Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Win7 a paměť

bluenite38 (178)|26.4.2010 12:11
Koupil jsem po nadšených zprávách nový systém a nainstaloval 64bitovou verzi na mé pc s 4gb ram.
Největší překvapení mě čekalo po nahlédnutí do správce úloh a velikosti obsazené paměti. Číslo se pohybovalo nad 880mb(!) po nabootování, bez spuštěných programů. Např. Photoshop potřebuje ram co nejvíce, což je znát při práci s 12mpix fotkama. V XP 32bit byla k dispozici ram cca 1,7gb, tady to je pouze o 1gb a něco navíc. Ten zbylý sežere systém. Staré dobré časy s 95mb paměti pro systém jsou pryč. Co na to odborníci na tweakování? Dá se ta hodnota 880 snížit? Tohle se nepíše nikde, stejně ram stojí pár korun. Tak lidi kupujte, že ano.
díky za radu
Petr
kevin00 (10238)|26.4.2010 13:12
Jaké programy se Ti pouští při startu počítače ? Zkontroluj pomocí msconfig a vše nepotřebné vypni. Do operační paměti se načítají i nejčastěji používané programy, aby bylo jejich následné spuštění rychlejší. Pokud systém potřebuje více operační paměti, je okamžitě uvolněna. S tím nic neuděláš, někde OS běžet musí ;)
Máš nějaké problémy s rychlostí systému ?
|Mio| (1333)|26.4.2010 19:21
Nejvetsi zrouti pameti jsou na prilozenem obrazku. Ale to jen kdyz maji dost fyzicke pameti k dispozici. Kdyz ji k dispozici nemaji a sahne si na ni program na popredi uskrovni se na mene nez polovinu. Tedy okolo 400 MB. Nechal jsem tam i svuj skype a firefox pro porovnani.

bluenite38 (178)|27.4.2010 17:12
kevin00: rychlost systemu neni problem. Jenom me zajimalo, proc je tam tech 900mega obsazenych hned po startu systemu. Nejspis to bude jinou spravou pameti jako u xp32bit..
diky za reakci