Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Přechod na Windows Vista?

Petr S. (1220)|29.3.2007 10:14
Plánujete někdy v blízké či vzdálenější době přechod na OS Windows Vista? Proč? Kvůli lepší funkčnosti, vychytávkám nebo snad vzhledu? Nebo zůstanete u starých dobrých WXP?

Já zatím přechod neplánuji, ale tento dosud nejdéle vyvíjený systém od MS se mi celkem líbí - zatím jsem sice neměl tu čest ho poznat blíže, ale podle různých recenzí a zkušeností jiných uživatelů se mi celkem zamlouvá, takže možná časem...
tgfh (2985)|29.3.2007 10:25
Vistu jsem měl někdy od ledna do března než jsem si koupil novou X1950GT, na které ještě nejsou drivery pro Vistu. Proto jsem zase přešel na XP. Nyní čekám na drivery a jakmile budou vydané, co nejdříve zase na Vistu přejdu.
Co mám teď už ty 2 týdny ty XP tak můžu říct že je Vista opravdu skvělý OS. :inlove

Samozřejmě chybičky stále nějaké jsou ale s novými a novými aktualizacemi těchto chyb rychle ubývá :thumb
mech13 (5526)|29.3.2007 10:26
urcite prejdu, jenom cekam jak skonci semestr nebo bude trochu vic volnyho casu
pas!k (3765)|29.3.2007 10:49
zatim cekam .. dost me odrazuji ruzne reakce problemy s driverama atd atd .. casem prejdu ale zatim ani nemam potrebu ..
SmartMole (297)|29.3.2007 12:40
Vistu (ulitmate verzi) jsem zkoušel, asi 3 týdny. Systém je to dobrý, pracuje se v něm perfektně, ale stejně jsem ji smazal, protože v současné době chybí drivery nebo jsou nedodělané. Co mi nejvíce vadilo, byly ubohé drivery nVidie, díky tomu nemožnost hardwarového přehrávání videa, nekompatibilita softwaru (vypínalo to aero), nenašel jsem program na změnu frekvence usb a pár dalších drobností.

Jinak je to opravdu kvalitní OS.

Takže si pěkně počkám minimálně do podzimu a pak si asi pořídím business verzi.
Federmann (36)|29.3.2007 14:34
Vistu mám již dva roky, první verze byly hrozné, ale Beta-2 a další již OK, největší nedostatek není, že chybí ovladače, ale že se většinou neumí nainstalovat, je nutno zapnout kompatibilitu, spouštět jako administrátor a často ještě přenestavit kompatibilitu, nějakých vlastních podprogramů samotné Visty. Problémy jsou jako u každého nového OS, o něco horší je to s ovladačema pro 64 bit. Vistu mám spolu s OF-2007 a je to skvělá volba.
Zeli (397)|29.3.2007 18:45
Ja si chci pockat az budou vychytany chybicky, ktery se urcite nejaky najdou a taky ted nemam stroj kterej bych chtel mucit Vistama, snad az bude novej...snad v budoucnu.
Aisicek (54)|29.3.2007 19:22
Uz som presiel :-) Zatial problemy s ovladacmi len minimalne. X-Fi este nefunguje na 100%, a MSI Btoes 2x faster nema drivery. Mam 64bit home Premium. Z coho som hodne prekvapeny tak je bezproblemovy chod TV karty Pinnacle PCTV 300i. Media center s nou chodi absolutne bez problemov.
SmartMole (297)|29.3.2007 19:44
[quote=Zeli]Ja si chci pockat az budou vychytany chybicky, ktery se urcite nejaky najdou a taky ted nemam stroj kterej bych chtel mucit Vistama, snad az bude novej...snad v budoucnu.[/quote]

Žádné mučení by to nebylo. Na Vaší konfiguraci by to běhalo naprosto v pohodě. Sám mám něco podobného, jen slabší CPU a GK.
Petr S. (1220)|30.3.2007 17:25
[QUOTE=SmartMole]Žádné mučení by to nebylo. Na Vaší konfiguraci by to běhalo naprosto v pohodě. Sám mám něco podobného, jen slabší CPU a GK.[/QUOTE]

