Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

SMTP Server

Aytech (475)|25.6.2010 10:03
Zdravim,
Nevim presne jak to popsat, tan napisu co chci udelat ;)
Potrebuji vyuzit firemni server odchozi posty abych poslal zpravu pres CDO (VBScript). Je tam potreba definoval server odchozi posty, kdyz to delam doma tak to funguje (napisu server ISP)
V praci vsak pouzivame Lotus a zpravy jdou pres Domino server. Kdyz se podivam do nastaveni Lotus, vidim jmeno serveru ktery vypada jako xxxxxx.xx.com/S/jmenofirmy , pokud ho ale pouziji ve skriptu, nefinguje to, pise "The transport failed to connect to the server"

Neznam jak fungujou tenhle postovny servery, jde je pouzit jako smtp server?

Diky za kazdou radu
zsdx (2098)|25.6.2010 12:11
[quote=Aytech;384209]Kdyz se podivam do nastaveni Lotus, vidim jmeno serveru ktery vypada jako xxxxxx.xx.com/S/jmenofirmy , pokud ho ale pouziji ve skriptu, nefinguje to, pise "The transport failed to connect to the server"

Neznam jak fungujou tenhle postovny servery, jde je pouzit jako smtp server?

Diky za kazdou radu[/quote]

A co zadat server jen pomoci IP adresy /vnitrni/?
Aytech (475)|25.6.2010 12:17
[quote=zsdx;384236]A co zadat server jen pomoci IP adresy /vnitrni/?[/quote]

A jak zjistim ip adresu postovniho serveru? pokud pouziju nslookup tak mi ukaze defaultny server, ale nejsem si jisty ze je to co potrebuji...
zsdx (2098)|25.6.2010 12:56
[quote=Aytech;384240]A jak zjistim ip adresu postovniho serveru? pokud pouziju nslookup tak mi ukaze defaultny server, ale nejsem si jisty ze je to co potrebuji...[/quote]

Moznosti je nekolik
1.zeptat se IT oddeleni /nejednodussi/
4.odsledovat to pomoci TCPView nebo 'arp -a'
3.zkusit telnet na ten 'defaultni server' na port 25 /vsak co jineho je SMTP komunikace/
2.poslat si testovaci mail ven a prostudovat hlavicku
Aytech (475)|25.6.2010 13:13
Diky moc, asi zkusim se zeptat IT, co jsem dostal pres arp nefunguje taky :(
zsdx (2098)|28.6.2010 18:15
[quote=Aytech;384262]Diky moc, asi zkusim se zeptat IT, co jsem dostal pres arp nefunguje taky :([/quote]
ono pres arp jsi dostal tech adres pozehnane, co?
Co moznost 2?

Pro objasneni - cisla na zacatek jsem pridal proto, ze ty moznosti jsem jen tak vysypal z rukavu a pak mi nejak neslo Ctrl-C/X/V, tak jsem je 'seradil' takto, tzn. ze arp byla minena jako posledni /pro pokrocile/. I kdyz pomoci TPView by to melo jit znatelne lepe.
Aytech (475)|29.6.2010 07:43
TPView me ukazal adresu/IP, ale neslo to pouzit ve skriptu, furt hazelo chybu "transport failed to connect to server"
Pres nslookup jsem vyhledal mail exchanger - asi to je ono (TPView mi je ale neukazal, presto ze externi adresy zjistil take, divny), pri pouziti ve skriptu ale uz me jasne napsalo "Access denied" - nemam opravneni pro pristup na server.
To bylo jen tak pro zajimavost, doma ten smtp server znam, takze sranda to neni :D
Kazdopadne diky moc za rady!
zsdx (2098)|29.6.2010 09:25
[quote=Aytech;384983]TPView me ukazal adresu/IP, ale neslo to pouzit ve skriptu, furt hazelo chybu "transport failed to connect to server"[/quote]

A 'telnet IP 25' se pripoji? Resp. ukazoval TCPView u Notesu pri odesilani port 25 (prepni si pomoci Ctrl-R jmena na cisla)?
Taky pozor na antivir - napr. McAfee ma jmenny seznam procesu/programu s povolenym pristupem na SMTP.

[quote]Pres nslookup jsem vyhledal mail exchanger - asi to je ono (TPView mi je ale neukazal, presto ze externi adresy zjistil take, divny), pri pouziti ve skriptu ale uz me jasne napsalo "Access denied"[/quote]

To je nejspis nastavenim site - proc jit na server oklikou, kdyz ma vnitrni rozhrani? MX zaznam ukazuje VZDY venkovni adresu.
Aytech (475)|29.6.2010 11:27
Telnet sluzba je zakazana, a ani nemam opravneni spoustet sluzby, je to proste totalne omezeny, antivir je Symantec
zsdx (2098)|29.6.2010 17:44
[quote=Aytech;385039]Telnet sluzba je zakazana, a ani nemam opravneni spoustet sluzby, je to proste totalne omezeny, antivir je Symantec[/quote]

Nejde o sluzbu, ale o klienta - v prik.radku (ci Start-Spustit) se da telnet IP 25
Aytech (475)|30.6.2010 09:28
Hm, na 25 se nepripoji, pise "Could not open connection to the host", ale pres port ktery me ukazuje TPView to jde :notsure
Zkusim to dnes pouzit ve skriptu, jestli me dovoli poslat spravu jako Anonimous...

EDIT@: Ne, nefunguje, furt pise "Transport failed to connect to server"...