Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Hlášení - poškozený software nebo hardware

Neregistrovaný (0)|23.6.2010 07:36
Tazatel: Sue

Znění dotazu: Mám prosbičku, možná mi někdo bude vědět poradit. Syn špatně vypnul počítač, více se nedal normálně spustit, vypisoval hlášku o nouzovém režimu, že je poškozený software a hardware a přikazoval vložit inštalační CD. CD na Windows sme vložili, ale z počítače všechno zmizlo. Dokumenty, fotky, programy.
Co s tím? Dají se data ještě někde najít?

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: Počítač je dvojročný, SW je Windows Vista, AMD, víc si nepamatuju. Tento problém jsme měli asi pul roku po zakoupení. Byl zakoupen v Tescu, takže veškerou instalaci jsem prováděla sama. Děkuji.
kevin00 (10238)|23.6.2010 08:22
Jak jste postupovali po vložení CD do mechaniky ? Podle popisu mi přijde, že jste provedli čistou instalaci :notsure
johny__g (6387)|23.6.2010 08:23
CD jste vložili a co dál? Instalovali jste nově windows? Opravili stávající instalaci? Zformátovali disk? Teď dělá PC co? Najedou windows? Pokud jste disk zformátovali, tak je jasné že na něm nic nezůstalo. Dalo by se to obnovit, pokud se disk připojí k jinému PC a použije nějaký software na obnovu dat (GetDataBack apod.). Ovšem ideální by bylo, když se na to podívá někdo kdo tomu rozumí. Tohle je jako radit slepýmu jak něco najít v bytě, kde jsem v životě nebyl ...
Neregistrovaný (0)|24.6.2010 07:54
Děkuji za radu. Skutečne jsem asi provedla novou instalaci Visty.
Našla jsem dokumenty na C, pod názvem Windows old.
Fotky jsem našla, dokumenty otevřít nejdou. Hlavně mi jde o programy, antivirák, internet.
Momentálně nefunguje nic. Asi budu muset zavolat nějakého Iťáka.
athens (724)|24.6.2010 08:00
[quote=Neregistrovaný;383966]....Momentálně nefunguje nic....[/quote]

Co myslíte tím že nefunguje nic :notsure Když se rozepíšete tak poté snad nikoho volat nebudete :notsure Ale jestli opravdu nevíte co "děláte" tak radši volejte.
kevin00 (10238)|24.6.2010 08:10
Pod termínem "nefunguje nic" si představuji to, že programy prostě nejsou nainstalovány (čistá instalace) :notsure
Antivirový program doporučuji Avast a jako bránu firewall Comodo.
Pokud nezvládnete základní instalaci/nastavení zabezpečení a zákl. programů, doporučuji poprosit někoho v okolí, kdo má s PC větší zkušenosti a s instalací programů Vám pomůže.
zsdx (2098)|24.6.2010 10:14
[quote=Neregistrovaný;383966]Děkuji za radu. Skutečne jsem asi provedla novou instalaci Visty.
Našla jsem dokumenty na C, pod názvem Windows old.[/quote]

Klasika, na PC byla XP jako downgrade (samo,ze bez inst.media) a pri chybe si to reklo o CD... Neco mi to silne pripomina .. uz vim - musim se stavit u Petra S.
Neregistrovaný (0)|24.6.2010 14:47
No, antivir Avast jsme měli nainštalovaný, ale nikde jsem ho v těch souborech nenašla, byli tam i programy ze školy, co kluk potřebuje na informatiku , ty šli spustit. Tak za dva roky byl dost nacpaný, ale Office nešel nijak spustit.
No, základní funkce ješte zvládám, ale nejsem IT-ák. Navíc ta Vista byla největší hloupost.
Nemužu si pomoct ale XP mi vyhovovalo víc.
Raději zavolám někoho kdo tomu rozumí. Jen jak řeknu Vista, tak se do toho skoro nikomu nechce.
Ale děkuji za radu.
athens (724)|24.6.2010 15:24
[quote=Neregistrovaný;384039]...Jen jak řeknu Vista, tak se do toho skoro nikomu nechce....[/quote] :stupid tak to voláte asi na špatný čísla nebo ty "ajťáci" nejsou ***** :shut
kevin00 (10238)|24.6.2010 15:37
[quote=Neregistrovaný;384039]No, antivir Avast jsme měli nainštalovaný, ale nikde jsem ho v těch souborech nenašla, byli tam i programy ze školy, co kluk potřebuje na informatiku , ty šli spustit. Tak za dva roky byl dost nacpaný, ale Office nešel nijak spustit.
No, základní funkce ješte zvládám, ale nejsem IT-ák. Navíc ta Vista byla největší hloupost.
Nemužu si pomoct ale XP mi vyhovovalo víc.
Raději zavolám někoho kdo tomu rozumí. Jen jak řeknu Vista, tak se do toho skoro nikomu nechce.
Ale děkuji za radu.[/quote]

Programy Vám nejdou, protože nejsou nainstalované. Všechny potřebné programy budete muset instalovat znovu. Z adresáře Windows Old si můžete pouze "vytáhnout" soubory s daty, ale programy Vám fungovat nebudou.
Visty jsou celkem v pohodě+, osobně je mám na notebooku také a nijak výrazně si stěžovat nemohu. Pokud Vám někdo tvrdí, že s Vistou nejde nic dělat, tak je to proto, že to neumí, ne že by to nešlo ;)