Jo, to jo. Když jsem koukal na minimální požadavky Visty, tak jsem docela i čuměl :mistake CPU 800MHz (samozřejmě v té nejslabší podobě) :notsure O to jsou ale větší nároky na grafiku a na paměť...
Zeli (397)|30.3.2007 18:36
[QUOTE=SmartMole]Žádné mučení by to nebylo. Na Vaší konfiguraci by to běhalo naprosto v pohodě. Sám mám něco podobného, jen slabší CPU a GK.[/QUOTE]
Jasne ze by to chodilo, ale zatezovalo by ho to zbytecne moc, zatim mi stacej iXPecka - nemusim mit kazdej novej extraburt, jen abych byl "in".
joachimwedel (56)|30.3.2007 20:35
[QUOTE=Petr S.]Plánujete někdy v blízké či vzdálenější době přechod na OS Windows Vista? Proč? Kvůli lepší funkčnosti, vychytávkám nebo snad vzhledu? Nebo zůstanete u starých dobrých WXP?

Já zatím přechod neplánuji, ale tento dosud nejdéle vyvíjený systém od MS se mi celkem líbí - zatím jsem sice neměl tu čest ho poznat blíže, ale podle různých recenzí a zkušeností jiných uživatelů se mi celkem zamlouvá, takže možná časem...[/QUOTE]

Hodne penez za malo muziky.
Hps (107)|30.3.2007 22:23
Ja planuju prechod na Visty az po vydani prvniho service packu, az to v Microsoftu konecne doladi. A taky hlavne kvuli driverum, v soucasnosti je to bida. Takze cca za půl roku-rok.
BlackFrog (563)|31.3.2007 12:44
pockam cca tak rok, kdy se taky chystam na upgrade PC. v te dobe uz budou i vychytane vsechny problemy.
Abel (97)|31.3.2007 17:10
ja hodlam prejit urcite, ale nebudu si visty kupovat zvlast, ale koupim si je predinstalovane s novym notebookem. ale zrejme pockam az na sp1, chci s vistama mit co nejmin problemu.
Petr S. (1220)|1.4.2007 17:45
[QUOTE=Abel]ja hodlam prejit urcite, ale nebudu si visty kupovat zvlast, ale koupim si je predinstalovane s novym notebookem. ale zrejme pockam az na sp1, chci s vistama mit co nejmin problemu.[/QUOTE]

Máš recht, taky bych ho chtěl spíš jednou s noťasem. Pak to vyjde asi i v součtu na lepší peníze...
endivie (99)|1.4.2007 21:54
Mel jsem Visty s ATI. Presel jsem k nVidii a tim padem i zpatky na XP.Az nvidia doladi ovladace tak zpatky honem na Vista
Weslo (234)|2.4.2007 12:47
[QUOTE=SmartMole].... protože v současné době chybí drivery nebo jsou nedodělané. Co mi nejvíce vadilo, byly ubohé drivery nVidie, díky tomu nemožnost hardwarového přehrávání videa, nekompatibilita softwaru (vypínalo to aero), nenašel jsem program na změnu frekvence usb a pár dalších drobností.
[/QUOTE]

jsem na tom stejně
pas!k (3765)|2.4.2007 14:55
mate tu nekdo instalnuty zaroven xp a visty ? Dnes jsi jdu pro novy pameti a o vikendu asi testnu vistu ale chci zachovat i starej system .. Jsou s tim nejaky problemy ?
SmartMole (297)|2.4.2007 15:47
[quote=pas!k]mate tu nekdo instalnuty zaroven xp a visty ? Dnes jsi jdu pro novy pameti a o vikendu asi testnu vistu ale chci zachovat i starej system .. Jsou s tim nejaky problemy ?[/quote]

Já měl instalnuté win xp, vistu a open suse 10,2 a žádný problém.
Johnyn (8)|13.5.2007 14:30
Měl jsem XP + Vistu a problém nastal, až když jsem se chtěl zbavit Visty...Daj se nějak oddinstalovat?
Petr S. (1220)|13.5.2007 17:36
[QUOTE=Johnyn]Měl jsem XP + Vistu a problém nastal, až když jsem se chtěl zbavit Visty...Daj se nějak oddinstalovat?[/QUOTE]

No, řekl bych, že tak když zformátuješ oddíl, na kterým jsou nainstalovány... :)

BTW: Proč se jich chceš zbavit? Nesedly Ti?
Johnyn (8)|14.5.2007 07:18
No na C: - XP, na D: - Visty, když zformátuješ Dčko, tak na C maj stejně loader s výběrem OS a pěkně se to po...., že nenaběhne asi jedno. Řešení je při bootování stisknout F8, pak naběhne loader z XP. Bohužel se toho nedá zbavit ani obnovením původního boot.ini. Nakonec jsem musel zformátovat oba oddíly a znovu nahodit XP.

