Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Víkendová diskuze: Uvažujete o LED monitoru?

husky14 (4214)|7.5.2010 10:06
Je před námi konec týdne, proto Vás tímto zveme na naši víkendovou diskuzi s tématem:

Uvažujete o LED monitoru?

Technologie podsvícení pomocí LED umožňuje vyrábět tenčí monitory. Výsledný dojem z obrazu by měl být lepší, rozlišení může být větší a spotřeba energie nižší. Chystáte se u svého PC vyměnit LCD? Máte s LED podsvícením zkušenosti? Ať už jsou vaše názory jakékoli, zapojte se s ostatními do diskuze!

Do diskuze se mohou zapojit i neregistrovaní uživatelé. Pro napsání příspěvku stačí stisknout tlačítko "Odpověď", které se nachází u levého okraje této stránky (nad a pod výpisem jednotlivých příspěvků).
NHKG (1136)|7.5.2010 10:22
Dlouho jsem uvažoval a nakonec jsem koupil monitor s klasickým podsvícením. LED zatím pro mě (a myslím většinu zdejších přispěvatelů) nemá smysl. Dělají se jenom levné TN LED křápy, které si sice většina BFU kupuje, ale kvalita obrazu nic moc a pak už jenom profi LED monitory za neskutečně obrovské peníze. Největší výhody u LED je malá spotřeba elektřiny a rovnoměrné podsvícení, ale to slušné monitory s CCFL trubicemi umí taky, například moje EIZO EV2333W
johny__g (6387)|7.5.2010 10:25
Pochybuju, že někdo bude měnit monitor jen kvůli LED. Těch důvodů se většinu sejde víc a běžný BFU má asi jiná kriteria. Já osobně nemám potřebu měnit Samsunga 214T za něco jiného.
meeee (1110)|7.5.2010 10:29
[quote=johny__g;373536]...a běžný BFU má asi jiná kriteria...[/quote]
Nemá, LED je přeci mega cool woá! A budeme zelení, ne? To je taky trendy. Že LED TN stojí za prd, co na tom, můžeme s tím před ostatníma marketingem zmasenýma BFU machrovat, oni stejně taky nic lepšího neznají.:p

K mojí osobě: asi tak, jak to popsal NHKG.
S rozežraným NECem spokojenost.
johny__g (6387)|7.5.2010 10:41
[quote=meeee;373538]Nemá, LED je přeci mega cool woá! A budeme zelení, ne? To je taky trendy. Že LED TN stojí za prd, co na tom, můžeme s tím před ostatníma marketingem zmasenýma BFU machrovat, oni stejně taky nic lepšího neznají.:p [/quote]

Já myslím že BFU chce aby to bylo velké, aby to bylo HD (i když přesně neví co to je, ale musí to mít) a aby to stálo 3 tisíce. :D
NHKG (1136)|7.5.2010 10:41
[quote=meeee;373538]Nemá, LED je přeci mega cool woá! A budeme zelení, ne? To je taky trendy.[/quote]

Přesně, kolega nedávno vybíral monitor a vybral si ten největší TN křáp, protože má LED podsvícení. Snažil jsem se mu domluvit, ale nic s ním nehlo. A je spokojený i přesto, že se na něj dívá občas i z docela velkých vertikálních úhlů. Ale nikdy neviděl pořádný monitor, v práci máme jenom TN.
meeee (1110)|7.5.2010 10:59
[quote=johny__g;373540]Já myslím že BFU chce aby to bylo velké, aby to bylo HD (i když přesně neví co to je, ale musí to mít) a aby to stálo 3 tisíce. :D[/quote]

