Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Problémy s PC (HW/SW): Zamrzání PC

Neregistrovaný (0)|19.7.2010 16:22
Tazatel: Martin Zach

Znění dotazu: Dobrý den. Už si nevím rady tak se obracím na forum. Vždy když počítač trochu víc namáhám, tak mi po nějaké době zamrzne a to tím stylem, že se zasekne obrazovka(i myš) a reproduktory začnou vydávat zvukovou smyčku(jako když se zasekne cd v discmanu) i když předtím žádný zvuk vydáván nebyl. Toto se mi stává při práci s fotografiemi v Adobe Photoshop dříve CS4 nyní CS5. PC se mi zamrzá i u starých her jako např. Battlefield 1942 nebo Flight simulator X cca po hodině. Velice málo se mi stalo, že bych nic náročného nedělal a pc zamrzlo.Nejsem si vědom, že by zamrzlo u filmů. Hledal jsem snad všude, stáhnul programy na diagnostiku, překontroloval RAM memtestem a stále nic. Windows jsem reinstaloval a dnes mi znova zamrzl. Když jsem zkoušel taktovat pc tak mi zamrzal stylem, že zmrzla obrazovka ale myš i zvuk fungovaly, do 10 sec zamrzla i myš a zvuk fungoval. Jediné co mě občas zaráží jsou teploty. Na grafice mám základní chladič a CPU chladím vodníkem Thermaltake BigWater 760is.Teplota vody je stabilní kolem 45-50stupňů.Grafika se pohybuje kolem 50-65.Ale na desce mám MCP Temp 70-85 Sys temp kolem 45. Prosím poraďte, čím by to mohlo být. Už mě nebaví pracovat na fotkách aby mi pak klekl pc a vše se ztratilo, nebo létat 2-hodinové lety aby mi to před přistáním spadlo. Předem dík. Martin

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: CPU:Intel Core 2 Quad Q9550
Deska:P5N-T DELUXE Chipset:NVIDIA nForce 780i SLI
RAM: OCZ Reaper HPC 4GB (2x2GB) DDR2 1066(OCZ2RPR10662G)
GPU:GigaByte GTX 260 Core 216 OC (GV-N26OC-896H-B) 896MB
HDD:WD Caviar Blue - 640GB
PSU:FSP Epsilon FX700-GLN
Audio:Asus Xonar DX/XD
CASE:Thermaltake Armor+
robky (3195)|19.7.2010 16:45
RAM otestuj utilitou GoldMemory (niekedy zvykne objaviť chybu aj keď memtest prejde v poriadku)
Stabilitu cpu over pomocou OCCT ....

Máš v skrinke inštalovaný nejaký ventilátor na odsávanie teplého vzduchu? (okrem zdroja)
Vyskúšal by som ofukovať chladiče na doske nejakým prídavným ventilátorom ....
Martin Zach (0)|19.7.2010 17:04
GoldMemory jsem zkoušel 2x. Jednou vyhodilo error a podruhé ne. V casu mám 2 větráky IN a 2 OUT. IN - Chlazení vodníka v 5,25 pozici -120mm, case spodní číst předního panelu-120mm. OUT - zadní část case 120mm a zdroj 120mm. + Jeden malý odhadem 50mm na nějakém chipsetu vedle CPU-headpipe spojený s northbridgem.
parizek_ (0)|22.7.2010 09:26
Tohle se mi stavalo u nekdejsiho PC. Presne to same. Po 4 navstevach v servisu, kde pokazde vymysleli neco jineho - pridali ventilator a bylo to krapet lepsi apod., jsem se nakrknul a koupil novou desku. Woalaa, PC konecne bezelo jak ma. Mezitim jsem samozrejme zkousel menit ruzne komponenty, ktere byly v poradku, tudiz doslo na desku.