Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Základní desky: Upgrade biosu

Neregistrovaný (0)|2.6.2010 18:00
Jméno tazatele: Vialli

Znění dotazu:
Zdravim. Po uspesnom upgrade biosu zakl. dosky mam jeden problem. Pc nenastartuje bez toho, aby som nevosiel do biosu a neulozil nastavenia. Proste vypnute pc zapnem a po zobrazeni loga vyrobcu dosky zostane cierna obrazovka. Ked vsak stlacim "Del", vojdem do biosu a bez akehokolvek zasahu do nastaveni stlacim F10 (ulozit a odist), pc normalne nabehne a funguje bez problemov. Takisto restart pc je bezproblemovy. Len ked pc vypnem, tak uz ho nezapnem bez toho, aby som zase nevosiel do biosu a stlacil F10.
Neviete niekto, cim to moze byt prosim?

HW a SW počítače jehož se dotaz týká:
Richmond (8084)|2.6.2010 18:07
Nastaveni hodin si pamatuje i po vypnuti? Pred samotnym flashovanim biosu doporucuju vratit hodnoty na default (F5), ulozit a pak flashnout. Po flashnuti opet natahnout default hodnoty (F5) pak by nemel byt problem...
Neregistrovaný (0)|2.6.2010 18:16
V prvom rade dakujem za odpoved. Ano vsetky nastavenia si pamata. Baterku som teda ako problem vylucil. Upgrade podla mna prebehol bez problemov. Utilita od vyrobcu dosky hlasila uspesny upgrade a restart pc. Ak by bol problem pri flashovani, pc by mi asi vobec nenabehlo, alebo sa mylim?
Richmond (8084)|2.6.2010 18:26
Jj, pc by bud nenabehlo vubec nebo by si reklo o boot block recovery (AMI bios). Flashoval jste z utility vestavene primo v biosu (ALT-F7 tusim) nebo z Windows? Doporucil bych prvni moznost. Samozrejme flashovat podle dokumentace - nektery verze nelze flashovat rozvnou prave diky upgradu flashovaci utility
Neregistrovaný (0)|2.6.2010 18:35
[quote=Richmond;379320]Jj, pc by bud nenabehlo vubec nebo by si reklo o boot block recovery (AMI bios). Flashoval jste z utility vestavene primo v biosu (ALT-F7 tusim) nebo z Windows? Doporucil bych prvni moznost. Samozrejme flashovat podle dokumentace - nektery verze nelze flashovat rozvnou prave diky upgradu flashovaci utility[/quote]

Flashoval so z windows pomocou utility vyrobcu, konkretne MSI Live update. Nemam totiz floppy jednotku a o inej moznosti neviem. Na stranke vyrobcu som sa docital len o tychto dvoch moznostiach ( disketa, windows). Postupoval som presne podla pokynov a flashovanie bolo, ako som uz pisal, ukoncene hlasenim o uspesnom flashnuti. Ja hlavne nerozumiem tomu, preco system nabehne po opatovnom ulozeni nastaveni biosu. Bez toho, aby som v nom cokolvek menil. Nerozumiem tomu. Nie je to moj prvy upgrade biosu (asi 5-6) a nikdy som nemal podobny problem. Vlasne som nikdy nemal ziaden problem ani pri upgrade biosu ani pri firmware...
speedsnail (4876)|2.6.2010 18:45
Může to být i chyba teto verze biosu. Jaké problémy byly důvodem k upgrade? Třeba by stačilo se vrátit na předchozí verzi, pokud tomu tedy objektivně nic nebrání.
Neregistrovaný (0)|2.6.2010 23:10
[quote=speedsnail;379324]Může to být i chyba teto verze biosu. Jaké problémy byly důvodem k upgrade? Třeba by stačilo se vrátit na předchozí verzi, pokud tomu tedy objektivně nic nebrání.[/quote]


Uf. Tak a mam to! Najskor odpoviem. Dovodom na upgrade biosu bola kupa noveho procesora, ktory doska nerozpoznala so starym biosom. Slo o upgrade biosu z verzie 1.0 na verziu 1.2. Ta vsak sposobovala moje problemy. Vdaka Vasej rade som sa rozhodol flashnut bios 1.1. Z windowsu sa mi to nepodarilo, kedze ziadna z pouzitych utilít mi nedovolila flashnut starsi bios na novsi. Neviem, ci je to sposob ochrany, alebo som nieco robil zle ja. V kazdom pripade som si (kedze nemam disketovu mechaniku) vytvoril bootovaci usb kluc a z dosu sa mi podarilo flashnut bios 1.1. Problem vyrieseny vsetko funguje ako ma. Stalo ma to 8 hodin zivota, ale opat som o nieco mudrejsi :-) Chcem sa Vam podakovat za rady a snahu pomoct. Dakujem.
speedsnail (4876)|2.6.2010 23:26
Ano je to (dle mě stupidní) ochrana.. utility standardně nepovolí flash starším biosem a je potřeba to vnutit (např právě z dosu).

GJ, hlavně že to chodí.