Jj, musí to být ještě FullHD (velké už dneska ani ne, móda se trochu změnila //velká (27") TNka si pak kupují ti větší borci// - klidně budou zírat s lupou na 19", hlavně, že je to to FullHD) a za 3k, na to jsem zapomněl.:mistake:p:D
xmarek (1676)|7.5.2010 10:59
Kategorie monitorů, která je pro mě zajímavá má LED podsvícení mimo mé finanční možnosti. Obyčejné TN s LED podsvícením mě nezajímá. ;)
Na toto téma bych se mohl asi hodně rozpovídat, ale to podstatné už tady bylo řečeno.
mstejska (2912)|7.5.2010 11:02
Ne. 2 roky starý HP LP2465 stačí. Monitor nekupuji každý rok, ne?;)
Gouranga (699)|7.5.2010 11:32
Ze zacatku, kdyz jsem jeste moc nevedel, o co jde, tak me docela reklamy na LED televize/monitory docela zaujaly. Zklamani prislo s tim, kdyz jsem zjistil, ze je to furt LCD, akorat ze s jinym podsvicenim. Takze v podstate LCD se vsemi dosavadnimi problemy krom rovnomernosti podsviceni (jediny, co my stalo za rec, otazka je, jak to opravdu vypada v praxi), o neco malo nizsi spotrebe (jednotky az desitky wattu?), tloustce (jestli ma monitor 2 nebo 5 cm je obrovsky rozdil) a full hd na 20-22" monitoru? ne dekuji.
Neregistrovaný (0)|7.5.2010 12:22
Mam LED TN monitor Samsung XL2370, manzelka je s nim spokojna a mne to nevadi.
BFU viacej nepotrebuje :-)
Zoidik (1405)|7.5.2010 12:28
Monitor mam novy cca 2 roky a nemám potřebu měnit. Možná s novou mašinou bych ho koupil. Osobně mi teda stačí TN protože nepotřebuji k životu co nejvěrnější barvy a fotky taky neupravuju. Když zelená je zelená a ne modrá a černá je černá a ne šedá tak mi to stačí. Pokud chci zelenou, kouknu na trávu, pokud modrou, kouknu na nebe :)
Richmond (8084)|7.5.2010 12:29
[quote=Neregistrovaný;373576]Mam LED TN monitor Samsung XL2370, manzelka je s nim spokojna a mne to nevadi. [/quote]
Dobre Ti tak ;)
Pridal bych tedy k BFU monitorum jeste ty s pruhlednou hnatou a lesklym designem (ten Tamtung je peknej hnusak, tos musel vybirat hodne dlouho ;))

@Zodidberg: To si jenom myslis, ze mas cernou cernou ;)
Zoidik (1405)|7.5.2010 12:34
[quote=Richmond;373581]@Zodidberg: To si jenom myslis, ze mas cernou cernou ;)[/quote]

Tak samozřejmě, černou jako opravu černou nemám, to je mi jasné, ale vypadá jako černá a šedá to taky není a pro moje potřeby je to naprosto dostačující
Boguš (54)|7.5.2010 12:35
Ne .. o LED monitoru skutečně neuvažuji, do obýváku bych jej stěží dostal, leda tak na protější barák :)
.. ani o LCD s LED podsvícením ... zatím, nemám potřebu. Trubky zatím slouží dobře.


.. pojem "LED monitor" jak je zde uveden je principielně nesprávný ..

LED monitor je tvořen LEDkami(a), a jsou to většinou velké rozbrazovací plochy pro reklamní a propagační učely. Používají se také v halách na stadionech apod.
Trochu se divím že e SHw "sklonil" k tomuto označení, neboť podle příspěvků výše je "cílovka" uplně někde jinde ... jinde jako že to nejsou citovaní BFU, kteří výraz LED monitor používají ..
Pak nevím, zda se SHw profiloval jako odborný server pro masy stylu "jak na počítač" nebo podceňuje své čtenáře ... možnost že to sám neví neuvažuji (snad to není chyba .. :p )


Jinak, co se týče tématu,

monitor s LED podsvícením, je pěkný táhák, či způsob jako prodat nově něco starého.
Problém LED podsvícení je v nehomogenitě barevné teploty bíle u jednotlivých LED. Proto se nehodí do profi monitorů. Tam se používají RGB LED které lze jednotlivě kalibrovat, nicméně je to vykoupeno vetší složitostí a tím pádem i cenou.

Každopádně budoucnost v tom je ... než přibyde to "O" ...
George 3D (0)|7.5.2010 13:58
[quote=Boguš;373586]Ne .. o LED monitoru skutečně neuvažuji, do obýváku bych jej stěží dostal, leda tak na protější barák :)
.. ani o LCD s LED podsvícením ... zatím, nemám potřebu. Trubky zatím slouží dobře...[/quote]

