Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

prosim o radu - GAINWARD GeForce 7600GT 256MB AGP

medicinman (1)|26.2.2007 21:15
Zdravim, bol by som rad keby ste mi poradili, viac hlav - viac rozumu.. mam doma takuto zostavu (PC Wizard 2007) a chcel by som jej este o nejaky ten rocik (maximalne 1.5) predlzit zivot a sem tam si aj zahrat nieco dobre v rozumnom rozliseni.. Rozmyslam, ze by som kupil GAINWARD GeForce 7600GT 256MB AGP a mozno k tomu este nejaku RAM-ku, len si nie som isty kolko a ci vobec.. Budem vdacny za kazdy nazor (na grafiku aj pamat), vopred dik..

Základná doska : MSI K8T Neo-FIS2R (MS-6702)
Čipset : VIA K8T800 (VT8383)
Procesor : AMD Sempron 3100+ @ 1800 MHz
Fyzická pamäť : 1024 MB (2 x 512 DDR-SDRAM )
Grafická karta : Nvidia Corp GeForce FX 5700 [NV36.2]
Pevný disk : Maxtor (251 GB)
Jednotka CD-ROM : TEAC CD-W54E
Jednotka DVD-ROM : TEAC DV-W516GA
Jednotka DVD-ROM : GB3420P IFB225M SCSI CdRom Device
Sieťová karta : Realtek Semiconductor RTL8169 Gigabit Ethernet Adapter
Operačný systém : Microsoft Windows XP Professional 5.01.2600 Service Pack 2
DirectX : Verzia 9.0c
mech13 (5526)|26.2.2007 21:28
do s754 toho moc nesezenes, takze procesor bude muset vydrzet, RAM mas na takovou sestavu dost uz ted (vic bych urcite nebral) takze jediny co zbyva je ta grafika a tam by ta 7600 byla idealni a dost by tomu pomohla. mozna jeste zvaz RX16x0, tady na foru se tyto karty do starsich sestav uz nekde resily
boboco (1987)|26.2.2007 21:55
Já bych možná zvážil i výměnu desky. Kdybych byl na Tvém místě, možná bych vzal tuhle ASUSku s PCI-E slotem: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a svou současnou desku třeba ještě za pár korun prodal. Měl bys vcelku aktuální kompík a při případném dalším upgradu bys mohl použít tu Gainwardku i do jakéhokoliv jiného, nového počítače... Navíc, když koukám, kolik stojí 7600GT pro AGP, možná by Tě tohle vyšlo i levněji... zvaž to;)
IXOXI (145)|11.3.2007 09:46
Před Vánocemi jsem koupil GW 7600 GS pro AGP. Přecházel jsem z GW G4Ti4200 GS a po výkonové stránce jsem byl docela sklamán! Rozdíl výkonu v DX8 je zanedbatelný. HW akcelerace DX9 byl jediný přínos, ale dnes bych radši koupil celou sestavu. 7600 GS mě přijde na dnešní dobu hodně slabá a myslím, že 7600 GT bude výkonější jen o kousek.
Compkilla (22)|20.3.2007 09:32
[QUOTE=IXOXI]Před Vánocemi jsem koupil GW 7600 GS pro AGP. Přecházel jsem z GW G4Ti4200 GS a po výkonové stránce jsem byl docela sklamán! Rozdíl výkonu v DX8 je zanedbatelný. HW akcelerace DX9 byl jediný přínos, ale dnes bych radši koupil celou sestavu. 7600 GS mě přijde na dnešní dobu hodně slabá a myslím, že 7600 GT bude výkonější jen o kousek.[/QUOTE]


Jestli nevidíš ve výkonu rozdíl tak ti kompa nebrzdí grafika ale nějaká jiná komponenta (procesor). 7600GS by měla bejt aspoň 5x výkonější stará GeForce4 ti 4200. Když jsem zkoušel dát GeForce 6600Gt na Pentium 733Mhz GeForce 440Mx, tak nebyl rozdíl výkonu vůbec znát. Na výkonou GK je potřeba i výkonej procesor, jinak je dobrá tak na 3DMark. A 7600GT má oproti GS docela slušnej výkonostní rozdíl.
Leroj (271)|20.3.2007 15:03
[QUOTE=medicinman]Zdravim, bol by som rad keby ste mi poradili, viac hlav - viac rozumu.. mam doma takuto zostavu (PC Wizard 2007) a chcel by som jej este o nejaky ten rocik (maximalne 1.5) predlzit zivot a sem tam si aj zahrat nieco dobre v rozumnom rozliseni.. Rozmyslam, ze by som kupil GAINWARD GeForce 7600GT 256MB AGP a mozno k tomu este nejaku RAM-ku, len si nie som isty kolko a ci vobec.. Budem vdacny za kazdy nazor (na grafiku aj pamat), vopred dik..[/QUOTE]

