Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Periferie: nefunkční usb

Neregistrovaný (0)|5.4.2010 10:12
Jméno tazatele: lidka

Znění dotazu:
Po zapojení fotoaparátu odešly v něm baterie a přestaly fungovat všechny usb.Už jsem je všechny odinstalovala, znova se nainstalovaly, ale problém přetrvává, prostě do nich nejde šťáva, prosím poraďte, musela jsem vyhrabat starou myš a klávesnici, které jsou na pci, ale tiskárna je jen na usb,flash ani nic jiného nepřipojím

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
používám windows SP Home
dzandra (1368)|5.4.2010 14:38
No pokud ti v nich nenajede ani flashdisk, tak bych to viděl na odpálené usb na desce. Zkus zapojit usb klávesnici a po zapnutí pc mačkat tlačítko del, jestli najede do biosu je problém ve windows pokud ne, máš v háji desku
xmarek (1676)|5.4.2010 15:00
Pokud není v BIOSu povolena položka tuším :notsure "USB Keyboard" tak se nebude dít nic. Jinak v minulosti byly BIOSy, kde se dalo USB vypnout "Legacy USB keyboard". Na místě tazatele bych si sehnal PS2 klávesnici (pokud to není novější notebook) a mrkl bych se do BIOSu.

I když podle toho co napsal tazatel bych si taky tipnul na odpálené USB porty.
dzandra (1368)|5.4.2010 15:02
No podle toho co píše, jsem pochopil, že na usb to jelo, dokaď nepřipojila ten divný foťák, tím pádem leg usb key asi zapnuté bylo.
xmarek (1676)|5.4.2010 15:12
Jsem se asi spletl "USB keyboard" to asi bylo. Už jsem to opravil. :mistake
Lidka (0)|6.4.2010 13:01
Děkuji Všem, taky docházím k tomu, že asi usb odešly někam do technického nebíčka, bohužel jsou na základní desce, zkusím tedy kartu pci s konektorem usb, snad to bude fungovat, protože jinak už je lepší koupit nové pc, což by mne nepotěšilo, protože před nedávnem mi ukradli notebook, tak by tech investic bylo trochu moc
r34ktor (7477)|6.4.2010 17:36
Karta by to měla řešit. Dá se sehnat za pár peněz.