Zrovna jsem chtěl napsat skoro to samé, taky mě vadí ta záplava "LED monitorů". U reklamního letáku nad tím ještě mávnu rukou (i když by se to dalo brát jako klamavá reklama), ale u média, které má zaměření na PC bych čekal trochu víc profesionálnosti.
Richmond (8084)|7.5.2010 14:17
[quote=johny__g;373536]Pochybuju, že někdo bude měnit monitor jen kvůli LED. Těch důvodů se většinu sejde víc a běžný BFU má asi jiná kriteria. Já osobně nemám potřebu měnit Samsunga 214T za něco jiného.[/quote]
Presne tak, jenomze to jeste byly casy, kdy to vypadalo, ze bude do roka TN mrtve a PIP atd. samozrejmosti (od Samsungu mam 215TW).
Neregistrovaný (0)|7.5.2010 14:20
[QUOTE=Richmond;373581]Dobre Ti tak ;)
Pridal bych tedy k BFU monitorum jeste ty s pruhlednou hnatou a lesklym designem (ten Tamtung je peknej hnusak, tos musel vybirat hodne dlouho ;))


:-) Ale nie manzelka si vybrala, pacil sa jej ked ho videla v predajni a ja som neprotestoval. Naco ?
Richmond (8084)|7.5.2010 14:27
[quote=Neregistrovaný;373618]
:-) Ale nie manzelka si vybrala, pacil sa jej ked ho videla v predajni a ja som neprotestoval. Naco ?[/quote]
...vsichni vime, ze co rekne manzelka = slovo Bozi :D ;)

....jakej chces ten noubuk? Malej, velkej, vykonnej... a z druhy strany se ozve: "Cervenej"
rob2004 (2)|7.5.2010 14:30
Ja som vymenil minuly mesiac Iiyamu 22`` klasik TN (model si nepamatam -ale kupovana 12/07 za 286,- euro) za LG podsvieteny LED E2350V - 230,- euro. A rozdiel je neskutocny - som doma za kompom minimalne 10h denne (cca 5 hodin net+nejaky film+ >5 hodin COD6/BF-BC2 ). Dokonca si to vsimaju aj ludia co pridu na vizitu -tak sa im zdaju farby/svetlost mojho screenu ovela lepsia ako co maju doma (Samsung 220T, LG ?2450 atd. ci laptopy )
Tazke z mojho pohladu to bola super kupa. Ale asi to je aj tym, ze moja stara iiyama bolo dost stara... aj technologicky...
Weslo (234)|7.5.2010 14:36
Zcela určitě neuvažuju.Už dávno nekupuju HW podle technologií.
durib (1141)|7.5.2010 15:31
Dosavadni monitory mi fungujou. Az budu kupovat monitor, budu se orientovat dle cena/kvalita a je mi fuk, jestli v te dobe bude LED podsviceni, nebo OLED, nebo cokoliv dalsiho.
neprihlaseny (0)|7.5.2010 16:05
[quote=rob2004;373622]Ja som vymenil minuly mesiac Iiyamu 22`` klasik TN (model si nepamatam -ale kupovana 12/07 za 286,- euro) za LG podsvieteny LED E2350V - 230,- euro. A rozdiel je neskutocny - som doma za kompom minimalne 10h denne (cca 5 hodin net+nejaky film+ >5 hodin COD6/BF-BC2 ). Dokonca si to vsimaju aj ludia co pridu na vizitu -tak sa im zdaju farby/svetlost mojho screenu ovela lepsia ako co maju doma (Samsung 220T, LG ?2450 atd. ci laptopy )
Tazke z mojho pohladu to bola super kupa. Ale asi to je aj tym, ze moja stara iiyama bolo dost stara... aj technologicky...[/quote]

Iste ked vymenis 4 rocny monitor s vypalenymi trubicami za novy bude sa ti to zdat jasnejsie.
Nastavit si prepalene farby a jas na maximum sa da na kazdom monitore. Doma pozuivam min jas aby mi to netahalo oci v praci je svetlejsie tak asi 40%.


