Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

GF7600GT

Karel261 (14)|4.5.2010 13:36
Kamarád mi donesl pc,že me nejde grafika-už při startu artefakty,prři bootování windows xp pak pruhy a zásek....dělal jsem pokusy ale při nouzovym režimu grafika běží.... zkoušel jsem jinej zdroj(fortron 500w) ale nepomohlo to,normálně bych mu poradil novou grafiku ale ten nouzovej režim mě zaráží.... jinak ty chyby jsou hned od startu a v biosu......nechci mu poradit blbost,je to starej krám ale má to jen na net......
Richmond (8084)|4.5.2010 13:37
Zkus nove premaznout pastu pod chladicem (ocistit starou, nanest novou), ale s nejvetsi pravdepodobnosti uz to ma karta za sebou...
johny__g (6387)|4.5.2010 13:42
Zkus kartu jinde, jestli chceš mít jistotu, ale osobně bych už začal shánět věnec na pohřeb té grafiky. Není to náhodou pasivně chlazená? Ty mají slušnou úmrtnost.
Karel261 (14)|4.5.2010 14:59
Já si myslim taky,že to má za sebou....zkusit jí nemám kde,tady v ráci mám všade ATI a doma taky a tak nějak si nechci rozhodit systémy:-) ..... řeknu mu ať koupí novou,stačí mu za pár kaček.....
johny__g (6387)|4.5.2010 16:11
[quote=Karel261;372824]Já si myslim taky,že to má za sebou....zkusit jí nemám kde,tady v ráci mám všade ATI a doma taky a tak nějak si nechci rozhodit systémy:-) ..... řeknu mu ať koupí novou,stačí mu za pár kaček.....[/quote]

Není nutné ani bootovat do systému, disk klidně odpoj, dej kartu do PC a uvidíš, jestli budou artefakty hned po startu v BIOSu, je karta mrtvá. Případně můžeš zkusit nějaký live linux - stáhnout, vypálit, dát do mechaniky a nabootovat z ní.
Jestli je karta opravdu po smrti, můžeš ji zkusit opravit v troubě.