Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

MSI 5850...smrádek

VLAN (656)|11.2.2010 21:40
Prosím, majitele Radeonů 5850. Dnes jsem vymněnil teplovodivou pstu u této grafiky, z pasty Noctua na AC MX-2. teploty jsou podobné, ale po 8 hodinách hraní NFS Shift, když čuchnu k vývodu teplého vzduchu od grafiky, vychází smrad. Také se vám to stalo? Když byla totiž nová, tak bylo vše OK a smrádek nevycházel, tak se ptám jestli už někdo nemá zkušenosti.
lexxxa (714)|11.2.2010 21:53
jestli dobre chapu,puvodni pastu jsi vymenil za noctuackou a ted za mx2? procpak? nejak brzo na vymenu pasty ne?zas tu kartu nemas tak dlouho aby jsi kazdy mesic musel davat novou ne?

na grafice jsem pastu nikdy nemenil, mam doma i noctuackou i mx2,na procak jsem zkousel obe,teploty stejny, me je ta noctuacka svou konzistenci sympatictejsi,mx2 mi prijde moc ridka,mozna ti trosku vyteklo vedle a ted se pece?
VLAN (656)|12.2.2010 05:06
To ne, nanšel jsem to akorát a koukal když to dosedalo, vše OK.
Zoidik (1405)|12.2.2010 07:34
Tak se ti možná ta pasta jenom zapiká, dej tomu týden a přestane to jestli to tohle.
robky (3195)|12.2.2010 08:01
Osobne si nemyslím, že by bol problém v paste a jej "zapekaní" - zapekanie u pást znamená, že deklarované parametre dosahuje až po určitom čase pôsobenia tepla a nie, že sa doslova pečie a produkuje zápach. Skôr skontroluj:
-či je konektor prídavného napájania v poriadku
-či sa po montáži napr. káblik ventilátora alebo nejaká plastová časť nedostáva do kontaktu s teplejšími časťami
-či vôbec smrádek produkuje grafika, kľudne môže iba "preposielať" zápach z case (kde sa môže piecť úplne niečo iné - chipset, káblik a pod.)
VLAN (656)|12.2.2010 08:43
Nadtím u jsem také uvažoval, a tak jsem chladič sundal znovu- vše v pořádku. Tak jsme nandal, s nově nanesenou pastou, a jde to pořád do kola. Karta si občas při 3D mízně zabručí, a to MSI deklaruje -No separate parts, to ale neřeším. Jediné co se může připalovat, je papírek s výrobním číslem na kartě, ale ten strhávat nebudu, nebudu se při případné reklamaci s někým dohadovat, jen mě prostě zajímalo, jestli už to nějaký majitel R5850 zažil.
hawkeye9898 (818)|12.2.2010 20:14
ja som mal toto na mojej xfx tiez..ja som to pripisal k zapekaniu suciastok a kondenzatorov a hotovo :D