Led podsvietenie ma buducnost (pokial nezlacnia OLED) ale musi byt podsvieteny kazdy pixel zvlast. Sucasne pouzitie kde su ledky iba naboku rovnako ako trubice je jediny prinos nizsia spotreba. Takze je to cele iba PR.
Neregistrovaný (0)|7.5.2010 18:27
V poslední době nekupuji nic, nějak nemám náladu. Také se mi zdá, že tento web jde odborností dolů, vše se tu řeší až na moc uživatelské úrovni. Mám 3,5let starej 225bw se špatným podstvícením už v té době, TN to je, ale měnit to budu asi za 2roky. K tomu mám plátno na projekci a kupovat budu asi časem nějaký pevný disk. A toho samsunga mám staženýho v modu magic bright na režim text, protože to, co je potřeba jsou pěkné barvy, které TN nemá, a ne vypalování zraku.
balian (0)|7.5.2010 19:51
Mam uz vyse rok a pol HP LP2475w a som s nim spokojny, kupovat nejaky "LED" monitor urcite kupovat nebudem, lebo presne, ako vacsina ludi tu poznamenala, kupit kvalitny LED monitor, minimalne s PVA alebo IPS, za priatelnu cenu je nemozne. Aspon o takom monitore neviem. Vacsinou ich ceny zacinaju nad 1000 euro bez DPH. Pre drvivu vacsinu ludi su aj podobne monitory ako mam napriklad aj ja "zbytocne drahym luxosom". Ono vascinou ak nepouzivaju PC na pracu v CAD alebo DTP programoch, to ani nevyuziju a tie fotky co si na tych monitoroch pozeraju su dostatocne farebne....
A ak uz budem vymienat monitor, tak dufam ze uz si budem vyberat z OLED displejov... jedine este taka 27-cka s rozlisenim 2560 x 1600 ( resp. 2560 x 1440) by vedela na mna urobit dojem.
mondzi (1)|7.5.2010 20:30
Sice tu vsetci tie LED odpisuju, ale neviem kolko ludi ich naozaj videlo a moholo porovnat obraz. Mam v praci novy iMac s 21.5"(rozlisenie 1920 x 1080) LED displayom a lepsi obraz som zatial nevidel. Podsvietene je to uplne rovnomerne, farby su perfektne aj na plnom jase (neda sa to "prepalit"), akurat je to leskle...a co som pozeral, tak ten samotny display stoji okolo 20k :)
Takze ano, planujem kupit takyto LED, ale ked bude rozumnejsia cena...
jrx (1880)|7.5.2010 20:45
[quote=mondzi;373720]lepsi obraz som zatial nevidel.[/quote]

Protože asi poprvé v životě sedíte před IPS displejem.

btw. TN LED < S/E-IPS CCFL (nebo S-PVA)
Richmond (8084)|7.5.2010 20:50
[quote=mondzi;373720]... iMac s 21.5"(rozlisenie 1920 x 1080)...[/quote]
To bude taky tim, ze je to SIPS, ostatne o jsem mel moznost videt tak se mi zdaji jeste lepsi nez Apple Cinema 24" ;)
Woyta (284)|7.5.2010 21:32
HP2475W
Za rok a pul 5688 hodin v domacich podminkach a PC pouzivam jen ja.
Ne opravdu nechci downgradovat na TN s LED.
Boguš (54)|7.5.2010 21:59
[quote=George 3D;373613]Zrovna jsem chtěl napsat skoro to samé, taky mě vadí ta záplava "LED monitorů". U reklamního letáku nad tím ještě mávnu rukou (i když by se to dalo brát jako klamavá reklama), ale u média, které má zaměření na PC bych čekal trochu víc profesionálnosti.[/quote]

Přesně tak.
Blbé však je že sami výrobci to jako LED Tv začali nazývat.


Navíc je to určitý paradox. Věřím tomu, že na serveru (časopisu) pro totální laiky (ne lamy, laik ještě není lama a naopak ;) ) by to nazvali přesně, aby pro své čtenáře se jevili odborně, a zde "Nejčtenější český odborný e-magazín" to tak napíše právě proto aby vyhověl mluvě masy ...

Zamiloval weby s jasný názorem. Weby nepíšící o všem jen proto aby je někdo četl. Weby jejichž názor často bývá jednostranný, zaujatý, nesprávný až zvrácený (RH :) ) Např. Radek Hulán. Jeho názor mu neberu a velmi rád si ho přečtu. Nemusím s ním souhlasit, může mne dokonce i prudit ale prostě je tam jasné stanovisko, jasný postoj.
Nebo DD Stach, je vyhraněný a zaujatý, a co jako?

Jde o to že mám mozek a vlastním usudkem si SÁM UDĚLÁM SVŮJ NÁZOR.
Tím že vím, že autor má slabost pro danou věc, není toto problém odfiltrovat a je až s podivem, že v těchto článcí bývají jedny z nejlepších informací ...

Jen HLUPÁCI SE S NIMA HÁDÁJÍ ...

Opakem jsou povrchní tendenční články o rozmatlaném guvně, napsané profesionální novinářským jazykem, na které nikdo nic nemůže namítnout protože jsou o ničem, často převzaté, jen přeložené, bez jakkéhokoli koření, bez chuti .... např Zive ...
Není v nich touha jít hlouběji pod povrch, dát si práci, najít fakta. Sice někdy lehce zneužitá, ale jsou tam a není problém si dát 1+1 dohromady ...

