Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB

jano555 (126)|20.3.2010 13:49
Chcel by som sa opýtať prevádzkovateľov Win7, či nemáte problémy s kopírovaním dát na externé pamäťové zariadenia USB (usb klúč, mp3 prehrávač)? Mne dosť často pri kopírovaní (obrázkov, videklipov a pod.) akoby "zamrzne" prenos, súbory sa neskopírujú.
|Mio| (1333)|20.3.2010 15:55
Nepozoruji nic podobneho, USB Mass Storage zarizeni mam nekolik.

Nemas to na USB kabelu? Muze byt vadny. To same muze byt u levnych beden s prednimi USB porty.
Dojigiri (1629)|20.3.2010 22:13
Jak dlouho čekáš/případně jak odebíráš flash? Soubory se můžou nejdřiv rychle zkopírovat do paměťový cache a pak se dozapisovat na pozadí (pak to třeba jakoby zamrzne na 99% nebo tak něco); navíc flash bys neměl rovnou "vytrhnout" z PC, ale odebrat nejdřív zařízení přes ikonu v taskbaru (teda nevím jak koknrétně na Win7 ale určitě to tam bude taky pokud nebude zapnutá optimalizace pro rychlé odebrání), aby se stihly dokončit všechny zápisy. Můžeš si taky zkusit ve správci zařízení zkusit pohrát s nastavením optimalizovat pro rychlost/pro rychlé odebrání, jestli to nepomůže.
john (877)|27.3.2010 20:48
doma mam podobny problem... :confused:, kluk zavadil o USB flash Kingston DT 8GB a mirne ohnul konektor...
na jeho PC, W7 Pro, z teto flash v pohode precte vse, ale nezapise velke soubory, male v pohode...
na mem PC funguje uplne v pohode pod W7 i WXP..., nepomohl ani ruzny format flash....
ostatni USB pameti, ktere mame k dispozici funguji na obou PC k plne spokojenosti...
takze asi vec desky... / ja mam obyc. MSI KA780GM, kluk lepsi GB GA-MA790FXT-UD5P /
MartyMcFly (222)|30.3.2010 12:44
Zdravím,
Přemýšlel jsem o Vašem problému a došel jsem k několika možným závěrů, které můžou problém způsobovat i když jsem s tímto nikdy problém neměl.

Pokud Váš flash disk pracuje v počítači kamaráda nebo známého a to bezproblémů tak problém asi nebude právě v flash disku, ale přímo ve Vašem počítači. Přesněji bych viděl problém v ovladaci mass storage, který mám pocit je tzv. generický. Tedy ovladač je dodávaným přímo Microsoftem a má nějaké základní funkce. Proto bych se podíval do správce zařízení jakou máte verzi a popřípadě bych jej zkusil aktualizovat skrz internet nebo bych se podíval do ovladačů mé základní desky zdali např. neobsahují novější verzi popřípadě bych udělal upgrade ovladačů obecně.

V případě, že by to nepomohlo je třeba další řešení částečná přeinstalace systému, protože chyba může být někde hloub v systému a její hledání je většinou mnohem delší než přeinstlace systému tj. sětříme čas a nervy.

V neposlední řadě může být třeba problém vyloženě hardware na straně např. konektoru na základní desce. Nebylo by to poprvé co by mohl hardware sklamat a nějakým podivným způsobem odejít na věčné časi do křemíkového nebe.

Howk.