Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Lan Adapter Problem / win7

dabelik (110)|26.3.2010 20:25
Zdravím,

nie som si istý ale tuším, že odkedy som nainštaloval na novo win7 sa mi práve odvtedy objavuje chyba ohľadom LAN Ethernetového adaptéra. Problém spočíva v tom, že po nabootovaní OS mi ukáže 2 siete (príloha č.1), pričom pri vypnutí adaptéra (príloha č.2) a opätovnom zapnutí je už iba jedna a Internet bez problémov fičí. Ovládače používam najnovšie priamo od nvidia podpory (príloha č.3). Lan kábel je napojený priamo do Router-a.

Môžete mi prosím vás poradiť čo robiť?

Za postrehy vopred vďaka, s pozdravom striky..
lan_adapter.png lan_adapter2.png lan_adapter3.png
dabelik (110)|28.3.2010 16:56
Preinštaloval som OS, upgrade-ol BIOS, skúsil som nechať nainšt. ovládače OS a aj tak bol problém, tak som nainštaloval najnovšie možné ovládače od nvidie a stále po boote mám dve siete.. Skúšal som aj pingovať jednotlivo káble s druhým zariadením so snahou odhaliť prípadnú chybu v konektoroch príp. priamo v kábloch ale nič nepomáha. Fakt neviete čo ďalej?
dabelik (110)|28.3.2010 20:09
Pridávam postreh, že sa mi resetuje sieť cca každých 10 min. Prípadne v úplne nepredvídateľných časoch. Prosím HELP !
|Mio| (1333)|28.3.2010 21:16
Co mas za router popripade popis co nejpodrobneji svoji sit, W7 totiz muze mit pravdu a skutecne detekovat vic siti diky blbymu nastaveni zarizeni v siti.

Druha varianta je vypnout sluzby site jako mapovani, detekce a celkem asi 5 dalsich a nechat ciste sitove pripojeni jako v XP. Mam to taky tak.
dabelik (110)|28.3.2010 21:23
Ahoj,

moja sieť spočíva v jednoduchosti a kráse heh (joke), Od providera mám LAN kábel s koncovkou RJ-45 (samozrejmosť) ten pre jeden bližšie neopísateľný dôvod je "predĺžený" cez LAN spojku priamym káblom do môjho Wifi Router-a. Odtadiaľ cez port1 mám už len priamo napojený pC (ak si dobre pamätám robil som priamy kábel). Ostatné porty sú prázdne, využíva sa hlavne wifi. Tú detekciu siete a pod. ako môžem vypnúť? Vieš mi podať návod, ak mi to pomôže tak spravím hocičo len dúfam, že potom budem vedieť nastaviť o akú sieť sa jedná pretože bez domacej siete na win7 niečo dať zdieľať je dosť nepraktické.

Btw. vďaka za odvahu odpísať heh :-P
|Mio| (1333)|28.3.2010 21:35
Vypnuti sluzeb:

Ovladaci panely-Nastroje pro spravu-Sluzby Na kazdou jednotlivou kliknout, dat vlastnosti a zmenit na zakazano, po restartu uz se nespusti.

Ve vlastnostech sitoveho adapteru nech jen pripadne sdileni IPv4 a muze tam byt antivir/firewall a pripojeni pro Virtual PC, jinak vse ostatni dat do stavu nezaskrtnuto

Pak staci zmizet ikonku z listy.

EDIT: Co se tyka tve site W7 jsou bestie, je mozne ze detekuji jak tvoji vnitrni sit kterou vytvari router, tak vnejsi sit tveho poskytovatele, obzvlast jestli nepouziva verejne IP. Melo by se to dat kompenzovat nastaveni firewallu na tvem routeru, blokovanim broadcastu a pod., pripadne samotneho routeru a IP adres vnitrni site, dobre nastavit vlastni segment,, masku. Ale to je malinko mimo moznosti ktere forum/internetova komunikace nabizi.
Jeste muzes zkusit novy firmware do tveho routeru, vyrobci obvykle s novym firmwarem pocitaji i se zvedavosti W7
pic.jpg
dabelik (110)|28.3.2010 21:44
Ehm v tých službách mám vypnúť cca 30 vecí čo mám ako "started"? To je nejak moc, nie? To všetko je akože zbytočné? :-O
|Mio| (1333)|28.3.2010 21:49
Started jsou spustene procesy systemu, nevsimej si niceho ostatniho at si neshodis system, vsimej si jen tech co jsou v seznamu na obrazku co jsem prilozil k prispevku.
dabelik (110)|28.3.2010 21:51
Jáj takto si to vymyslel, ja som myslel že obrázok len demonštroval ako vyzerá to, kde nájdem veci ktoré potom vypnúť.. Sorry ale dnes už nerozmýšľam, vstával som ráno pre F1 a celé poobedie blbnem s tou sieťou, je to potom trošku na mozog :-P Idem to vyskúšať , dám vedieť..
dabelik (110)|28.3.2010 22:29
Pokus to bol pekný ale jediné čo sa vyriešilo bolo, že som nevidel problém. Jednoducho sa "skryl" ale internet aj naďalej nešiel. Bolo zaujímavé hľadať jednotlivé položky lebo slovenský preklad windowsu je zase asi raz unikátny :) ..

