Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Linksys WRT54GC nastavení

sisic (37)|1.2.2010 21:05
Ahojte!
Prosím o radu. Donesla jsem si domů použitý router. Vše je zapojeno a pustila jsem se do nastavení pomocí přiloženého cd. Jakmile se dostanu k bodu 6., což je kontrola routeru, tak mi naskočí tabulka, že mám zkontrolovat káblíky a že nenašel internet. Káblíky jsou v pořádku(z modemu do routeru, z routeru do pc) a internet funguje. Připojila jsem se tedy na net a nastavila router(velice zběžně). Snažím se notebook připojit na net přes wifi. Notebook najde, heslem se připojím, ale síť je omezená nebo žádná - internet nefunguje. Notebook mám vedle routeru. Připojení internetu mám přes UPC.
Může mi někdo poradit, zda je důležité projít nastavením přes CD nebo stačí přes net?
Proč mi nejde v notebooku internet přes wifi?
Nikdy jsem router ani wifi nenastavovala.
Díky moc.
Tosuja (107)|5.2.2010 13:13
Když nevíme, jak je to nastavené, těžko ti kdo co poradí. Nejjistější varianta je začínat ze základního (továrního, default) nastavení, kde se sice neřeší bezpečnost, ale s největší pravděpodobností bude všechno fungovat. Potom bych teprve nastavoval zabezpečení wi-fi připojení.

Postup resetu na tovární nastavení najdeš v manuálu, případně pomocí tvého oblíbeného internetového vyhledávače, u Linksysů to myslím bývalo něco jako "držet zmáčklý RESET, zapnout a pořád držet RESET po dobu zhruba čtvrt minuty". Router se nastaví do základního nastavení, změní se samozřejmě přístupové heslo.
EditorPO (2819)|5.2.2010 15:04
Už to má vyriešené, dávala zlé heslo