Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

trochu odevšeho...

Lukáš 85 (132)|9.5.2010 21:35
Zdravím přátelé...mám dotaz ohledně paměti procesoru L3. Jakou roli a vliv má její (ne)přítomnost? Jak se toto projeví při hraní her a grafických pracech? Platí stále, že pro hry jsou lepší procesory s vyššími frekvencemi? Např. 2x 3,2 GHz je lepší než 3x 2,7GHZ a toto je lepší než 4x 2,3GHz ? Dále: je patrný výkonostní propad při umístění AMD prosesoru typu AM3 do desky AM2+? Další dotaz se týká poměru stran u monitorů. Je pravda, že většina her je určena pro rozlišení 4:3 a 16:10? Když bych chtěl nový monitor mám se tímto aspektem zabývat? Nebo je už 16:9 i ve hrách standard? Dále: pokud nebudu zahrnovat jiné aspekty- je grafická karta ATI Radeon HD 4830 512MB schopna ,,uživit" 24 palcový monitor pokud jsou kriteriem hry typu Crysis? Děkuji za vaše odpovědi..Lukáš
czhunter (775)|9.5.2010 21:58
1) Ad L3: najdi si jakoukoliv recenzi, kde je Athlon a Phenom a máš jasno hned.

2) Ad jádra: najdi si jakoukoliv recenzi, kde je X2, X3 a X4 a máš jasno hned.

3) Ad AM3/AM2+: Ne, není

4) Ad poměr stran monitoru: nejspíš to pravda je, ale není to moc důležité kritérium pro výběr čehokoliv. 16:9 už dávno je standard.

5) Ad 4830: Nejspíš je, ale nejlepší volba dneška to není.
Lukáš 85 (132)|13.5.2010 07:44
ok, díky..pokud jsem to dobře pochopil, tak přítomnost L3 paměti je jen nepatrně znát, pro uživatele jakým jsem bych na ni netrval. To se týče počtu jader, v některých aplikacích a pár hrách je větší počet jader výhodou. Obecně pro hry je to tak půl na půl. Takže pro mne by bylo patrně nejvýhodnější 3 jádro s vyšší frekvencí nebo cenově srovnatelné 4 jádro s nižší frekvencí. U monitoru budu brát poměr stran obrazu pouze orientačně a kvalitní monitor nebudu odsuzovat když bude 16:9 a ne 16:10.
johny__g (6387)|13.5.2010 08:39
[quote=czhunter;374066]4) Ad poměr stran monitoru: nejspíš to pravda je, ale není to moc důležité kritérium pro výběr čehokoliv. 16:9 už dávno je standard.[/quote]

Doplnil bych - bohužel. 16:9 se nám snaží výrobci vnutit, protože je to "HD" nebo "FullHD", přitom kromě filmů nevhodné na cokoli. Je to prostě úzká nudle a obzvlášť u notebooků mě tohle rozlišení dost irituje. Bohužel, vše je o penězích a je levnější vyrobit monitor 16:9 než 16:10 (celková plocha je menší ale úhlopříčka v palcích zůstává).
Lukáš 85 (132)|21.5.2010 20:48
tak jsem koukal po cenách amd procesorů a mám favorita-zatím mi zvýší výkon a později mi platforma AM3 snad poskytne možnost vylepšení. Takže jsem vybral [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] neboli AMD Athlon II X3 435. Jen k tomu potřebuji poradit desku. Jedinou podmínkou je nízká cena, použití pamětí typu ddr2 ve 4 a více slotech s minimální velikostí 6 GB. Nechci grafický čip, budu používat přídavnou grafiku. Značka ani chipset nerozhoduje. Obecně jako laik bych bral [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ale mám obavy, že ani jedna nepodporuje mnou vybraný procesor byť jsou pro socket AM3.
matyyy (2527)|21.5.2010 20:57
[quote=Lukáš 85;376788] Obecně jako laik bych bral [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] nebo
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste] , ale mám obavy, že ani jedna nepodporuje mnou vybraný procesor byť jsou pro socket AM3.[/quote]
z těch 3 tu msi // edit msi má ddr3 takže [odkaz, pro zobrazení se přihlaste]
ty 2 předchozí maj nic moc chipset (dost možná je to reinkarnace mcp61, ketrý je tu asi 5let)
s podporou cpu nebude problém
Lukáš 85 (132)|21.5.2010 21:02
v základních deskách se vůbec nevyznám, mate mě, že když je pro socket AM3 tak nejsou uvedeny podporované AMD procesory s označením II.:notsure
matyyy (2527)|21.5.2010 21:10
[quote=Lukáš 85;376790]v základních deskách se vůbec nevyznám, mate mě, že když je pro socket AM3 tak nejsou uvedeny podporované AMD procesory s označením II.:notsure[/quote]
to maj v alfacompu fakt blbě
takže pro podporu cpu koukat na web výrobce desky ten to tam má vždycky uvedený
Lukáš 85 (132)|21.5.2010 21:19
jo, ten Asrock A770DE+ vypadá k světu. Není podmínkou nákup os alfy, můžou být i ostatní e-shopy. Nějak si to projdu.Děkuju :thumb