Čo sa týka Router-a tak ten som hneď po kúpe upgrade-oval najnovším firmware-om, jednak mi nešiel správne a jednak sa mi riešenie najnovších firmware najviac pozdáva.

Škoda tej "komunikácie" ktorá brzdí nastavovanie ale len pre zaujímavosť doplním, že od Júna 09 som mal RC verziu až do Marca a ani najmenší problém až po prejdení na final. Netuším čo robiť ďalej.

Jedna z riešení sa ponúka možnosť vyskúšať mať internet mimo integrovanej teda dokúpiť PCI sieťovku ale ak mám dať 13€ a potom to nepôjde tak to ešte len bude hnev.
dabelik (110)|2.4.2010 01:17
Zdravím,

tak prichádzam s novinkou a to takou, že zohnal som externú lan, vložil do PCI a stále pri boote mám dve siete :( .. Čo sa týka výpadkov, bolo to spôsobené zlou koncovkou RJ-45, ktorú som spravil na novo ;) .. Tak že ostáva mi už len oprava boot-u, viete povedať čo ďalej?
didaktik (132)|2.4.2010 13:41
Něco podobného se řešilo zde. V zásadě jsou tři možnosti:
- problém s příznakem BROADCAST protokolu DHCP, to by pak mohlo být řešením upgrade firmware routeru a nebo následující úprava registrů:
  • Klikněte na tlačítko Start, do pole Zahájit hledání zadejte regedit a potom v seznamu Programy klikněte na položku regedit.
  • Jestliže se zobrazí výzva k zadání hesla správce nebo k potvrzení, zadejte heslo nebo klikněte na tlačítko Pokračovat.
  • Vyhledejte následující podklíč registru a klikněte na něj:
  • HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID}
    V této cestě registru klikněte na podklíč (GUID) odpovídající síťovému adaptéru, který je k síti připojen.
  • V nabídce Úpravy přejděte na příkaz Nový a pak klikněte na položku Hodnota DWORD (32bitová).
  • Do pole Nová hodnota #1 zadejte řetězec DhcpConnEnableBcastFlagToggle a stiskněte klávesu ENTER.
  • Klikněte pravým tlačítkem na položku DhcpConnEnableBcastFlagToggle a pak klikněte na příkaz Změnit.
  • Do pole Údaj hodnoty zadejte hodnotu 1 a klikněte na tlačítko OK.
  • Ukončete program Editor registru.
Více informací: http://support.microsoft.com/kb/928233

Nebo se nebude na daném PC používat protokol DHCP, nastaví se mu pevná IP a náležitě se upraví konfigurace DHCP serveru v routeru a to jedním z následujících způsobů:
a)
- zjistit oblast poskytovaných IP adres DHCP serverem (řekněme že bude 192.168.1.2 - 192.168.1.253)
- upravit oblast IP adres poskytovaných DHCP serverem (řekněme na 192.168.1.10 - 192.168.1.253)
- povolit v nastavení modemu/DHCP serveru ručně přidělené IP adresy (pokud zařízení takovým nastavením disponuje)
- zresetovat/vymazat všechny IP adresy aktuálně přidělené DHCP serverem
- v neposlušném PC nastavit IP adresu z rozsahu 192.168.1.2 - 192.168.1.9, zbytek nastavení (maska, brána, DNS) ad jiný funkční PC, stav když je PC připojeno apod.

b)
- zadat do nastavení IP adres na neposlušném PC ručně přesně to, co mu DHCP server přidělí po zakázání/povolení sítovky
- pro zamezení kolize IP nastavit v DHCP serveru pevnou vazbu (oné pevně zadané) IP adresy na MAC adresu zlobivého PC.