mám skoro to samý co ty /viz. podpis/ -předloni jsem měl GeForce FX 5700, potom GeForce FX 5700 ultra, potom GeForce 6600 GT a nyní 7600GT. Po každém upgrade byl dost znát nárust výkonu /hlavně mezi 5700ultra - 6600 - 7600/,takže pokud přejdeš přímo z GeForce FX 5700 na 7600 GT tak budeš určitě moc spokojen a počítám, že s tím tu dobu co požaduješ ještě můžeš vydržet.
Jinak současné hry mi zatím stíhá /dohrál jsem na ni i Oblivion/, i když tam si nemůžu moc vyskakovat s efekty a rozlišením. Na druhou stranu Oblivion je hra s dost vysokými nároky -např. teď jsem zkoušel Uber Soldier a tam je to naprosto v poho.
robky (3195)|20.3.2007 15:12
Myslím, že pár korún by si ušetril aj kúpou tejto Gainwardky [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , má GDDR3 pamäte a celkom dobrý potenciál k OC ( na úroveň GT v pohode bez úprav ) a RAM máš podľa mňa primerane k tvojej zostave. Záleží od sumy, ktorú chceš investovať.
SmartMole (297)|20.3.2007 15:20
boboco: Nezlob se na mě, ale to co radíš nedává smysl. Levněji ho to rozhodně nevyjde a dělat to jenom proto, aby měl PCI-E, to je nesmysl. Obzvláště když pak chce kupovat nové PC. Sám moc dobře víš, že AGP karty se prodávají mnohem lépe, než PCI-E (samozřejmě myslím v bazaru) - tedy za více peněz. Pro příklad nemusíme chodit daleko, stačí se podívat za kolik se tady v bazaru prodávají AGP karty a za kolik jejich PCI-E ekvivalenty.

Ta gainward není špatná, klidně ji vemte! ;-)
pas!k (3765)|20.3.2007 15:51
mne teda ten bobocuv prispevekl smysl dava chapu ho nasledovne .. AGP grafiky se dnes prodavaji draz nez jejich pcie ekvivalenty coz v podstate tvrdis i ty i boboco proto mu radi by vymenil desku koupil pcie grafiku a upgradnul tak na ten rok a pul :) Nebo se pletu ? Mimochodem poradil bych mu to same ;)
SmartMole (297)|20.3.2007 15:58
No vzhledem k tomu, že rozdíl mezi PCI-E a AGP kartou je maximálně 800, tak bych koupil tu kartu a neřeším to. Proč to komplikovat?

Prostě port PCI-E mu žádný další výkon nepřinese. Tak proč za něj připlácet? Proč kvůli tomu reinstalovat systém? No prostě mě by se do toho nechtělo.

Za rok a půl dáš staré PC rodině a koupíš nové. A těm je rozhodně jedno, že mají AGP.
pas!k (3765)|20.3.2007 16:02
Rok a pul je dlouha doba a nova deska asi prece jen da vetsi moznost upgrade nez ta stara + daleko sirsi vyber na poli grafickych karet .. nerikam ze je to nutnost kazdopadne je to podle me minimalne dobra volba ;)
SmartMole (297)|20.3.2007 16:18
Já to bral tak, že tazatel chce "prodloužit život" pc o rok a půl a pak konec. Přiznejme si, že 5 let stará PC, se upgradují ztěží, i když je "nová" (nová je jen datem koupě - 754 už se nevyrábí, ddr desky se také nevyrabí a paměti jsou drahé) deska.

Samozřejmě je to věc názoru. Ale mně by to přišlo pouze jako podlehnutí trendu, nikoli racionální záležitostí.
pas!k (3765)|20.3.2007 18:45
ne 5 let ale rok a pul je dlouha doba ja to zase bral tak ze behem toho roku a pul tam treba jeste neco dokoupi a pak new comp :)
SmartMole (297)|20.3.2007 18:58
No PC bylo podle desky a GK kupováno tak před 3 roky....což znamená starý zdroj, paměti, hdd, skříň...no to je jedno. Sám určitě dobře víš, že kolikrát je lepší koupit nové low-end PC, než upgradovat staré PC, které kdysi bylo nadupané. A to bude rozhodně případ tohot PC za 1,5 roku se socketem 754 a DDR pamětmi, byť s PCI-E. Když vezmeš v potaz, že C2D mají za půl roku klesnout s cenama o polovinu...chce to vzít v úvahu, kdy už nemá cenu do PC investovat.