Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sítě: internet - co je to za chyba

Neregistrovaný (0)|31.1.2010 00:01
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Dobrý den,
mám adsl internet od t-mobilu. Dneska se mi už dvakrát stalo (zatím nikdy to nedělalo) že se mi v prohlížeči (opera) nechtěla načíst stránka a místo stránky se zobrazilo něco takového: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Co to znamená? Nějak to nechápu.

Když jsem se zašel podívat na modem/router tak nesvítila kontrolka "internet", takže nevím jestli to má něco společného. (ale pwr a dsl svítily)

ADSL modem/router ZyXEL Prestige 660HW - T3

Co může bý za problém? S touto službou od t-mobile jsem byl zatím vždy spokojený, až na dnešek kdy toto dělalo. Co to je?

Děkuji za jakoukoliv radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Logout (4018)|31.1.2010 00:20
imho vypadlo spojení do internetu, ale 100pro si tim jistej nejsem. Pokud se to už nestane, tak to nechte bejt, pokud jo, tak zkuste do příkazový řádky dát příkaz
tracert 77.75.76.3
a
tracert seznam.cz
a výsledek sem dejte, tim to ověříme. PRavděpodobně prostě spadlo ADSL spojení na modemu, jak máte kvalitní signál od ústředny zjistíte v menu modemu
(pravděpodobně přístupný prohlížečem na webový adrese
http://10.0.0.138
)
v položce SNR Margin Down (hodnoty nad 13 jsou Ok, hodnoty pod 9 jsou dosti blbý - hodně hrubě).
Neregistrovaný (0)|31.1.2010 00:44
"v položce SNR Margin Down"

hmm.. toto jsem tam nikde nenašel, ale možná to bude někde hlouběji zakopané nebo se to nějak jinak na tomto modemu jmenuje...
Logout (4018)|31.1.2010 11:44
U mě to třeba vypadá takhle:

hl.hl (1387)|31.1.2010 11:58
No ja tam treba takovouto obrazovku taky nemam. Asi to bude starsim fw. Mam DSL Firmware Version: DMT FwVer: 3.7.9.90_B_TC. To co mas ty je nejaky oficialni fw nebo neco upravovaneho? A je to pripadne pouzitelne na O2 ADSL?
Logout (4018)|31.1.2010 12:10
Jo, omluvám se za zmatení, je to z jinýho routeru samozřejmě. Ale viděl jsem to snad u všech modemů, co jsem koukal, tak mě nenapadlo, že to tam není...

Tady (až dole) je návod jak to zjistit pro podobný zyxely, třeba bude fungovat i tam:
http://www.kitz.co.uk/adsl/frogstats.php

Může se to jmenovat i nějak podobně - noise margin downstream, kolem by mohl a bejt kolonka attenuation...
EditorPO (2819)|31.1.2010 15:42
Mam dojem, ze ta hlaska je od samotnej Opery, alebo v kombinacii s Nod32.
Neregistrovaný (0)|31.1.2010 20:42
Nod nepoužívám, mám Avast. No asi to bude hláška opery, nevím, ale celkem jsem se toho lekl a nevím o co se konkrétně jedná. Divné je, že zatím vždycky když se to stalo tak přestala svítit ta kontrolka internetu na modemu/routeru.