Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvukové karty a kodeky: zapojení repro - poraďte

Neregistrovaný (0)|8.4.2010 10:41
Jméno tazatele: Tomáš

Znění dotazu:
Dobrý den. Řeším problém jak zapojit své 4 sloupovky přes domácí kino Sony DE-445. Jde mi o to, abych mohl poslouchat i hudbu ze všech 4 repro. Mám v pc zvuk Asus Xonar D2. Pokud to mám propojené přes diggital coax,tak sice hrají všechny, ale pouze přes nastavené volby v receiveru. Chtěl jsem to pouštět klasicky přes synch do vstupů 5.1. Takže propojit front-front a rear-rear. Problém je,že při testu zvukovky jde testovací hlas správně ze všech 4 repro, ovšem při jakémkoli přehrávání zvuku (film,hudby,systémové zvuky) nejde z výstupů rear na zvukovce žadný zvuk. Fungují pouze front. Prosím o radu, čím to může být. Zároveň mě udivilo,že mě rear repro fungují na výstupu side (místo rear)?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
r34ktor (7477)|8.4.2010 10:52
Mělo by stačit zapnout v nastavení reproduktorů funkci DTS Neo:PC.
volejbalek1 (3)|8.4.2010 11:13
Tak jsem to zkoušel a ten samý výsledek. Jde pouze testovací hlas, ale při přehrávání nejde ze zvukovky nic. Už nevím co s tím. Začíná mě s toho bolet hlava :)
volejbalek1 (3)|8.4.2010 12:25
Zkošel jsem to přehodit na integrovanou zvukovku a tam to běží. To znamená,že je to jen ve zvukovce. Ale nemohu zjistit co s tím. Snad už jen,že by nefungovala jak má.
xmarek (1676)|8.4.2010 12:51
[quote=volejbalek1;366442]Zkošel jsem to přehodit na integrovanou zvukovku a tam to běží. To znamená,že je to jen ve zvukovce. Ale nemohu zjistit co s tím. Snad už jen,že by nefungovala jak má.[/quote]Předpokládám, že integrovaná zvukovka je za normálních okolností v BIOSu vypnutá. Každopádně bych se podíval na jakou zvukovku je program asociován. A v případě, že je to dobře, tak problém bude v ovládačích zvukové karty (samozřejmě né te integrované. :D). Tam bych se podíval co se dá nastavit a jak se to chová. Mě kupříkladu dokážou některé programy (ve widlích) změnit defaultní nastavení zvukové karty.
r34ktor (7477)|8.4.2010 13:28
[quote=volejbalek1;366435]Tak jsem to zkoušel a ten samý výsledek. Jde pouze testovací hlas, ale při přehrávání nejde ze zvukovky nic. Už nevím co s tím. Začíná mě s toho bolet hlava :)[/quote]
Dej sem screenshoty tvého nastavení.
volejbalek1 (3)|8.4.2010 15:45
Tak přátelé mockrát děkuji. Po kompletním přeinstalování ovladačů běží vše jak má. Děkuji za ochotu.