Visty přesto, že fungovaly bez problému - ovladače na vše (ATI, Creative), dokonce jsem rozběhl i ESI Juli@ s driverama pro XP, tak mi prostě zatim přijdou zbytečný, žádnej přínos pro mě nemaj. Časem na ně ale přejdu.
_Marduk_ (30)|19.5.2007 17:57
planujem visty ked vyjde sp1
home premium
lukas8000 (0)|16.7.2007 07:17
Pokud jde o Vistu tak nemam ani 1 problem a to je co rict kdyz uz mam ultimate plny Vecko(zadny DEMO).
Kdyz byla rec o XP tak nejdriv doporucuji tenhle program:Acronis True Image Home 10.0 pro zalohovani pred instalaci Visty tim spusobite ze nemusite znova instalovat vse co jste meli uz instalovany pro VELMI RYCHRY navrat do XP a vubec nemusite hrabat do nejakeho butu(boot.ini).

----->zpatky k

Acronis True Image Home 10.0:Tohle je fakt bezva program funguje i ve Viste -

Tady Vam davam adresu na stahnuti dema : http://www.sosej.cz/download.php?pid=3151&link=1

A sem zase nejakou povidacku o tomhle programu :

True Image umožňuje za pár minut obnovit PC do původního stavu. Díky technologii vytváření přesných obrazů disků obnovíte systém včetně aplikací, dat a nastavení do původního stavu. Software umožňuje vytvořit si záchranné médium, díky kterému obnovíte i holý počítač. Program je v češtině.
Zkušební verze funguje 15 dní.

HLAVNÍ VLASTNOSTI
* Online zálohování celých disků a diskových oddílů
* Obnova PC po havariích - i bez operačního systému
* Zálohování vybraných souborů a adresářů
* Klonování disku včetně operačních systému, nastavení a aplikací
* Uložení zálohy na lokální, síťový disk, CD, DVD, FTP, ZIP, JAZ
* Možnost vytvoření Záchranného média - CD, DVD, USB flash disk
* Připojení zálohy jako virtuální disk - pro čtení i záppis
* Záloha a Recovery manager na jednom médiu
* Offline zálohování Linuxových partition
* Přímé vypalování záloh na CD a DVD
* Podpora P-ATA, S-ATA, SCSI, RAID
* Možnost zaheslovat zálohu
* Plánovač záloh

NOVÉ VLASTNOSTI
* Zálohování konfigurace řady aplikací
* Samostatné zálohování hudby, videa a fotografií
* Zálohování Poštovních schránek a nastavení Outlooku
* Upozornění o provedené operaci na e-mail a Windows Pop-up oknem
* Podpora Windows Vista


Ale bacha mam nato jednu vychytavku kdyz ziskate z programu butovaci cd( Image ktere jsi vypalite na cd)

tak nemusite kupovat plnou

verzi protoze kdykoli muzete rozjet program z cd ovsem-ze jen kdyz zapnete PC a strcite cd do mechanyky.

Jestli mate nejaky otazky tak me kontaktujte na : [email]lukas8000@yahoo.com[/email]

