Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: bluetooth

Neregistrovaný (0)|14.5.2010 15:19
Jméno tazatele: Neregistrovaný

Znění dotazu:
Zdravím,
mám notebook, který má bluetooth. Pořídil jsem si nově telefon který také obsahuje bluetooth.
Jak mám nyní poslat z pc do telefonu nějaký soubor? (aplikace, hudba atd.)

Je na to potřeba nějaký speciální program, nebo to zvládnou wokna?
Jak na to?
Předem díky za jakoukoliv radu.

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Richmond (8084)|14.5.2010 15:25
Pravy cudlik na souboru > Odeslat > Bluetooth > najit telefon a odeslat ;)
Neregistrovaný (0)|14.5.2010 15:30
Ano, toto mě napadlo jako první, bohužel v menu odeslat není možnost bluetooth.
kevin00 (10238)|14.5.2010 15:42
Máš bluetooth na ntb zapnut (s největší pravděpodobností bude nastavení v ovládacích panelech) ? V Trayi by měla být také zobrazena malá ikonka bluetoooth a přes její kontextovou nabídku vyvolanou pravým myšítkem lze vyhledat nové zařízení ?
Neregistrovaný (0)|14.5.2010 16:44
V Trayi právě žádná ikonka není.
Je to nějaké divné.

Ale jednou, když mi známý posílal z mobilu soubor do notebooku tak bluetooth fungoval.

Není potřeba nějaká aplikace?
kevin00 (10238)|14.5.2010 16:45
O jaký ntb se jedná ? Aplikace k tomu není potřeba, stačí mít nainstalované drivery a bluetooth zapnout (softwarově/hardwarově).
Neregistrovaný (0)|14.5.2010 19:09
Toshiba satellite A200 1S9.
Na notebooku je "přepínač bezdrátové komunikace", ten mám ale samozřejmě zapnutý...
kevin00 (10238)|14.5.2010 20:03
Stáhni si ovladače bluetooth, nainstaluj je a v ovládacích panelech by se Ti měla objevit ikona bluetooth. Poté zkus vyhledat nové zařízení.
Neregistrovaný (0)|15.5.2010 07:36
Tu ikonu tam mám, ale když dám "přidat bezdrátové zařízení" tak mi to neukáže žádné zařízení i když mám na telefonu zapnutý bluetooth.
Neregistrovaný (0)|15.5.2010 09:22
Jen pro jistotu upozornim, ze v telefonu musi byt Bluetooth nejen zapnuty, ale take docasne pro cas vyhledavani nastaven do rezimu "pro ostatni vyditelny". Nejlepsi je pouzit Atomaticky mod, ktery se po nejake dobe - vetsinou 5min sam prepne zpet do "neviditelneho" modu a nemusi na to clovek myslet a prepinat to zpet.
Neregistrovaný (0)|15.5.2010 16:05
To samozřejmě mám v telefonu taky nastaveno...
kevin00 (10238)|15.5.2010 19:35
Lze telefon spárovat s jiným zařízením a lze ntb také spárovat s jiným zařízením ?
Neregistrovaný (0)|16.5.2010 18:34
kevin00: Nemám bohužel jak vyzkoušet. Na ten návod mrknu, díky. Problém je asi v tom, že se mi na liště vpravo nezobrazí ta ikonka bluetooth.
Richmond (8084)|16.5.2010 18:56
Mas ve Spravci zarizeni spravne nainstalovany BT?

Neregistrovaný (0)|18.5.2010 15:40
No řekl bych, že ten "přepínač bezdrátové komunikace" co je na boku notebooku, zapíná bezdrátovou komunikaci obecně, čili i wifi i bluetooth.
Takže ještě někde v systému musí být něco na zvlášť zapnutí bluetooth a wifi.

Zapnul jsem si tedy vyjímečně "toshiba flash card", což jsou takové výsuvné kartičky, které se zobrazují na horní straně obrazovky. (nevím jestli někdo víte o čem mluvím :D )
Pomocí tohoto si můžu zapnout bluetooth, wifi a plno různých věcí notebooku tímto ovládat (buď myší nebo pomocí fn+F1-F12). Prostě taková hovadinka od toshiby.

Tyto kartičky jsem ale už dávno v msconfigu zakázal, aby se automaticky nespouštěli po startu, jelikož zbytečně mi běží další program navíc a žere ram a cpu, ale hlavně mi tam zavazí, jelikož jedna karta je z nepochopitelných důvodů větší a hodně vyčnívá což mi vadí třeba u prohlížeče kde mám taby až nahoru (bez té title lišty.) (asi nějaký bug)

Ale vyjímečně jsem si je zobrazil a pomocí toho zapnul bluetooth (a vypnul wifi, kterou nepoužívám, ale byla omylem zapnutá). Pak se mi vlevo v liště zobrazila ikonka.

Teď i když mám vypnuté ty "flash card", tak se mi tam zobrazuje ta ikonka po startu systému vždy.

Problém je v tom, že to menu a všechno vypadá uplně jinak než v tom návodu, ale hlavně je vše v angličtině :( , čemuž nerozumím.

Kde ale mohu v systému zapínat a vypínat bluetooth a wi-fi? Jde to ještě jinak, než přes ty přiblblé kartičky?
kevin00 (10238)|18.5.2010 15:49
Nyní jsi bluetooth povolil a můžeš si připojit nová zařízení. Na ikonku klikni pravým myšítkem a vyber Start bluetooth device. Tím zapneš bluetooth adaptér a můžeš vyhledat nové zařízení.

BTW: Jinak zřejmě bluetooth nepovolíš, než-li přes software Toshiba, např.: HP mají podobnou utilitu, pomocí níž také zapneš/vypneš bluetooth.
Neregistrovaný (0)|18.5.2010 15:52
Jinak ten bluetooth manager, co se mi teď zobrazuje v liště se mi přidal i do složky po spuštění v nabídce start, proto se teď spouští při každém startu.
Ten zástupce se tam už asi někdy vytvořil dávno, jenže já jej asi smazal, aby se mi to nespouštělo po startu a aby to neubíralo ram a cpu.
Neregistrovaný (0)|18.5.2010 15:56
"BTW: Jinak zřejmě bluetooth nepovolíš, než-li přes software Toshiba, např.: HP mají podobnou utilitu, pomocí níž také zapneš/vypneš bluetooth."

To je u každého notebooku jiné? Já myslel že to je ještě někde v systému a né že to je u každého notebooku jiné.

Jinak jak je to u bluetooth s bezpečností? Protože třeba wifi je třeba zabezpečit, aby se mi tam nemohl někdo jiný nabourat, popřípadě sledovat nebo podvrhnout data.
Jak je to u bluetooth? Jak ten to má s bezpečnosti? Je třeba taky něco ponastavit?
kevin00 (10238)|18.5.2010 16:32
Stačí BT zapnout, jen když chceš něco přenést a povolit pouze známá zařízení ;)