Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

x1800gto přepínače

esfilip (1)|12.3.2007 11:58
Mam saphire x1800gto a na druhí strane kraty než je chladič sou u prostřed takový malí 2 přepínače přikrytý fólií na co sou?
mecsoun (43)|6.5.2007 12:32
uplně ty samé přepnače mám na x1950PRO, ale na netu jsem o tom nenašel ani zmínku. Jen, ale vím, že karty od některých jiných výrobců ho tam nemají.
P@pi (1519)|6.5.2007 12:37
Podle mě jsou to přepínače PAL/NTSC.

Jiné karty mívají jumpery, tady jsou pravděpodobně namísto toho DIP přepínače.

EDIT: máte tam někde jumpery označené PAL/NTSC?
EDIT2: z rage3D fóra:
I believe that's a switch for the card to control the power wattage going though the system. Please do not change the setting on the card it might cause damage to the card. = ovládání výkonu (=spotřeby) karty, neměnit. Může poškodit kartu. Je to odpověď na odeslaný dotaz přímo do Sapphiru (karta X1800XT).

IMHO ty DIPy budou mít pokaždé jinou funkci, ale moc bych s tím nehýbal :).
mecsoun (43)|6.5.2007 13:36
Na fórech jsem narazil na to, že by to mohlo být na přpínání pal/ntsc. Mám tam jen jednu kostku se dvěma přepínačema označených "SW1"
P@pi (1519)|6.5.2007 13:50
SW1 znamená SWITCH1, tedy "přepínač 1". K čemu slouží asi nevydedukujeme, ale podle mě je tvrzení Sapphire značně přitažené za vlasy. Spíš to vypadá na to, aby se do toho nikdo nehrabal.

Pokud to chcete vyzkoušet, potom bych si sehnal wattmetr do zásuvky a změřil spotřebu bez nastavení (tedy jak je to teď). Vypnul bych PC, změnil nastavení a znova změřil spotřebu.

Ale nejlepší ze všeho to bude nechat být. Pravděpodobně tím vůbec nic nezískáte :).