Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

viditelnost v LAN

b337 (141)|21.4.2010 18:00
cau, mam velke trapeni s jednou domaci siti... je v ni wifi router airlive wn-200r tri notebooky pristupujucu na router pomoci wifi a jeden desktop pripojenej na router kabelem, IP sem nastavil staticky 192.168.0.[1-4], na vsem jsou win XP SP3, vsechny pocitace se normalne dostanou do internetu ale vzajemne se pingnou vzdy jen desktop s notebookama, ale notebooky se mezi sebou nepingnou i kdyz se videj (videj se jak kdy)... zkousel sem na notasu1 rozjet FTP server, ale z notasu2 se na nej pomoci LAN ip nepripojim jedinej zpusob jak se na to ftp dostanu je presmerovat port 21 na notas1 a z notasu2 se pripojit na wanovou IP pak to jede... nemusim dodavat ze z desktopu se na to FTP pomoci lan ip notasu2 dostanu...


PS: kdyz chci z notebooku vlest do jineho notebooku hodi to hlasku ze nemam prava k pristupu, jenze vsude je zapnuty zjednoduseny sdileni takze o nakejch pravech nemuze bejt rec

btw vsechny firewally jsou samozrejme OFF


nevi nekdo co stim?


VYRESENO: ja blbec v nastaveni prehlid polozku "Isolation Within SSID" v defaultu nastavenou na ON, ta zpusobovala ze stanice ve wifi siti byli navzajem "neviditelne" takze sry za spam a dystak to smazte
dzandra (1368)|4.5.2010 18:52
Vyzkoušej nastavit sdílení hdd a napiš jak ten ping potom dopadl

Edit sry : potom jsem si přečetl vyřešeno, mluvila do mě baba. TAK JEN DO MĚ