Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

D-Link DIR-615 // Error?

dabelik (110)|18.2.2010 13:43
Zdravím,

včera som si zakúpil tento router, nastavil som si ho ručne a teda pripojenie internetu prostredníctvom DHCP (podľa MAC) a LAN som nechal na 192.168.10.x a problém je v tom, že som mal NB a PC zapojené prostredníctvom LAN, kde medzi sebou údaje prenášali a NB sťahoval dáta z netu. Všetko išlo fajn keď zrazu sa nedali načítavať stránky jak na PC tak i na NB pričom NB sťahoval data naďalej a na PC mi ICQ či STEAM ostalo normálne online. Taktiež sa mi pod. stalo včera večer keď som na WAN dal 3 NB a na LAN 1 pc. LAN išla stále, 1NB taktiež bez problémov ale 2 NB kvázi odpojilo teda nedalo sa prehliadať web stránky. Nechápem tomu čo je s tým a mám už na to kvalitný hnev, hádam nebudem musieť s tým cestovať do predajne :(

Poraďte prosím, vopred vďaka za vaše postrehy/rady.. S pozdavom striky.
Weeman (90)|19.2.2010 09:42
Ja sem z popis takze mozna budu mluvit trosku z cesty, respektive mimo tvuj dotaz.
1. Maji vsechny pracovni stanice (ntb, pc, atd.) stejne sitove nastaveni? Myslim tim, stejna pracovni skupina, stejen nastaveni sitove karty, respektive ip adresy a masky? (napriklad 192.168.1.x; 255.255.255.0)

Asi jsem lehce mimon, ale proste zapni na routeru DHCP a vsechny zarizeni do nej pripoj. Samozrejme predpoklad je, ze vsechny zarizeni budou mit na sitove karte nastaveno automaticke pridelovani IP adres.

Kdyztak me oprav a popripade specifikuj blize problem ... ja tomu moc nerozumim, sorry :(
dabelik (110)|19.2.2010 12:09
Nevadí nič sa nestalo ;)

- Samozrejme všetky zariadenia majú IP priradenú prostredníctvom DHCP a ani jeden nemá v nastavení adaptéra na pevno priradenú adresu ale práve na DHCP.

- Bližšie špecifikovať? Jednoducho na obidvoch PC (NB, PC) prostredníctvom LAN káblu bol privedený internet pričom Notebook sťahoval data z internetu a po cca 15 min. na stolnom PC sa nedali prehliadať webové stránky ale ICQ či STEAM ostal online a mohol som normálne komunikovať, taktiež na notebooku v tom čase stále sťahoval data z internetu prostredníctvom Downloadera ale keď som otvoril FireFox taktiež nešli načítať stránky. Akokeby nemalo spojenie s internetom ale ako potom môže ísť ICQ či dokonca sťahovať dáta?

- Neviem či som to trošku rozumnejšie vysvetlil ale snáď áno a budeš mi vedieť poradiť príp. aj niekto iný keby sa pridal bol by som rád ;)

S pozdravom striky..

EDIT: Vyzerá to, že je to už vyriešené.. Problém bol pravdepodobne s DNS, uvidím.
klarinet335 (81)|7.3.2010 17:17
Zajimavy problem, mozna bych tam pro jistotu zkusil nahrat aktualni firmware...