Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

WiFi router Asus 500gP - odchází ?

Gero (29)|24.1.2010 11:02
Ahoj,
mám teď problém s připojením na internet. Používám k připojení právě Asus 500gP. Poslední dva dny mám problém s načítáním stránek, je to kolísavé a někdy i spadnou.
Nejdříve jsem se obrátil na UPC a z jejich strany je vše v pořádku. Restartoval jsem a znovu nastavil router, chvilku to běželo svižně a pak zase se to sekalo. Večer už to šlo v pohodě.
Dnes mám opět tento problém s načítáním. Po vypnutí routeru se to na chvilku zlepší.
Používám k připojení PC s Win7 a notebook s Win Vista a PC s Win XP a tento problém je tam taktéž.
Router mám již z roku 2007. Je možné že už mu dochází dech ?
Uvažuji případně o nákup D-Link DIR 825 - 855. Mám v síti NAS a potřebuji aby signál prošel 5 patrovým domem.

Díky za případné poznámky a rady, gero
mpitman (206)|24.1.2010 11:41
Ahoj, mam tento router doma take a posledni dobou jsem dost slysel o odchazejicich zdrojich zhruba po tech dvou letech (muj nastesti zatim drzi, ale treba kolegovy z prace uz zdroj odesel). Kazdopadne bych byt tebou nekde sehnal jiny zdroj 5V 2,5A (i 2A by mohl na vyzkouseni stacit) a uvidis jak to pojede. Pokud to tim bude, tak takovy zdroj koupis kolem 200Kc a mas na nejakou dobu zase vystarano... :-)
Logout (4018)|24.1.2010 12:58
Mě taky u tohodle routeru odešel zdroj. Bohužel jsem do něj zapojil jinej zdroj, kterej ale byl bohužel odešlej taky a místo 5V dával asi 12V... Takže mi odešel i router.

Jinak stejně pro spojení s NAS doporučuju N kovej router (ať již poběží na Nku nebo na Gčku) pokud možno s víc anténama - dosah oproti Gčkovýmu je znatelně větší.
kevin00 (10238)|24.1.2010 14:28
Vlastním ten samí router (verze V2). Pokud je router ještě v záruce, neváhal bych a poslal ho na reklamaci. Pokud máš verzi V1 a došlo by k výměně routeru, požaduj verzi V1. Verze V2 je naprosto zoufalá a má jedem obrovský neduh - při výpadku napájení "si nic nepamatuje" a dochází často k "zásekům" při práci s firmware (nastavování). Nehledě na to, že verze V1 je vybavena konektorem, do kterého si můžeš zakoupit vlastní wifi modul a originální nahradit.
Nevím jak hodně je router stabilní (bez připojení k netu), ale můžeš ještě nahrát poslední firmware ze stránek výrobce, zda-li se problém nevyřeší.
Já jsem reklamoval verzi V1 - stavové LED diody signalizovaly chod, PC detekoval připojení k routeru, ale nešla ani wifi, ani LAN.