Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Jakou grafiku do NTB? HD5650 vs GT330M!

S.hort.Y (3)|8.3.2010 01:29
Zdravím!

Budu kupovat notebook a výběrem jsem skončil u ntbů s procesorem Intel i5-430M, ale přemýšlím, jestli si pořídit ntb s grafickou kartou ATI Mobility Radeon HD 5650 (1GB, DDR3)

např.: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

nebo NVIDIA GeForce GT330M 1GB,

např.: [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Spotřeba u té NVidie bude asi výrazně vyšší, ale jde taky o výkon.. ;-)

A, prosím, neřešte výrobce ntb,

díky S.hort.Y
speedsnail (4876)|8.3.2010 02:09
No HD5650 má vyšší výkon a nižší spotřebu než GT330M. Viz tato tabulka. Není to sice velký rozdíl, ale je tam.

Jinak ntb s ATi jako konkurenci k Samsungu bych volil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] (který je dokonce levnější)
S.hort.Y (3)|8.3.2010 08:26
Ten mám ve výběru taky.. HW má v podstatě stejný, jak ten Acer, akorát toe Vaio a dal jsem Acer, prtž byl 1. v záložkách s ATinou.. ;-) Každopádně v tuhle chvíli se rozhoduji mezi těmahle (popravdě to bude ntb pro přítelkyni, takže se bude rozhodovat ona, ale ve skrytu duše doufám, že to vyhraje ten Sony ;-) ). A chci nakupovat v Bohemce, prtž mám ISIC a na ten tam jsou výrazně nižší ceny:
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
Salamander (6177)|8.3.2010 08:49
Rekl bych, ze krome tech Aceru jsou asni vsechny OK :)
S.hort.Y (3)|8.3.2010 09:06
:-D HP je předražený, Samsung je dražší než VAIO. Ten Acer s tou vlastností 3D Cinereal je prostě zajmavej, proto ve výběru zůstává, ale já osobně bych se právě rozhodoval mezi tím Acerem co má 6GB RAM (právě kvůli vyšší kapacitě), anebo Sony. Spíš ale to Sony. Nevím, esli se dá využít 4GB RAMek, natožpak 6.. :-D Ale nějakou dobu 4GB budou určitě stačit a kdyby náhodou ne, tak se to dá za 3500,- (dneska) zvětšit na 6GB.. Takže asi to VAIO.. ;-) Souhlas?? :-D
speedsnail (4876)|8.3.2010 11:35
za mě jednoznačně Vaio. A to nejen kvuli designu a kvalitě zpracování a servisu, ale taky proto, že acer za rok/dva prodáš výrazně húře než vaio, které si lépe drží cenu. Ojetej Acer nikdo nechce a na cenách v bazaru je to vidět.