Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Spojení Quadro + Radeon

sokoloko (12)|29.4.2010 15:54
Dobrý den,

pracuju hlavně s programy od firmy Autodesk. Zajímalo by mě spojení relativně výkonné karty Radeon 5770 a slabé Quadro FX380. Viděl jsem to v růzých variantách poslední dobou už poněkolikáté.

Zajímalo by mě, jestli by spojení těchto karet (+ klidně nové varianty: FirePro + Radeon, Quadro + GeForce, FirePro + GeForce) přineslo zlepšení hlavně v Cad programech. Jestli by bylo lepší, než jedna karta od Ati nebo Nvidie za cenu těchto dvou. A jestli budou nové ovladače spolupracovat.

Ptám se ze dvou důvodů:
1. budu skládat nový počítač a tam bych to mohl toto řečení případně použít
2. mám možnost koupit použitou FX380 za pakatel, pro upgrade vlastního počítače. Zatím používám FireGL V5600

Zajímalo by mě, jestli má cenu dělat možnost 1 nebo 2.
johny__g (6387)|29.4.2010 16:26
Myslíš použít zároveň Radeon + GeForce , spojit jejich síly? Tak to teoreticky jde na deskách s Hydrou, ale v praxi je to celkem bída.
kevin00 (10238)|29.4.2010 18:59
[quote=johny__g;371659]Myslíš použít zároveň Radeon + GeForce , spojit jejich síly? Tak to teoreticky jde na deskách s Hydrou, ale v praxi je to celkem bída.[/quote]

Ono to jde nejen s Hydrou - Hybrid PhysX: 197.xx drivers and PhysX performance fix.
sokoloko (12)|30.4.2010 01:22
Spíš mě zajímalo, jestli se dají nějak skloubit ovladače levné profi karty a výkon herní karty. Cenově by pak mohlo vyjít něco pěkného.
johny__g (6387)|30.4.2010 08:57
[quote=kevin00;371677]Ono to jde nejen s Hydrou - Hybrid PhysX: 197.xx drivers and PhysX performance fix.
[/quote]

Četl jsem to jen v rychlosti, ale tohle umožní jen použít Radeon + nVidii na PhysX, nebo to chápu blbě? Předpokládal jsem, že tazatel by chtěl zprovoznit něco jako CF/SLI v kombinaci Radeon + nVidia :notsure

[quote=sokoloko;371730]Spíš mě zajímalo, jestli se dají nějak skloubit ovladače levné profi karty a výkon herní karty. Cenově by pak mohlo vyjít něco pěkného.[/quote]

Jo, to bude nejlepší, použít ovladače pro slabé Quadro FX380 na relativně výkonnou kartu Radeon 5770. To pojede úplně božsky :mistake. Jestli myslíš koupit třeba ten Radeon a použít ovladače pro FirePro, a čekáš že to pojede jako profi grafika, tak tě zklamu. Nepůjde to. Kdyby ano, proč by asi AMD prodávalo své profi karty za 30 tisíc, když by to šlo ochcat jen ovladačema?

Kdysi se to dalo - koupit třeba GF2, udělat [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a tím se odemkly nějaké funkce které umí quadro.
speedsnail (4876)|30.4.2010 09:04
Uživatel imho myslí použití herní grafiky na hraní a profi grafiky na 3D modelování, grafiku, úpravu videa, fotek, prostě využití pokročilejších funkcí které profi grafiky nabízejí.

Jde mu o to, jestli náhodou kombinace herní a profi grafiky nejde zprovoznit tak, aby se na hraní využívala ta herní a zároveň byly v profi programech využity funkce profi grafiky. Aby ty karty nemusel v PC měnit :) (jestli to jde nějak Softwarově přepnout, skloubit ovladače atd)
sokoloko (12)|3.5.2010 16:41
Speedsnail to vyjádřil lépe než já a trochu upřesnil.

Zajímala by mě kombinace karet od jednoho výrobce a použití pokročilejších funkcí a popřípadě, jestli to funguje i v této oblasti, pokud k něčemu je, physX nebo jiné technologie, tj. jestli mohou nějak spolupracovat.

Karty GeForce šly později i jen softwarově upravit na Quadra celkem jednoduše pomocí Riva tuneru, ale jen do série 7xxx, 8xxx a další už nejdou.
Weslo (234)|3.5.2010 18:41
Dle mého skromného názoru to fungovat bude byť s několika omezeními.
Quadro/FireGL jsou totožné grafiky jako Geforce/Radeon jen mají upravené BIOSy a změněné některé pro práci nezbytné hodnoty.
Tedy ano lze je zapojit nainstalovat a provozovat najednou ovšem PhysX oficiálně pokud je Radeon Primární zobrazovadlo nefunguje (lze to ovšem cracknout - just google it)
S nastavením renderování přes profi/sekundární grafiku by snad být problém neměl.Ovšem renderovat na obou kartách logicky nelze.