Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

X1650 Pro - nejde

K.o.c.i.k. (3)|12.3.2007 17:32
Ahoj, potřebuju naléhavě pomoc. Koupil jsem si novou grafiku: Sapphire X1650Pro AGP 512Mb. Jenomže když ji zapojím do svého PC, tak se mi nic nezobrazí, jen spousta barevných svislých proužků. Nevíte čím to je? Mám nejprve nainstalovat grafické ovladače od té karty dřív než ji zapojím? Vše je správně zapojeno, když spustím svůj comp tak slabě zahučí (cca 2 sec), no a pak se zobrazí ty proužky, jinak počítač normálně naběhne, i jiné programy (ICQ apod.), jen nic nevidím. Můj comp: původní grafika - nVidia GeForce FX 5200, AMD Athlon(TM) XP 1800+, 750Mb DDR, ASUS X series A7V8X-8. Jinak monitor ji určitě utáhne je asi rok starý... prosím pomozte, nemám tušení co z tím, kartu sem i reklamoval a oni mi ji vyměnili za novou (beze změny).
boboco (1987)|12.3.2007 17:34
tohle ukazuje na typickou chybu grafiky - opravdu Ti ji při reklamaci vyměnili? -obávám se, že ne! A pokud ano, tak je zase špatná:mistake (a nebo je nějakým záhadným způsobem totálně nekompatibilní s Tvým PC)
ICEBOSS (3435)|12.3.2007 17:44
pridavny napajeni je zapojeny? zkus v biosu shodit AGP na 4x a vypnout fast writes... jinak je jeste mozny, ze se proste nesnese s tvoji zakladni deskou...
K.o.c.i.k. (3)|12.3.2007 18:47
Oh to snad ne! No obal byl ten můj původní, myslím že mi ji klidně nemuseli vyměnit. No a šlo by nejdřív nainstalovat ovladače a pak zapojit grafiku?
boboco (1987)|12.3.2007 18:52
Pokud nejsi schopen se s tou grafikou podívat ani do BIOSu, tak Ti ovladače nepomohou...
tgfh (2985)|13.3.2007 09:15
Zapoj grafiku starou, najeď do biosu, nastav AGP 4x, vypni fast writes, vypni pc, zapoj novou grafiku, zapoj přídavné napájení, zapni PC.
Jestli bude výsledek stejný grafika je na 90% špatná, na 10% si nerozumí s tvou deskou...

Ještě můžeš vyskoušet druhý postup:

Vypni PC, zkontroluj zapojení grafiky a zapojení přídavného napájení, resetni jumperem bios, zapni PC.
Jestli bude výsledek stejný grafika je na 90% špatná, na 10% si nerozumí s tvou deskou...
K.o.c.i.k. (3)|13.3.2007 20:29
No, asi teď budu vypadat jako úplnej magor, ale kam se zapojuje to přídavné zařízení? Mam u toho kabel s 3 konci, jeden pasuje do grafiky ale ty další dva? To nevím, nerad bych to zkoušel když nevím kam s tím. Tak se ptám ... Kam s tím?
wolf007 (653)|13.3.2007 20:52
mas tam molex koncovku to je ta na pridavne napajeni je stejna jako u disku a cd mechanik zapoj do ni volny molex kabel..
boboco (1987)|13.3.2007 21:45
[quote=K.o.c.i.k.]No, asi teď budu vypadat jako úplnej magor, ale kam se zapojuje to přídavné zařízení? Mam u toho kabel s 3 konci, jeden pasuje do grafiky ale ty další dva? To nevím, nerad bych to zkoušel když nevím kam s tím. Tak se ptám ... Kam s tím?[/quote]
Aha, takže jsme zřejmě našli příčinu Tvého problému :) Jeden konec zapoj do grafiky a co s těmi dvěma stejnými - volnými? -Vyber si jeden (nemusíš zapojovat oba), je jedno který a ten připoj k volnému kabelu ze zdroje. Pokud máš ze zdroje dva volné kablíky, zapoj klidně oba, ale jeden bohatě postačí. Pak bys měl mít po problémech, doufám;)
ICEBOSS (3435)|14.3.2007 12:35

Do toho konektoru nahore patri zapojit tvarove stejnej konektor co do disketove mechaniky. Ta rozdvojka co mas, ma predpokladam 2 velky molexy a 1 FDD konektor. Takze bud zapoj FDD konektor primo ze zdroje, nebo pokud ho volny nemas, tak na jeden molex ze zdroje napoj tu rozdvojku a jeji FDD konektor do grafiky.
boboco (1987)|14.3.2007 18:16
Ano, přesně tak, jak píše Iceboss, já popisoval připojení napájecí redukce pro PCI-E grafiku - úplně jsem zapomněl, že tu mluvíme o AGP:mistake.
endivie (99)|24.3.2007 22:13
ja bych rekl ze je to zdrojem nebo si deska s tou kartou proste neche rozumet
ICEBOSS (3435)|25.3.2007 12:44
me by spis zajimalo, jak to dopadlo :D