Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problém s admin učtem u windows 7

Kozic83 (9)|30.6.2010 01:03
Dobrý den koupil jsem si nový notebook s nainstalovaným windows 7 projel jsem tutorial a vytvořil uživatelský účet ale bohužel nemá administrátorské pravomoci takže nemužu nic instalovat ani nic konfigurovat... opravdu nevim co s tim na počítači je prostě jen jeden učet ale ten nemá admin schopnosti..přijde mi to celý dost nelogický..:confused::confused:
dik za jakoukoliv pomoc
Aytech (475)|30.6.2010 12:00
A kdyz klepnes pravym tlacitkem na instalacni soubor, a vyberes "Spustit jako spravce", funguje to?
Kozic83 (9)|30.6.2010 14:31
chce to po mě povolení správce..ale já spravce nejsem. a jinej učet sem nevytvářel ten notebook jsem včera spouštěl poprvé
Aytech (475)|30.6.2010 19:00
No a to povoleni da se odkliknout nebo to chce heslo? Pokud ano zavolej tam kde jsi ho koupil, aby ti to opravili ;)
Kozic83 (9)|1.7.2010 22:30
chce... takže musim volat tam kde sem to koupil? opravdu to nejde vyřešit jinak?:o
Aytech (475)|2.7.2010 19:24
No ja to vidim jako nejlepsi postup. Muzes treba prejinstalovat OS, nebo ten PC nejak hacknout, ja osobne bych proste zavolal na servis ;)
ex_ (170)|2.7.2010 20:51
Na tento počítač dát pravým, zvolit spravovat. > V levém sloupci zvolit Místní uživatelé a skupiny > otevřít uživatele . V pravém sloupci je účet administrator. Na ten kliknem pravým > vlastnosti > odškrtnem účet je zakázán, po té příp. nastavíme heslo. Po odhlášení je již účet administrátor funkční.

copy@paste google
|Mio| (1333)|4.7.2010 16:54
Nedelam si iluze ze by vyse uvedeny navod mohl fungovat z uctu jez nema administratorska prava.


Osobne bych to videl na reinstalaci systemu ze zalozni partition. Pri te reinstalaci se vytvori vzdy ucet s administratorskymi pravy a voli se i heslo pro uzivatele administrator.

Reinstalace OS se lisi od vyrobce notebooku, myslim ze u ACERu je to Alt+F10 pri prubehu POST, obvykle se ta funce jmenuje system recovery a tak podobne, kterou kombinaci klaves pouzit ti poradi Google.
astec (1823)|4.7.2010 17:42
[quote=Kozic83;385523]chce to po mě povolení správce..ale já spravce nejsem. a jinej učet sem nevytvářel ten notebook jsem včera spouštěl poprvé[/quote]

Pokud jsi instaloval NTB sám, tak ten účet co jsi zadal je automaticky Administrátorský
W7 Ti nedovolí aby jsi nemněl ani jeden admin účet

http://windows.microsoft.com/cs-CZ/windows7/How-do-I-log-on-as-an-administrator