Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Nový stolní PC vs. internet

Neregistrovaný (0)|29.3.2010 21:49
Jméno tazatele: Zaneta

Znění dotazu:
Dobrý den/ večer,

mám takový dotaz. Starý počítač odešel, naši si nechali udělat na zakázku od souseda nový. Ten tvrdí, že už sestavil xy počítačů a jsou bez problémů. Bohužel náš má jaksi problém.

Když se počítač zapne, obrazovka je po stranách "modrá" a jakosi zastřená (operační systém XP Home) a nenaskočí. Musí se restartovat a udělá to několikrát dokola (někdy i 6x) poté naskočí.

Někdy počítač uprostřed něčeho (čehokoliv - hry, prohlížení internetu, psaní excelu, opravdu nezávisle a kdykoliv) se kompletně vypne a nenaskočí. Jako kdyby byl problém s přehříváním. Ale tím to není.

Většinou se na něm hrají hry nebo otec píše v excelu. Žádná grafika, nic moc náročného.

Počítač byl dále na testování a nic se neprokázalo. Testovaných hodil bylo údajně 38 a nespadnul, nic.

Přijel domů a okamžitě opět "spadnul". Po návštěvě nějakého servismana bylo řečeno, že chyba je v internetu, přesněji v routeru. Že si máme koupit k počítači externí wi-fi. Což jsme udělali a počítač stále padá.

Mohu se zeptat, kde je chyba? Vyměnit router??

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Jandaskunk (2330)|29.3.2010 22:00
Chtělo by to uvést kompletní HW (model desky, procesoru, paměti, grafická karta, pevný disk, zdroj - u toho přesné označení ze štítku) toho PC. Pak také co a jak jste testovali? Taky by bylo vhodné napsat model monitoru a čím ho připojujete k PC (D-sub, DVI, HDMI nebo display port).
Zaneta (0)|29.3.2010 22:19
Děkuju za odpověď, tady jsem opsala vše z papírů, které k tomu jsou. Pokud bude nutno, podívám se i "do krabice".

AMD ATHLON II X2 Dual-Core 250 3,0 GHz 128 KBL1
A-DATA 2x1024MB DDRII 800 retail pack
LG GH22NP20 SecureDisc, Black DLDVD(plus-minus)R/W/RAM
WD WD2500AAKS HDD 250GB 7200ot. SATA II 16
ASUS M4A78-AM, 780GB+SB710, AM3 DualDDR2-1
ASUS EAH4650/DI/512MD2/A (LP), DVI, HDMI, PCI-

K testování:
5h memtest
2h dhtune
2h 3D mark
72h OS
Udajně ho znovu rozebrali, zkontrolovali vše a opět složili dohromady.

Obrazovka je staršího typu, to je pravda - MIRAI . Zapojen klasicky, jako u starých počítačů (nevím, jak to popsat, ale ta modrá "zásuvka").
Ale tohle udělalo u toho souseda, který k tomu připojoval jinou obrazovku ...

Zkoušeli jsme "píchnout" internet bez routeru, a opět to udělal. Poté jsme vyndali internet a udělal to znovu ....


Řekla jsem vše, co je potřeba vědět, nebo mám ještě něco zjistit??

PS: Děkuju moooc! Jen chci vědět, kde jsme vyhodili prachy .... :'(
robky (3195)|29.3.2010 23:06
Najpravdepodobnejšou príčinou vypínania (a aj problémov pri zapínaní) bude zrejme zdroj prípadne problém s napájaním (mám na mysli rozvody elektriny) ....

Aký zdroj /značka a typ/ zostavu napája?
speedsnail (4876)|29.3.2010 23:19
No internetem ani routerem to evidentně nebude (když to padá i bez něj).

Ještě si neuvedla zdroj, doufám že nebyl použit ze starého PC...
Neregistrovaný (0)|30.3.2010 12:40
To nebyl, to už bych ty rodiče fakt zabila. Jakmile budu doma (kolem 16 hodiny), podívám se, co je tam za zdroj a napíšu. Pokud se mi to podaří zjistit :))

Ty rozvody elektřiny bych vyloučila. Předtím na tom samém místě šel počítač, a v pořádku. Doma máme další 2 (jeden stolní a notebook) a nedělá to ani jeden. Samozřejmě máme přepěťovou zásuvku (u každého počítače, máme nemylé zkušenosti s "vyhořím HDD" díky elektrice ...)
michal.kolesa (357)|30.3.2010 12:42
Samotná přepěťová ochran u zásuvky je tzv. třetí stupeň nebo třída D. Aby byla účinná je potřeba, aby byli instalovány ještě předchozí stupně.
pas!k (3765)|30.3.2010 14:51
CO vsechno se u vas doma k topmu pocitaci pripojuje ? Veskere zarizeni treba pres usb atd .. v prvni rade bych prekontroloval ten zdroj .. to muze byt opravdu realna pricina .. pokud to nebude zdrojem zkusil bych z pc vypojit vse co neni potreba tzn nechat pouze klavesnici mys a zapojeny monitor vse ostatni vypojit a zkusit zda se to chova stejne ..