Jo a ty LED Tv ... píše se těším na xOLED ... :rolleyes: ... zas píšu nesmyslé :D
xmarek (1676)|7.5.2010 22:14
[quote=Richmond;373724]To bude taky tim, ze je to SIPS, ostatne o jsem mel moznost videt tak se mi zdaji jeste lepsi nez Apple Cinema 24" ;)[/quote]jj. teď jsem se díval na specifikaci toho iMac-u. Apple umí! :thumb
Neregistrovaný (0)|7.5.2010 22:59
Hulána si také rád přečtu. Je nám jasné, že je to tak trochu nácek, ale prostě další z těch, co se těžko smiřují s faktem, že se narodili do tohoto státu. Pokud píše o normálních věcech, je to OK, ale jakmile tam má tu svou sekci s těmi vztahy, tak děs. Říkal, že měl stovky vztahů apod. Místy si myslím, že je totální magor, ale když nebudu brát v úvahu právě tuto sekci, tak jsou jeho články asertivně dynamické a agresivní. Celkově na něj jsou stížnosti, ale dobře se to čte a lépe, aby to bylo než ne. Lepší než zgelovaná buzna, co má "styl" . Už je mu přes 30 a za 50 let tu už nebude....to budou fóra plny diskutujících.
Richmond (8084)|7.5.2010 23:06
[quote=xmarek;373739]jj. teď jsem se díval na specifikaci toho iMac-u. Apple umí! :thumb[/quote]
+ to jeste krasne zabali. Tenkrat jsem mel spadeno na Cinemu (chtel jsem neco peknyho a hlavne sklo, to nabidne prave jenom Apple, Neovo ma pouze TNka :cry)... Skoda tech cen :hmm
tomasjerry (78)|8.5.2010 09:10
Hmm, ja ked vidim, ako nabadaju kupit tvz LED monitory beznych ludi, tak je mi zle. Problem je v tom, ze kazdu chvilku dostavam stupidne otazky typu: Tak vidis, OLED je uz tu a za aku cenu, ved je to lepsie nez moj 1/2 roka stary monitor a pod. Kebi aspon tak nezavadzali, ze to je nieco co nieje. Je to dalsia moznost ako sa zbavit starych TN panelov a vytazit z nich este maximum. Proste hroza. Nastastie som vsetkym pitajucim sa zatial vysvetlil, ako to je, ale mam dojem, ze si to nahram a budem im to pustat ako mp3.
Ahoj volam sa Tomasjerry, mozno si ma este pametas zo serialov ako posedenie pri pive v 1584442823.0, alebo ako som ti odviroval PC v 1 X 10 ^15.0. V tejto 20 minutovke ti predstavim klamstvo pod pojmom LED televizor...
tech7 (2)|8.5.2010 20:32
Když se objevili první "LED" TV, tak sem si myslel, že se konečně jedná o LED displeje, jaké bylo moje zklamání, když sem se dozvěděl, že jde jen o podsvícení. Nj, marketing, co by jsme mohli jiného čekat.

Já o monitoru s LED podsvícením uvažuji, ale ne z důvodu podsvícení, ale proto, že chci nový monitor. Zatím mám 17" CRT TARGA 1795A a trochu se LCD bojím, protože kromě ostrosti a velikosti je to krok k horšímu (mluvím o TN).

Uvažuji o těchto monitorech:
LG E2350T-PN - LCD monitor 23" 4 349,- Kč [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
LG W2286L-PF - LCD monitor 22" 5 280,- Kč [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

Jen se obávám, že budou zobrazovat méně barev. Podle stránek výrobce mají ty s LED podsvícením barevný gamut jen 68% RGB, oproti CCFL s 72%.
stude (9)|9.5.2010 12:48
Dva roky vlastnim 24" LG L245-WP, nemuzu na nej rict jedine spatne slovo, obraz po kalibraci uzasny, ze vsech uhlu konstantni obraz. Predtim jsem mel 20'' TN a TN uz nikdy:angry
Neregistrovaný (0)|9.5.2010 20:21
Tak určitě je lepší TN s LED než s trubicovým podsvícením.Jinak kdo chce slusnej monitor, tak si ho koupí za slušný peníze.Pro normální serfovaní a běžnou práci není pozorovací uhel a věrnost barev žádnej argument proti koupi LCD s LED.
Dojigiri (1629)|10.5.2010 09:45
Zatím mám doma asi 4 roky starej 20" Panasonic IPS a vcelku spokojenost, obměnu neplánuju, dokud nebude OLED.
Georginek (2957)|10.5.2010 19:07
No tak ja si k Vanocum nadelil [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] takze v dalsich 3 letech urcite o zmene neuvazuju. :)

Ale koupil bych si LED telku. To je urcite aktualnejsi
Neregistrovaný (0)|11.5.2010 13:20
Mam PVA lenovo, a jedine, co mi trosku vadi, ze i pri jasu na 0 ten monitor porad hodne sviti. Doufal jsem, ze se ty trubice trosku unavi, ale po 2 letech porad svitej jako novy.
(zatim to resim tak, ze treba ve Firefoxu mam pluginy na zmenu barev - bily text na cernem pozadi...)

