Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Uz fakt neviem aky Router

Error666 (38)|2.6.2010 20:07
Caute kamarat si kupil notbook Lenovo ideapad G550 (dik za pomoc s vyberom) a za posledne drobne co mu ostali chce router max do alebo okolo 1000Kč/sk/33E. Ja sa moc nevyznam ale radil som počkat do dalšej vyplaty a za asi 2000 kupit bud od Asus, D-link, Tenda. Študoval som tu prispevky:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/48215-vyber-routeru
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/46799-wifi-router-tenda-w311r
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/47378-tenda-w311r-a-velky-ping

Ale uz som z toho debil v jednom to je fuj a v dalsom zas to je dobre!!! Bola tu recenzia na tendu W306 celkom sa mi pozdaval a aj ten W311R+ co bol s nim v teste a v diskusii som sa docital o citujem: značky TP-Link, třeba tenhle TL-WR1043ND se 1Gbit porty, 300Mbit pro Wi-Fi, USB portem pro disk v ceně 1270,-Kč s DPH. Ako cena 1200 za 1GBit, nko tusim aj USB (predpokladam na P2P torent klienta) az velmi "vyhodna" cena. Neviem co je to za znacku ani ci sa to da v SR zohnat ale Asus nieco podobne predava za dvojnasobok!!! Ak môzete poradte!
Error666 (38)|2.6.2010 20:14
Ehm a požiadavky: v nutri ma dost stien ak bude chcet behat tak nieco s vykonom MIMO (toto tusim zvysuje vykon?), na tom notasi nko asi neni takze aj g by asi stacilo, ak by to malo P2P klienta na torenty a usb pre pripojenie externeho disku tak to uz by bolo moc asi v tejto cene (1000kc/sk) :))))
|Mio| (1333)|3.6.2010 09:15
Na tom notasu n-ku urcite je. MIMO zvysuje realnou propustnost i v zarusenejsim prostredi, takze je to urcite plus.

Gigabitove porty a USB jsou navic, ale TP-Link dela vice typu, pokud tyhle nepotrebujes vem WR841 nebo WR941
Error666 (38)|3.6.2010 11:22
Pozrel som sa este na ten notas a nko tam vraj je, hlavne by som nieco s vykonom lebo u neho doma to vyzera ako male bludisko (prisiel som k nemu a nemohol som trafit von z domu). A mozno by som radsej nieco menej vybavene s vykonom a inej znacky, o tomto tp-linku som nikdy nepocul a nerad by som aby mi tu potom plakal ze co za smejd som mu to odporucil ale ako som tu listoval na fore tak znacky su tu pestre takze povedat ze tento alebo tato znacka je nalepsia a bezporuchova je blbost. Tento TP-link TL-WR1043ND vyzera papierovo a cenovo az moc dobre a to sa mi tak trochu nepozdava ale zas ked je tam to MIMO tak to hadam dake slabucke nebude. Inak to usb to nieje pre P2P zdielanie ale asi iba pre obycajne data cez FTP alebo tak nie? Na stranke vyrobcu som sa tulal ale akosi som nenasiel zmienky o P2P, bittorrent client a podobne slovicka.
|Mio| (1333)|3.6.2010 21:43
Mam je vyzkousene a jsou spolehlive a vykonne.

Krom toho je to jediny vyrobce co dava do zakladu silnejsi anteny.
Doctor01 (400)|5.6.2010 07:44
Ahoj

Zalezi jake ma naroky, ale pokud mu staci obyc jednoducha vecicka, tak muze skusit napr [odkaz, pro zobrazení se přihlaste] a nebude ho to stat ani petikilo ...
Error666 (38)|7.6.2010 09:29
Nakoniec vzal tu W306 od TP-linku tieto WR841, WR941 zrovna neboli skladom a on nechcel vyčkavat ale zatial je spokojny, router za facku, jednoduche zapojenie aj nastavenie, takze vdaka za rady.