Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

ZyXEL P660RU-T3 (Combo USB + 1xEthernet)

K.ats (156)|27.5.2010 11:25
Zdravím, nedávno jsem přeinstaloval švagrovi PC a dal jsem mu tam W7 (předtím XP). Po této změně nastala jedna nepříjemná záležitost. Pro připojení k internetu využívá modem od O2 - ZyXEL P660RU-T3. Od tohoto modemu mu vede do PC kabel s USB, do druhého PC v prvním patře vede klasika UTP. Vždycky když vypne svůj PC (USB), tak přestane jít internet do druhého PC (UTP) - ječtě to více specifikuji, když vypne svůj PC (USB) a druhý PC (UTP) je zaplý tak internet jede, dokud se nevypne a pak už tam internet nejede dokud se zase nezapne PC, kde je USB připojení.

Je to docela zvláštní. Ještě dodám pár poznatků/faktů:

- ovladače pro tento modem jsou (jsem našel) pouze pro XP
- určitě by pomohlo prohodit přípojky, protože u druhého PC jsou XP, ale dispozičně to bohužel nejde
- myslím siž, že je to těmi slávnými novými windowsi, u kterých je jinak řízená spotřeba a vypínání periferií apod., zkoušel jsem i v možnostech napájení vypnout volitelné pozastavení zařízení USB - bez úspěchu

Teď jako nouzovka se musí vždy před vypnutím PC vytáhnout USB, aby na druhém PC jel internet.

Myslíte, že by to šlo nějak vyřešit, či už to má tento modem za sebou a na Win 7 nepůjde přes USB?

Ještě na závěr otázka. Dá se koupit libovolný wifi router, který by se vyměnil místo starého modemu a nastavit pro O2? Jejich modemy mě přijdou předražený a zbytečný kupovat, ale nevím, zda jde koupit něco jinýho a hlavně jak to nastavit?

Díky za rady.
zsdx (2098)|27.5.2010 13:26
[quote=K.ats;377937]Zdravím, nedávno jsem přeinstaloval švagrovi PC a dal jsem mu tam W7 (předtím XP). Po této změně nastala jedna nepříjemná záležitost. Pro připojení k internetu využívá modem od O2 - ZyXEL P660RU-T3. Od tohoto modemu mu vede do PC kabel s USB, do druhého PC v prvním patře vede klasika UTP. Vždycky když vypne svůj PC (USB), tak přestane jít internet do druhého PC (UTP) - ječtě to více specifikuji, když vypne svůj PC (USB) a druhý PC (UTP) je zaplý tak internet jede, dokud se nevypne a pak už tam internet nejede dokud se zase nezapne PC, kde je USB připojení.[/quote]
Nemas nastaveno 'Demand dial'?

[quote]- určitě by pomohlo prohodit přípojky, protože u druhého PC jsou XP, ale dispozičně to bohužel nejde [/quote]
Jsi si jisty? Slo ti to predtim na obou PC, kdyz tam byla XP?

[quote]Ještě na závěr otázka. Dá se koupit libovolný wifi router, který by se vyměnil místo starého modemu a nastavit pro O2? Jejich modemy mě přijdou předražený a zbytečný kupovat, ale nevím, zda jde koupit něco jinýho a hlavně jak to nastavit?[/quote]
Libovolny WiFi router ne, musi mit ADSL modem (cca od 1.100,-). Nejlevnejsi bys mel obyc. switch (cca 250,-) a dalsi UTP kabel (20,-) do noveho PC.
K.ats (156)|27.5.2010 16:04
[quote=zsdx;377951]Nemas nastaveno 'Demand dial'?[/quote]
Tak tohle opravdu netuším co je:notsure

[quote=zsdx;377951]Jsi si jisty? Slo ti to predtim na obou PC, kdyz tam byla XP?[/quote]
Ano, u tehlé věci si jistý jsem. Předtím to právě fungovalo bezproblémů.

S tím switchem mě to nenapadlo. Možná ještě tak by to šlo řešit.
zsdx (2098)|27.5.2010 16:49
[quote=K.ats;377981][QUOTE=zsdx;377951]Nemas nastaveno 'Demand dial'?[/quote]Tak tohle opravdu netuším co je:notsure[/QUOTE]
Demand dial v tomto pripade znamena, ze ADSL neni pripojeno trvale, ale pripojuje se na vyzadani nektereho z PC. Ale jelikoz ti to predtim chodilo bez problemu, hadam, ze to mas vypnute.