Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jak zapojit Playstation 3 k internetu?

jack696 (25)|20.2.2010 13:55
Prosím o radu jak zapojit Playstation 3 k intenetu.
|Mio| (1333)|20.2.2010 19:05
K jakemu internetu??

Vetsinou koupis Wifi router, pripojis ke stavajicimu pripojeni k internetu misto pocitace, pocitac pak propojis kabelem, nebo pokud je to notebook tak pres Wi-fi. no a PS3 pripojis taky pres wi-fi.

Levne a spolehlive reseni je TP-Link WR741ND
kevin00 (10238)|20.2.2010 22:15
PS3 můžeš k internetu připojit 2mi způsoby. Buď pomocí wifi nebo pomocí UTP kabelu. Jak PS3 připojíš k internetu se můžeš dočíst ZDE nebo ZDE.
ali_Z (5)|4.11.2011 09:18
Ahoj mám dotaz prošel jsem všechny návody a tady se mi zdál nejlepší. Ale internet připojen pořádk ps3 není.

Chci se zeptat jestli problém možná není u routeru nebo kabelu.

Já mám modem a kabel, který jsem používal u O2TV. Modem je Zyxel Prestige 600HW-T3. Dle dostupných info na netu jsem zjistil, že má router. Co se týče kabelu dočetl jsem se že se má jednat o typ ethernetový kabel typu CAT5. Dal jsem ho do vyhledávače ať vím jak vypadá a dle dostupných obrázků je to on.

DOKÁŽETE MI NĚKDO PORADIT? DOOPRAVDY UŽ NEVÍM V ČEM KDE JE PROBLÉM?
ali_Z (5)|4.11.2011 09:31
Ahoj mám dotaz prošel jsem všechny návody a tady se mi zdál nejlepší. Ale internet připojen pořádk ps3 není.

Chci se zeptat jestli problém možná není u routeru nebo kabelu.

Já mám modem a kabel, který jsem používal u O2TV. Modem je Zyxel Prestige 600HW-T3. Dle dostupných info na netu jsem zjistil, že má router. Co se týče kabelu dočetl jsem se že se má jednat o typ ethernetový kabel typu CAT5. Dal jsem ho do vyhledávače ať vím jak vypadá a dle dostupných obrázků je to on.

DOKÁŽETE MI NĚKDO PORADIT? DOOPRAVDY UŽ NEVÍM V ČEM KDE JE PROBLÉM?

kdokoliv jakoliv dokážete pomoct napište na [email]neuman@ali21.cz[/email]

předem děkuji všem za pomoc
Richmond (8084)|4.11.2011 10:33
A ten kabel máš v routeru strčený stále do té samé zdířky jako při sledování televize? Když se zkoušíš připojit na wifi, je vidět jméno toho tvého routeru?
cejny (52)|7.11.2011 17:59
Jakoze je to adsl modem s routrem, kterej o2 dava vsem, tak nepouzivej 2 prostredni pripojky lan, ty jsou nastaveny pro tv. Pro pripojeni pc, ..., tiskaren jsou jen ty dve bocni. Jinak by na playstationu mela bit ip z rozsahu routru, stejna maska jako ma LAN routru (pravdepodobne 255.255.255.0), brana a dns (brana a dns se nastavuje IP LAN routru, ta pres kterou se dostanes do weboveho rozhrani).

PS: Nemam playstation a netusim zda je rozdil vuci PC.
Richmond (8084)|8.11.2011 21:16
[quote=cejny;480787]PS: Nemam playstation a netusim zda je rozdil vuci PC.[/quote]
Ano, nastavení je v PS3 úplně stejné jako na klasických PC. Co se týče modemů tak doporučuju na ZyXELu rezervovat jednu IP adresu pro PS3 (nutno vyplnit jméno konzole, bez něj nelze - specialita ZyXELu :stupid), na Broadcomu není nutné (ten je navíc lépe vybaven pro streamin videa a vůbec s PS3/Multimédiálními centry tak nějak více počítá)
ali_Z (5)|4.4.2012 11:34
Ahoj Tak jsem tu znova a očekávám, že mi opět poradíte protože jste nejlepší. Jak se říká když vše funguje tak co se stane. Zavolali z O2 s tím že budou zrychlovat internet a je zapotřebí nový router modem. Tak jsem kývl na nabídku a přišel nový modem Huawei HG622u. A jaké bylo nemilé překvapení po všem zapojení, že mi do PS3 posílá internet ale nekomunikuje s Programem PS3 Media server, tak že si nemůžu přes ps3 zpravovat soubory na TV nebo koukat na filmy co mám v PC.