Cus balabambus

PS/nezalohujte kdyz mate vistu naistalovanyho ( ale akorat jestli uz jste presli na PLNOU V. a chcete pouzivat Visty no rzhodnuti je na vas)
Pukeye (28)|16.7.2007 15:10
[QUOTE=Johnyn;35260]No na C: - XP, na D: - Visty, když zformátuješ Dčko, tak na C maj stejně loader s výběrem OS a pěkně se to po...., že nenaběhne asi jedno. Řešení je při bootování stisknout F8, pak naběhne loader z XP. Bohužel se toho nedá zbavit ani obnovením původního boot.ini. Nakonec jsem musel zformátovat oba oddíly a znovu nahodit XP.[/QUOTE]
Mňa z problémov s bootovaním raz dostalo fixmbr (dostupné zo zotavovacej konzole inštalačného CD Windows XP). Možno by pomohlo aj v tomto prípade.
Jezevec (607)|16.7.2007 15:16
Visty jsem provozoval ve zkusebni verzi a moc se mi nelibi, dobry je indexovaci system a spousta vychytavek vykradenych z MacOS, ale chybovost je zatim prilis velka a podpora Vist je stale spatna, mozna pozdeji az budou vydany klicove zaplaty a pouzivani Vista bude vlidnejsi.
crasher.km (919)|2.9.2007 11:55
Já přešel už v Březnu :) kdyby jste chtěli-ptejte se :)
wojta (54)|2.9.2007 16:45
Ovšem, kdybych to neměl zdarma z MSDN AA, tak bych asi Windows už dávno neměl. Hned jak Vista byly, tak jsem si je nainstaloval, jsou super...:thumb
Black tgfh (143)|8.9.2007 11:33
Nevíte kdy už bude vydán ten slibovaný SP1 do Visty? stačila by Betička :cool:
Weslo (234)|8.9.2007 13:04
Black tgfh:na jaře oficiálně beta snad za 1 - 2 měsíce
ll.stehlik (30)|8.9.2007 14:45
Já jsem měl tu možnost si je ozkoušet, ale zdá se mi, že právě teď je přechod zbytečný, ještě není tolik programů na visty a zdá se mi, že to jsou jenom hezky nabarvené XP, Visty si nainstaluju asi až bude nové PC s dvoujádrovým CPU a pořádnou GPU, jinak jedou strašně pomalu:cry
Pavel Boček (4169)|8.9.2007 19:45
Absolutně ne. Sice možná reakce Win98 vs XP vypadaly stejně, ale opravdu, ten systém nepřinese nic co bych potřeboval. Pro pár animací a vyloženě hnusných věcí jako HDCP nemíním obětovat půlku výkonu PC. Samozřejmě někdy v budoucnu přejdu, ale to bude za několik let (až to bude odladěné, budou pořádně návody jak to o všechno ožezat a až budu mít PC tolik výkonné, že mi systém zabere 10% prostředků...jako přechod z 98 na XP :D).

Vlastně nechápu důvody toho systému. Asi jen chtěli na sebe upoutat pozornost, vytáhnout z lidí prachy tím že si je vezmou za rukojmí s DX10 (což se naštěstí díky pracovitým lidem konvertujícím DX 10 na XP nepovede), rozvířit vody nebezpečných prográmků (přece jen jejich počet se musí zvyšovat, i kdyby kvůli tomu museli vydat 10 příšerných systémů, že) a samozřejmě si vydělat další peníze spolčením se se zloději z Hollywoodu. Ale dost už toho, je to přece všechno OT, že :thumb
Klingacikx (1545)|8.9.2007 19:54
Určite na vindows vista niekedy prejdem keď budú na to prostriedky tj. až kým so nekúpim nový komp.:D:D
Libor A. (53)|8.9.2007 21:12
Uvažuji o Vistách Home Premium na HTPC, ale přednost má nejprve dvoutunerová televizní karta s pořádným dálkovým ovladačem (usb Yakumo, které mám zatím, je sice dobré na provoz jako PVR, ale ovládat compík se s jeho ovladačem nedá :( ) a pak dokoupení RAM - s 1 GB a integrovanou grafikou na Visty lézt nechci - takže Visty někdy v (snad ne příliš vzdálené) budoucnosti.
Na domácím compu si vystačím s XPčkama, stejně je tam mám jen k vůli účetnictví a manželce :D jinak používám Suse 10.2 a nedočkavě očekávám 10.3 :)
Amorek (0)|14.9.2007 12:43
Už je mám a jsou super, jen mě štve že mi tady nejde GnuCash

A k zatěžování : mám XP2400+, 768MB ram, RADEON 9250 a nejede to o nic hůř než XP (spíš lépe)
crasher.km (919)|14.9.2007 13:41
a máš spuštění aero ????
Amorek (0)|14.9.2007 14:34
Update 17:30: Podle informací na Wired Blog je uvedená zpráva hoax (falešná poplašná zpráva). Microsoft prý nic nového ve Vistě neaktivoval a zástupce společnosti řekl redakci Wired News, že „zpravodaj obdržel nepřesné informace“.


ad aero: grafika nepodporuje