Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová Grafická Karta

Arthinas (5)|7.7.2010 22:26
Dobrý den.Chtěl bych si koupit novou grafickou kartu,ale nevím kterou mi pc bude podporovat.
Sestava:
Základní deska-Gigabyte GA-MA78G-DS3H
Paměti-2x2GB
Procesor- AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5600+, 2906 MHz
Zdroj- ATX-400PNF
Monitor-Acer V193W
Cenu za kartu si představuji tak do těch 4000Kč,preferuji obě značky karet.
Předem děkuji za odpověď.
16cmfan (2153)|7.7.2010 22:51
Váš zdroj by mohol stačiť, len neviem v akom je stave (kondenzátory)... trebalo by ho rozobrať (kryt) a pozrieť sa na nich, či nie su vyteklé atď.

Doporučujem (aj vzhľadom na Váš procesor) HD5750, v prípade, že budete potrebovať aj nový zdroj tak aj takúto [odkaz, pro zobrazení se přihlaste].
hawkeye9898 (818)|7.7.2010 23:23
alebo troska prejst cez rozpocet a zobrat
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

+ zdroj co sem dal 16cmfan
[odkaz, pro zobrazení se přihlaste]

vide to na 4500, cize nieco nad ale nie zase extra moc nad
16cmfan (2153)|7.7.2010 23:52
K tomuto PC by podľa mňa stačila aj HD 5670 - ale lepšie by bolo zistiť zameranie - aké hry (náročne, alebo menej náročne hrajete, či ste akt. alebo občasný hráč, akú veľkosť monitora máte) Ak je Váš zdroj fortron, nemuseli by ste s največšou pravdepodobnosťou k HD 5670 a 5750 kupovať ani zdroj. Ale ako hovorím, je dobré skontrolovať jeho stav.
Arthinas (5)|8.7.2010 00:36
Velikost monitoru je 19,co se týče her tak bych si chtěl zahrat ty vic naročnějši a nejnovějši co tet vyšly.Zatím se na tom mem pc da zahrát malokterá hra a to s obtižemi,protože mam intengrovanou grafiku:
ATI Radeon HD 3200 Graphics.Co se tyče toho stavu zdroje tak se ho pokusim tedy zkontrolovat,a posléze dam vědět.
Arthinas (5)|8.7.2010 18:26
Takže zdroj se zdá byt v pořadku.Mluvil jsem ještě o tom s některýma známýma a 1 mi řekl že NVIDIA je lepši jako ATI které jste mi tady doporučovali.Někdo mi zas řekl že mam sáhnout vic do kapsy koupit 600W zdroj a ktomu nějakou grafiku za 7000Kč,ale ja si myslim že takhle drahou zaležitost zas nepotřebuju.Tak se vás chci zeptat jaký máte nazor na NVIDIA vs. ATI?
16cmfan (2153)|8.7.2010 18:32
[quote=Arthinas;387325]Takže zdroj se zdá byt v pořadku.Mluvil jsem ještě o tom s některýma známýma a 1 mi řekl že NVIDIA je lepši jako ATI které jste mi tady doporučovali.Někdo mi zas řekl že mam sáhnout vic do kapsy koupit 600W zdroj a ktomu nějakou grafiku za 7000Kč,ale ja si myslim že takhle drahou zaležitost zas nepotřebuju.Tak se vás chci zeptat jaký máte nazor na NVIDIA vs. ATI?[/quote]

Že ATi má aktuálne lepšiu ponuku GK kariet na trhu. Nejaký "profík" Ti môže povedať, že Nvidia je lepšia - Ok, klamať Ti nebude. Ale pozerá sa možno len na výkon... a to nie je vždy tá správna cesta. Na GK sa treba pozerať komplexne... spotreba/cena/výkon/hlučnosť/technológie atď. Momentálne proste doporučujem ATi, ak nemáte špeciálne požiadavky (rôzne aplikácie, ktore podporujú CUDA atď.)
kevin00 (10238)|8.7.2010 18:38
Koupit k tvému procesoru high-endovou grafickou kartu je holý nesmysl. To samé se zdrojem ... leda by jsi v nejbližší době plánoval kompletní upgrade sestavy. Jinak v tomto případě by procesor grafickou kartu "sakra" brzdil a investice do 600 W zdroje pro tuto sestavu naprosto k ničemu.
ATI vs NVIDIA ... nekonečná žabomyší válka :rolleyes: Momentálně nemá NVIDIA na trhu konkurence schopnou grafickou kartu, takže se vyplatí koupit graf. kartu ATI, která má momentálně o dost lepší provozní podmínky.
Kdyby jsi procesor trochu nataktoval, mohl by jsi zakoupit [odkaz, pro zobrazení se přihlaste], což je pro Tebe "maximum".
Pokud je zdroj v pořádku, tak sestavu i s novou graf. kartou utáhne v pohodě.