pavel_p (993)|23.1.2010 10:03
Souhlasím s tím, že Avira je asi nejlepší. KAV má strašné systémové nároky, AVG a NOD nenajdou zas tolik nových virů, AVG má proti NODu vyšší nároky. Avast neznám. Avira toho najde dost i z aktuálních virů a má rozumné nároky na systém i poměrně rychlý scanner.
Neregistrovaný (0)|23.1.2010 15:43
Nevím no, já jsem nějak na avast zvyklí. Zkoušet něco nového z toho mám trochu strach (teda aspoň co se týká antivirů). Nevím jak moc bych věřil aviře. Možná kdyby byly peníze takbych šel do něčeho lepšího, placeného (třeba něco od esetu tam je prý kvalita.)
kevin00 (10238)|23.1.2010 16:21
[quote=Neregistrovaný;341347]... třeba něco od esetu tam je prý kvalita ...[/quote]

ESS moc nedoporučuji. Jsem jeho uživatelem a co se týče detekce virů, tak není na tom špatně, ale má velký počet falešných poplachů. To bych více doporučil již zmíněnou Aviru ;)
Neregistrovaný (0)|23.1.2010 19:05
No uvidíme. Teď se dočítám že už vyšel avast 5.0 třeba bude lepší. Mě avast nepřijde jako špatný antivir a zatím jsem nic nechytil, i když to taky asi nezáleží jen na antiviru....
kevin00 (10238)|23.1.2010 19:16
Avast nepatří mezi nejhorší antivirové programy. Podle posledního testu má vyšší úspěšnost než-li Eset. Má jen vyšší počet planých poplachů. Samozřejmostí je také pravidelná kontrola pomocí SUPERAnti-Spyware a Malwarebytes´ Anti-Malware (osobně skenuji 1x měsíčně).
Smeli (2302)|23.1.2010 22:08
Avast 5 mohu doporučit. Používám jej od nějaké bety 1 a že bych s ním měl nějaký problém (kromě jednoho BSOD v betě 2, to ale opravili celkem rychle), pokud jde o nároky tak ve srovnání se 4kou je to nebe a dudy, i falešné poplachy si podle polepšil. Nic dalšího kromě win fw nepoužívám (a kromě hlavy :)).
r34ktor (7477)|24.1.2010 01:01
[quote=Neregistrovaný;341143]Hodně jsem používal stránk http://www.eslpod.com pro stahování podcastu a zdokonalování angličtiny.

Jenže dneska jsem tam vešel a avast začal houkat a prý našel nějaký virus.

Zde screen z log souboru: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Co si mám o tom myslet?[/quote]
Malware na stránce opravdu byl. Přesvědčit se lze zde.
Neregistrovaný (0)|24.1.2010 08:30
r34ktor: Ale už je to OK?
Pokud dobře chápu tak stažené mp3 by měly být ale čisté, jelikož to vlastně jen "nakazí" tu webovou stránku?
Jinak co přesně ten malware dělá? Nedostal se mi třeba nějak do pc?
Ten text je anglicky a tomu zatím moc dobře nerozumím...
r34ktor (7477)|24.1.2010 18:46
[quote=Neregistrovaný;341541]Ale už je to OK?[/quote]
Ano.

[quote=Neregistrovaný;341541]Pokud dobře chápu tak stažené mp3 by měly být ale čisté, jelikož to vlastně jen "nakazí" tu webovou stránku?[/quote]
Přesně tak.

[quote=Neregistrovaný;341541]Jinak co přesně ten malware dělá? Nedostal se mi třeba nějak do pc?[/quote]
Stránka popisuje pouze kód, který zajistí stažení malware. O jaký se přesně jedná není zmíněno (stažitelný kód na zdrojové stránce se může měnit).

Pokud jsi nejsi jistý, zda je tvé PC nakaženo, použij ComboFix.