Takze pokud u LED bude moznost stahnout podsviceni na mnohem mensi minimum, nez u katodovych trubic, tak mozna o tom budu casem uvazovat.
Maxtor (321)|11.5.2010 20:11
Za sebe muzu rict jedine.. bez LED bych uz nekoupil.. menit proto ale ja nevim pul roku, rok stary modely zas tak nutne neni..
Neregistrovaný (0)|12.5.2010 08:26
CRT(trinitron) vyměním až za OLED, možná:)
athens (724)|12.5.2010 09:32
Uvažuji o koupi nového monitoru jelikož moje 17" LG rozlišení 1280x1024 není zrovna :cry A jestli to bude LED to si nechám tady určitě poradit :thumb
Neregistrovaný (0)|12.5.2010 13:06
[quote=Neregistrovaný;374633]CRT(trinitron) vyměním až za OLED, možná:)[/quote]

Tiež mám CRT /trinitron/ a to EIZO. Úplná spokojnosť. Síce má odber 95W, ale návratnosť
za elektrinu za 10 či viac rokov, to už tu asi ani nebudem. Výmena, len ak sa pokazí.
MiR (5)|14.5.2010 11:47
Obávám se, že to, co je z reklamních důvodů vydáváno za LED monitor je ve velké většině jenom běžný LCD monitor, kde postranní trubice vyměnili za LCD zářiče. Podstatně kvalitnější je, když je pod LCD displejem matice z LED, vždy pod každým bodem jedna. Jenže to stojí o řád víc.
czhunter (775)|14.5.2010 12:12
[quote=MiR;375165]Podstatně kvalitnější je, když je pod LCD displejem matice z LED, vždy pod každým bodem jedna. Jenže to stojí o řád víc.[/quote]Hlavně nechápu, jak bys to vyrobil. I nejmenší SMD LED (jestli existují i jiné menší typy, tak se nechám rád poučit) mají rozměr 0,5 * 0,5 mm, což je MNOHEM víc, než potřebuješ na nějaký rozumný rozlišení, pokud se nebavím o panelu o úhlopříčce 100 palců.

No, vlastně ještě OLED, kde se ty LED tisknou ... ale všichni víme, že to není záležitost pro příští tři roky.

Za mně - chystám se koupit nový monitor(y) a ve výběru mám jedny z těch nových levných 22/23' *IPS, to jestli mají CCFL nebo LED podsvícení mě ani trochu nezajímá, zajímají mě výsledky (jas, homogenita, ...).
ICEBOSS (3435)|30.8.2010 23:29
Je mi zcela jedno, co ma monitor pod povrchem, pokud ma kvalitni obraz. LED je mi sympaticke, ale kupovat si TN led monitor nebo predrazenou telku behem LED manie je blbost. O 24" LCD uvazuju, nicmene homogenita podsviceni a cerna barva asi ani za 13000 Kc nebudou tak dobry jak mam ted na 22" CRT.
Richmond (8084)|31.8.2010 00:48
[quote=czhunter;375169]Hlavně nechápu, jak bys to vyrobil.[/quote]
Ale do toho bych asi šel :thumb
linmer (2)|18.10.2010 16:32
Prosím odborníky o radu. Po 4 letech provozu mi odešlo CCFL podsvícení na LCD monitoru. Koupil jsem si tedy monitor LG E2240 s LED podsvícením a snad vydrží déle. Monitor používám čistě na kancelářskou práci, takže úhly zobrazení a barvy mě nějak nebolí, ale zarazilo mě, že z levé hrany LCD panelu vychází o poznání vyšší jas. Četl jsem , že LED podsvícení se rozvádí ze spodní a horní strany LCD panelu, tak tam bych zvýšený jas pochopil, ale proč u mně je to z levé strany? Co myslíte, je to vada na reklamaci?
Předem děkuji za informace.