Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kdy se mi změní IP?

michal.kolesa (357)|28.2.2010 12:19
Mám připojení přes ADSL. Když vypnu modem ze zásuvky změní se mi IP ?
astec (1823)|28.2.2010 12:36
V drtivém počtu případů ne.
michal.kolesa (357)|28.2.2010 12:41
a kdy se mi změní IP ?
speedsnail (4876)|28.2.2010 12:49
U ADSL jen kdyby tě přepojovali na ústředně (což nebudou dělat, dokud to nebudou muset udělat = při změně HW, nebo nějaké hromadné migraci atd).

Já jsem měl u O2 statickou IP adresu přes 2 roky, pak změna a pak zase 2 roky stejná.
durib (1141)|28.2.2010 13:31
U statickych adres urcite ne, ale u dynamickych je to mozne. Podivej se do nastaveni routeru, jakou mas (static/dynamic). Pote zmenu muzes overit treba na http://showip.net/
Jandaskunk (2330)|28.2.2010 13:37
Mám O2 a mám od nich nastaveno "získat IP adresu automaticky", což předpokládám že je dynamická. Když se zadá do příkazového řádku "ipconfig /all", tak je tam vidět kdy byla zapůjčena a kdy vyprší....u mě je to vždy tak na 3 dny.
astec (1823)|28.2.2010 13:39
[quote=speedsnail;353932]U ADSL jen kdyby tě přepojovali na ústředně (což nebudou dělat, dokud to nebudou muset udělat = při změně HW, nebo nějaké hromadné migraci atd).

Já jsem měl u O2 statickou IP adresu přes 2 roky, pak změna a pak zase 2 roky stejná.[/quote]

Naprostý souhlas, stejná zkušenost. Dokonce i po 14 odpojení modemu od sítě byla IP adresa stejná. Pokud by jsi chtěl, aby se IP adresa změnila (ban a pod.) tak to je otázka na technickou podporu telekomu. Ale myslím si, že neuspěješ. Ale to je jen můj ničím nepodložený názor
astec (1823)|28.2.2010 13:45
[quote=Jandaskunk;353949]Mám O2 a mám od nich nastaveno "získat IP adresu automaticky", což předpokládám že je dynamická. Když se zadá do příkazového řádku "ipconfig /all", tak je tam vidět kdy byla zapůjčena a kdy vyprší....u mě je to vždy tak na 3 dny.[/quote]

Jen dotaz. Co tím příkazem zjištíš????? Rozhodně ne to, co tady řešíme.

EDIT:// Ikdyž jsme možná špatně pochopili otázku.

Buď se tazatel ptal na IP adresu ADSL modemu, nebo na IP adresu PC. V tom druhém případě je Tvoje odpověď správná
speedsnail (4876)|28.2.2010 13:47
Přesně tak, to že vyprší za 3 dni vůbec to neznamená že za 3 dni nedostaneš znova tu stejnou IP (na 99% ji totiž dostaneš).

Dynamickou a pokaždé jinou IP mají vytáčená a mobilní připojení (CMDA, 3G atd) u pevného připojení (ADSL a pod.) by si poskytovatel zbytečně dělal v IP bordel, kdyby je pořád měnil.

Edit: imho na 99% uživatele zajímá vnější IP adresa, tedy tu co zjistí např. přes [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
alliens_labs (214)|28.2.2010 14:35
Na technické podpoře O2 skutečně jen tak někdo nezmění jeho IP adresu, která je dynamická (většinou), pokud si ovšem zákazník nezaplatí Pevnou IP adresu, pak se změna IP adresy projeví po restartu modemu.
Kolesa k čemu chceš změnit IP adresu?

Jinak změna IP adresy se provádí po přeportování, výměně karty na DSLAMu a také při stěhování.
Venkovní(veřejná IP adresa se zjistí jednak ve statusu modemu, pak také na výše uvedené stránce a také na adrese: http://www.mojeip.cz

Pokud máš ještě další dotazy ohledně ADSL, tak mi napiš SZ a klidně se ptej.
Jandaskunk (2330)|28.2.2010 15:07
Takhle to řeknu, na ipconfig nezjistí vnější IP adresu, tu zjistí na nastavení routeru/modemu. Ale je tam napsáno "Lease obtained" a "Lease expires", což se mi zdá že je vypůjčování právě WAN IP adresy, kterou najde na nastavení routeru. Celou tu dobu myslím WAN, což je myslím ta venkovní, nebo se mýlím? Já to teď budu sledovat a uvidím, jestli se změnila po těch třech dnech. Mě totiž vždy vypadne net, když výpůjčka vyprší a začne nová (lease) a pak se to musí restartovat, většinou (to bude možná i problém routeru či síťovky nevim). EDIT: nebo jako myslím tím, že se musí restartovat připojení v počítači (zakázat a povolit)

EDIT2: faugusztin: mám nějakej ten Zyxel od O2, myslím ale, že to bude problém v tom, že to nezvládá DHCP u 2 počítačů (mám na něm připojený 2 PC), vždycky si říkám, že to předělám natvrdo, ale nějak se k tomu nedostanu.
alliens_labs (214)|28.2.2010 15:09
WAN je venkovní rozhraní,takže ve WAN je IP adres skutečně veřejná(venkovní).
faugusztin (453)|28.2.2010 15:14
[quote=Jandaskunk;354002] Mě totiž vždy vypadne net, když výpůjčka vyprší a začne nová (lease) a pak se to musí restartovat, většinou (to bude možná i problém routeru či síťovky nevim).[/quote]

To mas potom dost cudny modem/router, kedze by mal pravidelne davat nove DHCP requesty v ramci platnosti DHCP lease, aby predlzoval platnost DHCP lease (Renewal).

http://www.tcpipguide.com/free/t_DHCPLeaseLifeCycleOverviewAllocationReallocationRe.htm
michal.kolesa (357)|28.2.2010 16:10
Jaký je rozdíl mezi IP a host name?

Viz obrázek
ip.jpg
jrx (1880)|28.2.2010 16:12
IP nemá písmenka :rolleyes:;)