Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Slušná grafika + P4

Toreos (17)|1.3.2010 20:21
Zdravím, mám možná trošku záludný dotaz ohledně kombinace slušné grafické karty a P4 (3,2 GHz). Chtěl bych si mírně zlepšit výkon počítače pro hraní her, ale bohužel mám starší základní desku, která nepodporuje více jádrové procesory a tak kvůli omezenéme finančnímu limitu uvažuji o nákupu lepší grafiky.
Například [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Má to cenu nebo bude procesor problém a bude stejně novější hry hodně brzdit? Předem dík za odpovědi .)
johny__g (6387)|1.3.2010 21:25
1) Co máš za desku? Jen pro jistotu, aby jsi neměl ještě AGP

2) Současná karta je jaká?

3) Zbytek komponent, kromě CPU?

K té kartě co jsi vybral - není špatná, asi bych bral levnější variantu s 512 MB paměti. Tvůj procesor ji brzdit určitě bude, ale hodně záleží na typu her. Napiš příklad toho, co by jsi rád hrál. Ještě by se dalo uvažovat o HD 4670.
Toreos (17)|1.3.2010 21:40
[quote=johny__g;354522][/quote]
Zase taková lama nejsem :D mám PCIečko... přesněji tohle [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]. Grafiku 7600 gt, 2 GB ram. Hrál bych na tom CS:S, CoD MW1-2, Mirrors Edge a podobné... to všechno sem zatím rozjel, ale nebylo to úplně plynulé a navíc sem si pořídil full HD monitor, takže počítám že v nativu už to nebude hratelné. Nejsem žádný extremní hráč, ale chtěl bych si vyzkoušet i novější hry.. .)
johny__g (6387)|1.3.2010 21:54
Oproti 7600 GT by jsi si určitě znatelně pomohl, ale pořád to nebude ono, procesor je slabý. Jestli ti to půjde ve fullHD opravdu nevím, mám strach že moc ne. Pokud vzít 5670 tak bych asi volil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], ale ještě bych uvažoval o HD4670, třeba i z druhé ruky. Okolo 1200,- by se dala sehnat. A raději šetřil na další upgrade.
ferry6 (56)|1.3.2010 22:52
a nebude lepsis kdybys ty komponety prodal a pridal nejaky prachy tak jses natym mhohem lip a nebudes muset pak premyslet nad dalsim vylepsenim

takovy dilema jsem mel taky....ja jsem prodal zakladni desku , procesor a ram , grafiku -koupil jsem novy komponenty

zalezi na tobe
16cmfan (2153)|2.3.2010 06:53
Toeros: Odporučam ti, sa poobzerať po nejakej lacnej Bazarovej grafike... HD 3650pro 512mb, alebo už spomínanu 4670 512mb.. výkonejsia podla mna nemá zmysel...