Máte někdo zkušenosti s novým routerem a poradíte mi, kde co zapnou, vypnout, udělat?

Na technické podpoře 02 by nebyli schopní poradit a pořád odkazovali na to že musím měnit nastavení ps3 což mi příjde divné, jelikož když zapnu starý modem tak se ps3 okamžitě připojí.
Nechce se mi pořád zapínat a výpínat a přehazovat oba modemi.

Níže píšu co mi píše media server :

ERROR 2012-04-04 11:22:57.343 [UPNPHelper] Unable to bind to 1900, which means that PMS will not automatically appear on your renderer! This usually means that another program occupies the port. Please stop the other program and free up the port. PMS will keep trying to bind to it...[Address already in use: Cannot bind]

Nemohu se připojit na 1900, což znamená, že PMS nebude automaticky objeví na vašem rendereru! To obvykle znamená, že jiný program zabírá port. Prosím, zastavte jiný program a uvolnit port. PMS se bude dál snažit navázat na něj ... [Adresa se ??již používá: nelze připojit]
ali_Z (5)|5.4.2012 09:25
[quote=ali_Z;498724]Ahoj Tak jsem tu znova a očekávám, že mi opět poradíte protože jste nejlepší. Jak se říká když vše funguje tak co se stane. Zavolali z O2 s tím že budou zrychlovat internet a je zapotřebí nový router modem. Tak jsem kývl na nabídku a přišel nový modem Huawei HG622u. A jaké bylo nemilé překvapení po všem zapojení, že mi do PS3 posílá internet ale nekomunikuje s Programem PS3 Media server, tak že si nemůžu přes ps3 zpravovat soubory na TV nebo koukat na filmy co mám v PC.

Máte někdo zkušenosti s novým routerem a poradíte mi, kde co zapnou, vypnout, udělat?

Na technické podpoře 02 by nebyli schopní poradit a pořád odkazovali na to že musím měnit nastavení ps3 což mi příjde divné, jelikož když zapnu starý modem tak se ps3 okamžitě připojí.
Nechce se mi pořád zapínat a výpínat a přehazovat oba modemi.

Níže píšu co mi píše media server :

ERROR 2012-04-04 11:22:57.343 [UPNPHelper] Unable to bind to 1900, which means that PMS will not automatically appear on your renderer! This usually means that another program occupies the port. Please stop the other program and free up the port. PMS will keep trying to bind to it...[Address already in use: Cannot bind]

Nemohu se připojit na 1900, což znamená, že PMS nebude automaticky objeví na vašem rendereru! To obvykle znamená, že jiný program zabírá port. Prosím, zastavte jiný program a uvolnit port. PMS se bude dál snažit navázat na něj ... [Adresa se ??již používá: nelze připojit][/quote]

Ahoj všem dnes jsem tento problém řešil přes 50min s velice příjemným technikem od O2.Zkoušeli jsme vše možné a nemožné a jde o problém nového modemu. Zkusím jej reklamovat a zkusit nový jelikož starý modem zyxel funguje bez problému vypadáto na nějaký softwarový problém ze strany 02. Snad vám to všem nějak pomůže.
ali_Z (5)|10.4.2012 19:05
Ahoj mám jen technický dotaz nevíte někdo kde se v ps3 dají upravovat titulky srt. k filmům. Hledal jsem v nastaveních ale možnost upravit velikost titulků a typ písma jsem nenašel díky za každý typ