Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém se sdílením a BSOD

Janeks (221)|22.4.2010 20:22
Zdravím... už nějakou dobu využívám win 7 a neustále mě trápí 2 problémy..
1. Sdílení souborů - v PC kde mám win 7 mám několik disků s daty které potřebuji sdílet s PC na kterém je bohužel zatím nainstalován win XP a pokaždé když nastavím sdílení u disku, nastavím práva atd tak mi pc s XP vidí pouze jeden disk. další prostě i když jsou stejně nastaveny tak nevidí.
2. BSOD - Dost často se mi stává že například při sledování filmu skočí BSOD... a píše tam něco ve smyslu že nemá dostatek paměti.. přitom si myslím že když je spuštěn jen program na přehrávání filmu tak musí 2GB paměti stačit.....


SESTAVA: MB:Intel Little Falls 2
HDD: WD 160GB SataII, HDD2:WD 1TB SataII, HDD3: WD 1,5TB SataII
RAM: 2GB A-Data
PSU: 350W Seasonic
Win 7 legální

Díky za všechny rady :)
durib (1141)|22.4.2010 21:11
Ze by vadna pamet? Zkus Memtest, nebo Gold Memory.
Taky se podivej do Pocitac- vlastnosti- upresnit nastaveni vykonu- vykon (nastaveni)- upresnit- virtualni pamet (zmenit)- vlastni velikost- pocatecni velikost dej klidne 4500 MB, konecnou treba 5000 MB- nastavit- OK- OK- OK
Nevim, jestli by nedostatek virt pameti zpusobili BSOD, ale clovek nikdy nevi :)

Ohledne sdileni- vse nastav na to sdileni a pak restartuj oba kompy, treba to pomuze (alespon me jo).
|Mio| (1333)|25.4.2010 09:11
K tomu sdileni.

Do XP je nutne nainstalovat zaplatu pres windows update. Ta zajisti kompatibilitu.

Na W7 je krome polozky sdileni nutne u danych slozek/disku take nastavit pristupova prava pro everyone v zalozce zabezpeceni. Jinak ti je ani nezobrazi/neotevre.